Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Ha vasúton önkényesen közlekednék, akkor érhet baleset?

Előre mondom, nem szeretném megcsinálni, teljes egészében elméleti a kérdésem!!

Tegyük fel, hogy egyvágányos szakaszra valahogy ráteszek egy kézihajtányt és elkezdek vele haladni valamelyik irányba. Elvi szinten ha átmegyek egy szakaszon, akkor a szakaszjelzők (remélem jól tudom a nevüket) mögöttem pirosra váltanak és ez a mögöttem haladó vonatvezetőnek jelzi, hogy foglalt a szakasz, ergo elvileg nem érhet baleset. Ez tényleg így van vagy rosszul gondolom?

Keress kérdéseket hasonló témákban: vasút, közlekedés, közlekedésbiztonság, hajtány

2018. okt. 30. 11:12  Privát üzenet  

A válaszok
A kézihajtányt még ott sem érzékelné a berendezés, ahol lenne mi érzékelje (azaz ki van építve az önműködő térközbiztosítás).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. okt. 30. 11:45 Privát üzenet
Rosszul gondolod, valószínűleg nem érzékelné a biztosítóberendezés. Épp ezért vannak különleges szabályai az úgynevezett kiskocsik közlekedésének.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. okt. 30. 12:55 Privát üzenet

Nézd meg ezt a nagyítható képet, a kerekek faküllősek, a fa pedig nem igazán vezeti az áramot a két sínszál között.

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. okt. 31. 18:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy motoros elé, nyakmagasságban kifeszítek egy damilt, az tényleg le tudja vágni a fejét?
Szerinted hány nap van egy ėvben amikor nem törtėnik halálos közlekedėsi baleset magyarországon?
Melyik járművel történik a legtöbb ilyen baleset?
A járdán szabad-e robogónak közlekednie? Illetve, jogosan vagyok-e felháborodva a történteken, avagy sem? Többi infó a leírásban.
Angliában nincs abból baleset időnként hogy a bevándorlók megszokásból a másik oldalon közlekednek autóval?
Valaki megmagyarázná nekem hogy az olaszok miért olyan ügyetlenül közlekednek?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!