Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindkét eset közúti veszélyezt...

Mindkét eset közúti veszélyeztetésnek számít?

Figyelt kérdés

Lakott területen belül mentünk, előttem egy régebbi Mazda ment 30 km/h-val.

Mögöttem pedig egy új 5-ös BMW.

Folyamatosan jöttek szemből, és nem lehetett előzni a BMW-s folyamatosan leskelődött előre, és csak azt láttam,hogy jár a szája meg mutogat.Nem vettem magamra, hisz nem én mentem lassan, de engem is idegesített a tempó.

Aztán jött egy rövid egyenes, és jöttek is szemből 2 autó megelőzése még egy erősebb autóval is nehézkes lett volna.Ő egyből kirobbant mögülem, így én meg sem kíséreltem az előzést.

Viszont a Mazdás rögtön belegyorsított, így a BMW-nek mögé kellett visszasorolnia, mivel nyilván nem akart frontálisan ütközni.

Meglepő mód a Mazda sebessége rögtön elérte a 70 km/h tempót lakott területen belül.

Viszont a BMW-s elkezdte tolni, amire a Mazdás kicsiket fékezgetett, míg nem visszalassult 40-re.

Nem sokkal ezután a BMW megelőzte, normális távolsággal visszasorolt elé (tehát nem bevágott)

Aztán elkezdett fokozatosan lassítani.

Azt hittem,hogy félre akarja állítani a Mazdást, már alig 20-al mentünk, mögöttünk 10-20 autó.

A BMW így ment percekig majd lepadlózta a gépet, és nyekkenő gumikkal elviharzott.


Igazából nem értettem mi volt a célja, hisz nagyon sietett, mégis ráért utána feltartani mindenkit.

A Mazdás utána folytatta a 30-as tempót, de többek között engem már hagyott előzni.

Átnéztem, és egy 50-es kövér nő vezette, az a kategória aki azt sem tudja,hogy eszik vagy isszák a vezetést mint olyat, nekem az volt az első benyomásom,hogy azt se tudja merre van orral előre, de mondjuk külső szemlélőként is szándékosan tűnt a BMW való szívózása.

Aztán kitudja, lehet,hogy csak gyökér volt.


Arra lennék kíváncsi,hogy ki mit gondol a BMW-s viselkedéséről?Mert én egyetértettem vele, legalábbis eleinte szerintem engem is pont úgy dühített a Mazdás.

Viszont a visszalassítását nem értem, bár értékelendőnek tartom,hogy nem satuzott bele.


2018. nov. 1. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A BMW-s egy idióta, utálom az ilyeneket. Bántotta a kis önérzetét, hogy a Mazdás először lassan ment, majd nem hagyta előzni, és ahelyett,. hogy simán csak megelőzte volna és otthagyja, jól megmutatta neki, hogy milyen az, amikor feltartják az embert.

Párom egyszer egy kollégájával utazott, és a kollégának volt egy igen veszélyes manővere (nem szándékosan). Egy szemből jövő érezte magát vérig sértve, majd megfordult, és követte a páromékat. Mikor közéjük került egy autó, megelőzve azt, a lámpánál a páromék mellé felállt a fűre, és az ablakon keresztül ordibált át.

Sosem értettem, az ilyeneknek mi játszódik le a fejében.

2018. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Nem, csak a mazdás követett el közúti veszélyeztetést.
2018. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közúti veszélyeztetést itt a Mazda vezetője követett el, a BMW viszont akadályozott, az is tilos, bár nem Btk. kategória.


Két igazi barom találkozott, mindkettőnek gratulálok.

2018. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Két kisp/csű idióta...
2018. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!