Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki csizmaban, magassarkuban...

Aki csizmaban, magassarkuban stb vezet, az hogy csinalja?

Figyelt kérdés
Most kezdek majd vezetni remeljuk, es vezettem otthon, keveset ugyan, csizmaban. Es egyszeruen nem ereztem a gazpedalt, picit kellett nyomnom de nyomtam ezerrel. Na most akinek jogsija van es megy valahova telen, hogy nyomja ugy, hogy ne szaguldjon?

2018. nov. 2. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon balesetveszélyes. Nem véletlenül mondják, hogy legyen az autóban egy váltócipő, ami vékonyabb talpú és zárt. Neked is ilyet kell majd viselned, ha elkezded a forgalmi órákat.
2018. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem hallottam meg errol, hogy ajanljak a valtocipot, de mindenkepp valami vekonytalpuba megyek majd vezetni
2018. nov. 2. 10:57
 3/15 Dörmögő ***** válasza:
100%
Teljesen megszokható a csizma. Gumicsizma abszolút nem csúszik, én ha nagyon sietek még a permetezőt is a hátamon hagyom vezetéshez. :)
2018. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De gondolom ebbe benne van a rutin is
2018. nov. 2. 11:18
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Szarul is vezet a nők többsége. Gondolom ez is benne van.
2018. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Dörmögő ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


De gondolom ebbe benne van a rutin is


Értsük már a poént kérlek :) .


Csak olyan cipőben vezess ami kényelmes és biztonságos. Csizma, magassarkú, papucs, szandál kizárva. Én vagy normális cipőben, vagy ha az időjárás engedi akkor mezítláb vezetek.

2018. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 veterán vas ***** válasza:

Vegyük a gázpedál útját kb. 8cm-nek.

Nulla amikor csak éppen hozzáérsz a gázpedálhoz, és 8 amikor teljesen koppon van.

Ha fele gázzal akarsz menni, akkor a teljes pedálút felét(4cm) kell taposni.

Vagyis akár mezítláb vezetsz, akár a világ legvastagabb talpú dorkóját hordod, ígyis-úgyis 4 cm-t kell mozdítanod bokából.

Akkor miért írod, hogy "picit kellett nyomnom, de nyomtam ezerrel"? :/

2018. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vezettem elotte meg soha, es lakoovezetben vezettem, szuk utcak vannak nalunk, es ugy, hogy en ulok a kormanynal, es a kormanyzas, a fekezes, a reagalas nem megy tul jol, igy nekem az gyorsnak es veszelyesnek tunt, ezert irtam a nyilvanvalo tulzast.
2018. nov. 2. 12:52
 9/15 veterán vas ***** válasza:
53%

Maradjunk annyiban, hogy bizonyos gyakorlat után, tökmindegy, hogy milyen vastag a cipótalp.

Gyakorolj, és fog menni! ;)

2018. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hallottam meg errol, hogy ajanljak a valtocipot"

Félreérted: Nem a váltócipőt ajánlják, hanem hogy eleve normális cipőt vegyél fel otthon, ha vezetsz aznap. A csizma még határesetnek elmegy, de magassarkúban konkrétan életveszély vezetni. A cipő sarka nem ad semmiféle megtámasztást, könnyen megcsúszhat és kész is a baj.


Különben téli cipőben, amiknek vastag a talpa (a csizmához hasonlóan), kevésbé érződik a pedál, főleg ha az ember egy olyan autót fog ki, aminek a gázpedáljának eleve nulla visszacsatolása van (gondolok itt pl. a jó öreg zsigulira, aminél olyan volt, mintha egy darab drótot nyomtál volna, ha nem volt kellően felkeményítve :D). Ha kezdő vagy és nagyon zavar, akkor próbálkozz sportcipővel, szerencsére még annyira nincs rossz idő, hogy kelljen a bunda lábra.

2018. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!