Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr is a gyalogosnak...

A rendőr is a gyalogosnak adott volna igazat?

Figyelt kérdés

Gyalogátkelőhelyen a balról érkező gyalogos már az út közepén tartott, egy új Astra meg átment előtte.

Az Astra mögött mentem, és én is láttam amint a gyalogos ököllel üt a kocsi tükre felé, amit el is talált.A tükör letört, a kábelen lógott lefelé.

Az Opel vezetője félreállt, jött a szóváltás, megálltam én is mint tanú.

A gyalogos fel volt háborodva, azt mondta,hogy elsodorta, és azért tört a tükör.Az Opel vezetője is látta,hogy ököllel lett leütve a tükre amit én is alátámasztottam, és a fickó ökle is sebes volt.

Viszont az Opelos rendőrt akart hívni amire a gyalogos nevetve buzdította, én pedig lebeszéltem róla.

Nem kért mentőt a gyalogos, így én megadtam mindkettőjüknek az elérhetőségem, és elmentem.

Tisztában vagyok vele,hogy az Opelnak kellett volna megállnia az út közepén tartó gyalogosnak, de kérdés,hogy a rendőr is igazat adott volna a gyalogosnak amiért leütötte a tükröt?


Relatíve nagy sebességnél történt az egész, az Opel nem átcsorgott előtte.


2018. nov. 2. 16:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%
Nem, a gyalogost szándékosan elkövetett rongálásért, garázdaságért, míg az Opelost a forgalom veszélyeztetese, a kresz előírások megsértése miatt állította volna elő
2018. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben volt egyszer ismerősöm - ő nem okozott kárt a kocsiban, csak ráhúzott a motorháztetőre mérgében, amiért majdnem elsodorta a kocsi.

Ott lett rendőr hívva (mivel a sofőr kiszállt hogy megveri ezért), és az ismerősömet is bevitték, megkapta az ejnyebejnyét amiért szándékosan kárt akart okozni.


Úgyhogy ez alapján a te példádban is mind a két fél megkapta volna a saját büntetését.

2018. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alex Fly ***** válasza:
Amellettb.hogy esetleg a gyalogost is elmarasztaljákb mindenképpen az autós húzta volna a rövidebbet.
2018. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Velem is történt hasonló, én meg mérgemben rácsaptam tenyérrel a kocsi tetejére. Se nekem, se a kocsinak nem lett baja, de a csávó kiszállt és elkezdett velem ordítozni, hogy mit képzelek. Én meg közöltem vele, hogy talán ésszel kéne közlekedni és akkor ez nem történik meg, bár ránézve az illetőre, szerintem túl sokat kértem tőle. Rendőrt egyikünk se hívott, úgyhogy nem lett belőle ügy.
2018. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én mankózva mentem át a zebrán és egy idióta veszélyesen rám kanyarodott, én meg rákúrtam a kocsi végére mankóval. Természetesen ezután már nem sietett, elkezdte mondani, miért rongálom más tulajdonát? Erre nyilván mondtam, hogy bezzeg más testi épségét veszélybe sodorni az oké... Ment a szájkarate, aztán ment mindenki a dolgàra. Majd 5 perc múlva jön vissza a srác, hogy elnézést kér, figyelmetlen volt - még kezet is fogtunk végül.
2018. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez két külön ítélendő dolog, nem enyhíti egyik a másikat. A rendőr megbüntette volna az autóst, elsőbbségadás elmulasztása egyértelmű. Ugyanakkor ettől még a gyalogos is hunyó garázdaságért. A gyalogosnak nem állt érdekében a rendőr így, ő mindenképpen ráfizetett volna így meg nullára jött ki. Míg az autósnak ki kellett volna számolni melyik mennyi, bünti vs. tükör.
2018. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
0%
@6: pontosan, két külön cselekmény. A gyalogos esetében ez garázdaság, ami jogilag vétség; de az előzményeket figyelembe véve akad nem egy enyhítő körülmény. A gépjárművezető esetében a veszélyeztetés viszont már bűncselekmény, ennek megfelelő szankciókkal. Ha szerencséje van, akkor a szándékosság helyett gondatlanságnak minősítik, így megússza komolyabb következmények nélkül...
2018. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy bűncselekmény a sofőr részéről. Szabálysértés:

A közúti közlekedés rendjének megzavarása, Szabs. tv. 219. § (1)

Mivel személyi sérülés nem történt, kapott volna vagy 30 E Ft büntetést. Szándékosság, elütési kísérlet természetesen nem merült volna fel.

A gyalogos a garázdaság miatt kb. hasonló büntetésre számíthatna, plusz egy új tükör árát is állnia kellene. Ami egy fűthető, elektromosan forgatható tükör esetén 50 E is lehet. (Nem tudom, Opel esetében hogy van, de a céges Wolkswagen tükrének letörése miatt arról van infóm, hogy a kb. 200 Ft-ból előállítható felfogató idomot nem árulják külön, hanem egyben kellett megvenni egy egész tükröt, na az is 50 E volt.)

2018. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
@8: ha szerinted egyszerű szabálysértés, akkor ajánlom olvasd el a Btk. 234. §-ban leírtakat. Én nem 30000 forintos bírságot olvastam...
2018. nov. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasd el még egyszer.

A büntetésnek alsó határa nincs, csak felső. Vagyis, akár még az is elképzelhető elvileg, hogy semmit sem kap a sofőr.

Ez nem lehetett olyan súlyos eset, ha a gyalogosnak még volt ideje a tükröt letörni.

Első dolog egy veszélyes helyzetben, hogy a gyalogos hátraugrik. A kocsi már 30 méterre jár, mire a gyalogos egyáltalán megijed. Ha még van ideje végiggondolni, hogy ez a kocsi nem fog megállni, és van ideje ezen felháborodni, kezét felemelni, a tükröt letörni, akkor az nem a 3 évig terjedő kategória a sofőr részére.

Tehát ez nem feltétlenül volt súlyosabb veszélyeztetés, mint amit a gyalogos tett. Mert a sofőr a csattanástól megijedhet, elránthatja a kormányt, és kivasalhatja a járdán közlekedő óvodáscsoportot.

2018. nov. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!