Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonságos a vontató autón...

Biztonságos a vontató autón vonóhorog helyett vonószemmel vontatni?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülye kérdés, de tényleg nem tudom. Elméletben bírnia kéne szerintem gond nélkül. De nem értem hogyha ez ilyen egyszerű lenne akkor mi értelme lenne a vonóhorognak. Valaki mondja meg a tutit.
2018. nov. 3. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mármint egy üzemképtelen autót vontatni?

Arra megfelel a gyári vonószem, de a vonóhorgot nem igazán erre a célra szokták felszerelni. Persze ha már fent van, előnyösebb autót is azzal vontatni.

2018. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne biztonságos? A vonószemet bele kell tekerni a lökhárítóba, az annak kialakított helyére és nem lesz probléma. Láttam már olyat és ilyenről videókat is lehet látni, hogy valaki beleakasztotta a horgot a lökhárítóba, majd elinduláskor leszakította az egészet a rá nehezedő súly...

Nagyobb problémát jelent, hogy a kocsi üzemi fékberendezése és elektronikája működőképes-e, mert ha igen, akkor kötéllel szabad vontatni, ha nem jók a fékek, akkor rúddal. Ugyanakkor ha semmi nem működik, akkor ott az autómentő, ami emelve vontat.

Ha már itt tartunk, akkor vontatott jármű esetében teljesen fölösleges és szabálytalan nyomatni a vészvillogót, ugyanis a féklámpákat és az irányjelzőket működtetni kell, amit a kresz is világosan leír...

2018. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Várj kérdező, ugye nem arra gondoltál, hogy a vonószemmel utánfutót vontass, ugye nem?
2018. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Crisopher ***** válasza:
57%
Én is attól félek, hogy utánfutót akar vontatni. Na, azt inkább ne.
2018. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem. Másik autóra gondoltam.
2018. nov. 3. 17:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Vonószem minden autón gyárilag van, hogy tudjon vontatni másik autót.

A vonóhorog opcionálisan felszerelhető. De ha már van, akkor érdemes azzal vontatni, mert nagyobb a teherbírása.

2018. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Én csak ámulok-bámulok a válaszokon, mert én már a kérdést sem értem. A vonóhorog az az autó hátulján van, a vonószem pedig az autó elején, nem? Vontatáskor ide kell beakasztani a kötelet. Szóval hogy akar a kérdező vonóhoroggal vontatni? Rükvercbe teszi vagy mi?
2018. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Elől és hátul is szokott lenni vonószem, máskülönben egy horog nélküli autóval hogy lehetne elvontatni egy másikat?

Rükvercbe teszi, vagy mi?

2018. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es. Elöl és hátul is van neki foglalat. Ezt azért én is tudom.
2018. nov. 4. 00:04
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Nos akkor foglaljuk össze. A vonószem minden autón ott van elől-hátul, még a kisautókon is, amelyek teljesen alkalmatlanak bármekkora súly húzására. A vonóhorognak teljesen más szerepe van, utánfutót lehet vele vontatni. Persze a vontatókötelet is rá lehet kötni, de szerintem nem biztonságos. Viszonylag sok autón ott van a vonóhorog mindig, ehhez képest szerintem a vonóhorgos autók 90%-a soha nem is látott utánfutót. De jó ha van, sőt, értéknövelő.
2018. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!