Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért baj, ha nem állok be...

Miért baj, ha nem állok be kamion mellé?

Figyelt kérdés

Két sávos út, STOP táblás kereszteződés és a főútra lehet róla kikanyarodni. Amikor odaértem, akkor egy kamion állt jobbra irányjelezve a belső sávban, mire én megálltam a pótkocsi hátuljának a vonalában, mert nem akartam bekockáztatni, hogy rám húzza! Erre mögöttem két b.om ráfeküdt a dudákra meg tükörből láttam, hogy a mögöttem lévő még ordított is valamit.


Kérdem én. Tényleg ennyire nagy probléma volt, hogy nem álltam be a kamion mellé?



2018. nov. 7. 20:29
1 2
 1/18 Crisopher ***** válasza:
40%
Tudsz esetleg mutatni google street view-t? Én ezt nem igen tudom értelmezni.
2018. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ mennyire széles az út/kereszteződés.... mekkora a forgalom...
2018. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Számoltál a félpótkocsi farsöprésével, a többiek nem. Ezért neked kellene hülyének érezned magad? :D
2018. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, helyet kell ilyenkor hagyni a kamionnak a kanyarodáshoz.

Akik rád dudáltak, azok túl buták voltak, hogy erre maguktól rájöjjenek.

2018. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem 2x2 sávos út, máshogy nem értelmezhető a belső sáv. Tehát a kamion a bal oldaliban volt és jobbra indexelt, te a jobb oldaliban voltál és nem mentél be mellé.

Esélyes hogy azért csinálta így, mert csak így tudta bevenni a kanyart, teljesen jól csináltad. Ők kretének, te nem.

2018. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem baj.

Te voltál az okos, ő meg a türelmetlen barom.


Én ilyenkor simán kiszállok és elmagyarázom neki, hogy miért ő a barom.

2018. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én dudáltam, ember, ott áll, nem csinálsz semmit csak félsz a pótkocsi farsöprésétől, én nem tudom mi az, a dudát értem csak meg a lóerőket, erről nem tehetek , ilyenkor illik félrehúzódni , sanszos, hogy az én autóm drágább és dolgom volt, fontosabb mint neked, de időm lett volna kivárni a kár esetén a helyszinelést. Iróniát félretéve, jól csináltad, talpraesett sofőr lehetsz, akik dudáltak azok tökfejek, ki kell őket röhögni.
2018. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Stop táblás (tehát nem lámpás) kereszteződés 2 jobbra kanyarodó sávval?

Létezik egyáltalán ilyen?


Egyébként helyzetfüggő lenne, ahogy előttem írták. Jó eséllyel nem véletlenül áll a belsőben ilyenkor egy kamion. Az a tuti, hogy nem mentél be mellé. ilyen helyzetben könnyen holttérbe lehet kerülni, ha esetleg a vontató már elfordult kicsit a pótkocsihoz képest.



(Egyébként a farsöprést szerintem arra használják, amikor a pótkocsi hátulja, a kerekek után rész, a kanyarodás irányával ellentétesen tér ki. Az itt nem számít, mert a másik oldalon közelített a kérdező)

2018. nov. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez így van akkor te jól csináltad.

Végre olyan sofőr aki lát a másik fejével is.

Ne tőrődj a többi bunkóval, majd ha egyszer ráhúzza a pótkocsit , ők is megfogják tanulni.

Egyébként ha a kamionos ismeri az útkereszteződést màr neki úgy kellene beàllni középre hogy mindkêt sávot elfoglalja. Akkor nem fér be mellé senki és nincs baleset veszély.

Persze nekem is volt már olyan hogy így álltam be kamionball, mellém meg besoroltak a kis autók.

Amikor meg kanyarodtam volna megálltam és vártam amíg elment mindegyik mellőlem.

2018. nov. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Te normális sofőr vagy, a másik nem. 10-ből egy sofőr ha figyel arra, hogy a kamiont segíteni kéne néha, például nem állsz be mellé hasonló esetben, vagy nem úgy állsz be a kereszteződésbe, hogy a kamion ne tudjon befordulni nagy ívben az utcába... Inkább büszke kéne legyél rá, hogy van eszed, ne bánkódj.
2018. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!