Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem engedtem ki egy autót a...

Nem engedtem ki egy autót a gyorsítósávból mert siettem. Nagyon kicsesztem vele?

Figyelt kérdés

0-ás. A baloldali sávban mindenki nyomta neki ezerrel, nem tudtam oda átsorolni, de nagyon siettem ezért nem akartam magam elé beengedni. Utána vettem észre hogy szegénynek elfogyott a gyorsító sáv és a leálló sávba kellett mennie tovább.

Tudom hogy nem hal bele, de azóta is bűntudatom van. Tudom hogy nekem volt elsőbbségem, de én is örülök neki ha ilyen esetben beengednek. És alapjáraton mindig odafigyelek az ilyenekre. És így utólag belegondolva nem hal bele senki abba ha 1-2 percet késik.

Szerintetek nagyon kicsesztem vele vagy veszélyeztettem?


2018. nov. 11. 16:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet túl régóta jogsid ha ilyeneken aggódsz.
2018. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

"És így utólag belegondolva nem hal bele senki abba ha 1-2 percet késik."


Te se haltál bele, de ő sem fog.

Most mi a kérdés? Nem csesztél ki vele nagyon.

2018. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Te se haltál volna*
2018. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
oké be akarod engedni...elkezdesz fékezni közbe imádkozol,hogy a mögötted száguldozók ne menjenek beléd.
2018. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Neked nincs esetleg valami pszichológiai betegséged? Nem vagy köteles lemondani az elsőbbségedről, de valóban segíthettél volna neki, valószínűleg nem vesztettél volna többet néhány másodpercnél. Amúgy a leállósávban tilos haladni ilyen esetben is. Meg kell állni, ha véget ér, és besorolni, amint adódik rá lehetőség.
2018. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
Ne sajnáld, megérdemelte.
2018. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem esik jól, ha valaki látványosan meg sem próbálja segíteni a besorolásodat, de azért aligha éli meg ezt bárki is olyan oltári nagy kicseszésként, hogy ezen aggódni kelljen.


Arra persze vigyázz, hogy egyes országokban annyira természetesnek veszik a besorolás segítését, hogy simán lehet baleset abból, amit te csináltál, bár nyikván nem te lennél a felelős.

2018. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

Átlagos közlekedési szituáció.

Én az ilyen probrémlémákat megoldottam erőssebb autóval 😁 szoval nincs olyan hogy nem enged be mert ha kb 140el megy mikor én a gyorsítósávra rákanyarodok, elkenem neki és kb a3/4énél már kb 160 al megelőzöm. Akkor van probléma ha feltorlodik a sor, de akkor nem is nyomok padlógázt

2018. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem probléma, a KRESZ nem, hogy megengedi hanem egyenesen közli, hogy ha nem tud besorolni az ember akkor a leállósávban haladhat tovább és az első adandó alkalommal soroljon be.


Autópálya gyorsítósávban tilos megállni, ha eljutsz a végéig akkor sem szabad satut nyomni hanem menni kell tovább.


Én már csomószor eljátszottam ezt M0 vagy M5-ösön amikor éppen brutál nagy forgalmat fogtam ki.

2018. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Azért ne keverd azzal, ha a külső sávban haladó autó mellett mész folyamatosa és az nem tudja beengedni a pályára becsatlakozó járművet.

Na az szemétség!

2018. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!