Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gördeszkával, görkorcsolyával...

Gördeszkával, görkorcsolyával és rollerrel hol lehet hivatalosan közlekedni?

Figyelt kérdés
A járdán vagy az úttesten kell velük menni? Mi van akkor, ha az útszakaszon nincsen járda vagy annyira kátyús, hogy ott nem lehet velük értelmesen közlekedni?

2018. nov. 12. 19:28
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Pedig már van elektromos roller is, kifejezetten közlekedési célra:

https://www.youtube.com/watch?v=9JEKs_9MPqM


:)

2018. nov. 15. 19:48
 12/27 Alex Fly ***** válasza:
36%
@11: közlekedési célokra a járművek szolgálnak. A görkorcsolya, gördeszka, roller nem az, hanem játék- és sporteszköz. Mit lehet ezen nem érteni?
2018. nov. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
77%
Valóban az a szabály, hogy korkorival gyalogosnak számít az ember, szóval csak járdán közlekedhet. De ugye aki közlekedik vele-ahogy én is, nem tudok vele a térkő járdán menni. Így egy rövid szakaszon egy kis forgalmú úton az úttest szélén közlekedem, amúgy meg kerékpárúton. Még soha nem volt belőle gondom. Egyre többen használjuk a görkorinkat közlekedési eszközként, nem hiszem, hogy bárki problémázna rajta.
2018. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, ezt próbálom magyarázni, de a válaszolók szerint nem lehet közlekedni vele. :\
2018. nov. 22. 23:21
 15/27 Alex Fly ***** válasza:
43%

Kérdező, legalább azt tudnád, hogy mit is írtál ki...

A kérdés az volt, hogy hol közlekedhetsz szabályosan, nem pedig azb hogy hol szabálytalankodhatsz azonnali következmények nélkül.

Többen leírtuk, mi a jelenlegi szabályozás erre vonatkozóan -ha nem tetszik, akkor sem azzal kellene veszekedned, aki megkereste és leírta neked amire kíváncsi voltál. Ha a válasz nem tetszik, az nem a válaszadó bűne.

Attólb hogy ezen játékok használóit egy darabig eltűrik a forgalomban, még nem lesz sem a játékuk jármű, sem a szórakozásuk legális közlekedés. Még akkor sem, ha neked nem tetszik, hogy ezt valaki le meri írni...

2018. nov. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
72%

Talán ha visszafogottabb stílusban és nem a világ legmagasabb hátasának nyergéből történne a leoltás "játékok" "hiába veszekedsz" "játszótéren" stb. megfogalmazás képében, akkor talán a kérdező is pozitívabban reagálna.


Én nem fogok idegbajt kapni, mert lejátékozzátok a görkorcsolyámat, amivel kényelmesen tartom a 10-12 km/h tempót, elvégre a te véleményedtől az én világom nem dől össze, de ha játszóterezel, játékozol amikor valaki egy számára fontos és kedves (közlekedési vagy sem) eszközről kérdez, akkor várható egy markánsabb reakció. Ez van.


Tudom, nem divat az interneten nem azonnal visszalőni. :)

2018. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Alex Fly ***** válasza:
12%

@16: Értem. Az a bajod, hogy valaki játéknak nevezi a játékot?

Azt hiszem a kérdés nem erre vonatkozott.

2018. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
34%

#16: Már bocs, de a kérdező arra volt kíváncsi, hogy "hivatalosan" milyen szabályok vonatkoznak ezekre az eszközökre. Erre meg is kapta az objektív választ. (Ezek az eszközök nem járművek, használójuk gyalogos.) Csak ez nem tetszik neki és megpróbálja megmagyarázni, hogy szerinte miért járművek.

Amikor azt mondjuk, hogy ezek az eszközök nem járművek, hanem játékok, az nem egy sértés, hanem egy ténymegállapítás, amire azért van szükség, hogy tudjuk, hogy milyen szabályok vonatkoznak rájuk.

Persze köznyelvi értelemben nevezheted te járműnek a görkorit, de ettől még nem lesz elsőbbsége a főúton.

2018. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Én utánaolvastam a kresz-ben és egy szót sem ír arról, hogy a görkori játéknak számítana. Mivel sokan közlekedésre is használják ezért kérdeztem hogy hol szabályszerű vele közlekedni. Szerintem egyértelmű hogy közlekedési eszköznek minősül, mivel közlekedni lehet vele, de nem tiszta hogy úttesten vagy csak járdán lehet használni.
2018. nov. 26. 21:51
 20/27 Alex Fly ***** válasza:
30%

Ha elolvastad a KRESZtb akkor gondolom feltűnt, hogy a függelékben elég hosszan ismerteti a közúti forgalomban használható járműveket. Speciel abban igazad van, hogy a játékokat nem...

Szóval ha ott megtalálod a görkorcsolyádat, akkor az ismertetett feltételekkel vehetsz részt vele a forgalomban. Ha nem, akkor totál lényegtelen, mi az elképzelésed: leginkább csak forgalomtól elzárt területen használhatod.

Hányszor kell még leírni, hogy felfogd?

2018. nov. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!