Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Ha kiskorú (13) lennék és jogsi nélkül tolnék egy 125 köbcentis motort akkor megbüntethetne a rendőr?

És most tényleg csak arra gondolok hogy tolom a motort a járdán és nem inditom be.

nov. 14. 19:46  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ha tényleg csak tolod és kicsit se meleg semmi akkor nincs bünti. Ha feltételezhető, hogy vezetted akkor megbüntet.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont nov. 14. 19:57 Privát üzenet
Tudtommal ahhoz is kell jogosítvány, és bukosisakban szabad tolni. És abban se vagyok biztos, hogy a járdán tolhatod.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont nov. 14. 20:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja hát csak a földutig kéne tolnom ami 500 méterre van csak a háztol.

# 3/14Időpont nov. 14. 20:06 Privát üzenet

Megbüntethet.

A járművet (motorkerékpárt) toló ember is járművezetőnek minősül. Így tehát rendelkeznie kell jogosítvánnyal, nem lehet ittas, stb.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont nov. 14. 20:14 Privát üzenet

A földúton is ugyanúgy kell jogsi, forgalmi, stb.

Kivéve persze, ha forgalom elől elzárt magánterületről van szó.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont nov. 14. 20:20 Privát üzenet

4-es lepontozását nem értem, de a motorokhoz sem konyítok.

Kérdező, ennek ellenére tudok helyes választ adni:

Ha azt a gépet csak jogosítvánnyal szabad vezetni, akkor tolni is csak olyan tolhatja, akinek arra érvényes vezetői engedélye van. A tolás is járművezetésnek számít.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont nov. 14. 22:26 Privát üzenet

"Ha azt a gépet csak jogosítvánnyal szabad vezetni, akkor tolni is csak olyan tolhatja, akinek arra érvényes vezetői engedélye van. A tolás is járművezetésnek számít."

Annyival egészíteném ki, hogy a segédmotoros kerékpárt toló ember gyalogosnak minősül.

Viszont a segédmotoros kerékpár maximum 50 cm3 lehet. Tehát a kérdésben szereplő 125 cm3-s gép biztosan a motorkerékpár kategóriába esik, így a tolása is járművezetésnek minősül.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont nov. 14. 23:17 Privát üzenet

"Ja hát csak a földutig kéne tolnom ami 500 méterre van csak a háztol."

A földúton is érvényes a KRESZ! Jogosítvány nélkül az egyetlen legális módja az, hogy beiratkozol egy motokrossz egyesületbe és a pályájukon utána gyakorolhatsz saját vagy bérelt motorral.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont nov. 15. 13:08 Privát üzenet

Nem értem! A 8-as válasznak semmi köze a kérdéshez, nem arra felel. 100%-on áll.

A hiteles, helyes válasz meg durván lepontozva.

A jogszabályra mit léptek?

„III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak

a) Vezető: az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet). A segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek. A gépkocsivezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során vezetőnek az oktató minősül.”

Ebből következik, hogy a motorkerékpárt toló igenis járművezető.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont nov. 15. 20:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat már értem.De egyébként a földút a mi magánterületünk. 🙂Szóval ja

# 10/14Időpont nov. 17. 15:55 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi történhet hogyha 16 évesen berúgtam és igazoltatnának a rendőrök?
Verekedtem és a rendőrök elkérték a személyim valamint édesanyám telefonszámát, mire számíthatok?
15 évesen jogsi nélküli vezetés esetén mit kaphatok? Többi lent.
Ha kiskorú vagyok és elkap a rendőr megbüntethet?
Megfogtak a rendőrök egy 150-es Mz ETZ-vel, mire számíthatok?
Lehet -e kiskorú tulajdonosa egy személygépkocsinak? HA IGEN, ILYENKOR KI AZ ÜZEMBENTARTÓ? Egy másik (felnőtt) egyén? És ha egy harmadik ember használja az autót kell-e vmi papír...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!