Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Laufenn téli gumi tényleg...

Laufenn téli gumi tényleg ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Üdv.


Téli gumi vásárlás előtt állok és érdeklődtem pár gumisnál és egy komolyabb gumisnál.


A "mezei" gumisok azt mondták a Laufenn teljesen jó, de beszéltem egy városi komolyabb gumissal aki elég jó értékeléssel rendelkezik és ő azt mondta, hogy felejtsem el a Laufenn-t mert nagyon gagyi, 2018-as ADAC-on megbukott, nem ajánlott kategóriában van.

Ő a Taurust ajánlotta ha nem akarok sokat költeni a téli gumira, de azt mondta neki mindegy, ha Laufenn kell akkor holnapra megrendeli szóval ő ezen nem nyerne vagy bukna mert a két gumi kb. ugyan abban az árban van.


Most akkor kinek lehet hinni? :D

Taurus teszteket sajna nem találtam.

Laufennről olvastam pár dolgot, hogy 60-70km/h között nagyon hangos illetve csúszós.


2018. nov. 16. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Vegyél futózott unio comfortot. Olcsó és jó :)


Ha megfelelő előrelátással vezetsz akkor tökmindegy hogy Laufenn vagy Taurus. Ha nem így vezetsz akkor a Continental sem fog megmenteni..


Azt vedd amelyik kevésbé zajos és a mintája szimpatikusabb.

2018. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az adac teszt szerint nedves uton hulladek. Nalunk telen szinte csak nedves ut van.

1000ft al tobbert mar vannak normalis gumik

2018. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Laufenn a Hankookhoz tartozik, lényegében azokat a gumikat árulják, amit a minőségénél fogva szégyellnek eladni Hankook név alatt. Én biztosan nem kérnék belőle.
2018. nov. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Nekem a Laufenn jobban bejött. A Taurus csúszkált az autó.
2018. nov. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1500 ft-ért hankookot vennék!
2018. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Végül a Taurusból és a Laufennből Yokohama lett :)

Vagyis lesz mert nem fértem bele az időbe, holnap reggel mehetek vissza.

Az kijön 62e forintra a 4 db 195/65 R15.


Többet már tényleg nem vagyok hajlandó kiadni rá, főleg, hogy mindjárt itt a tavasz és vehetek nyárit, arra pedig Bridgestone Turanza-t szeretnék.

2018. nov. 17. 16:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Yokohama V905-öm volt, az egy teljesen jó gumi.
2018. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs milyen yokohama lehet ennyiért de mondta, hogy pont van nála 4 db akciós, holnap kiderül...


Arra leszek kíváncsi, hogy vajon hol készülhetett...

Majd megírom hátha érdekel valakit.

2018. nov. 17. 19:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hol készült? A nyíregyházi Michelin gyárban is ugyanolyan termékek készülnek, mint egy másik nyugat-európaiban.
2018. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a DOT számot nézd meg, nehogy valami 10 éves vackot sózzanak rád.
2018. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!