Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell jól parkolni,...

Hogyan kell jól parkolni, mikor kell elkezdeni szedni a kormányt, honnan tudom, hogy ha be szeretnék állni valahova, hova álljak, hogy jól be tudjak állni?

Figyelt kérdés

vezetni tanulok

mondja az oktató, de még annyira nem értem, ezért kérdezem, hátha van valakinek jó segítsége ehhez

köszönöm


2018. nov. 18. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz érezni kell az autó méreteit hogy egyből jól berakd addig állj be úgy hogy ne menj neki semminek aztán utána szépen kiegyenesíted nemszégyen kitolatni és normálisan beállni
2018. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell gyakorolni és akkor előbb-utóbb ráérzel.
2018. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Arra van az oktató, hogy tőle kérdezd...
2018. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
jó de az oktató azt mondja hogy mikkor a vállad eléri a kocsi rendszám tábláját akkor tekerd a kormányt és úgy pont ki jön nade egy t4-es transzporternél nem ez van úgy akartam beállni vele ahogy tanította és befordulni nemtudtam
2018. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt kell megérteni, hogy az autó melyik tengelyét kormányzod az első kerekekkel. Nekem gyermekkoromból voltak ilyen makettautóim, amiknek mozgatható volt az első kereke, na azokkal nagyon szépen le lehet modellezni, hogy hogyan fordul az autó, javaslom, hogy szerezz be egy olyat és kézzel tologasd szépen. Amit érdemes megfigyelni a makettnél, hogy tolatásnál hol van a hátsó kerék, amikor teljesen alászeded a kormányt és hogy mikor érsz be pontosan a parkolóhely közepére.
2018. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Három éve hétköznaponként párhuzamosan parkolok (szűk helyre), kvázi sokat gyakoroltam, én is követek el hibákat, nincs megadva, hogy hol optimális alászedni, parkolóhely válogatja. De ha azt tartod, hogy a bal tükörből látszik a mögötted lévő autó fél eleje akkor már benn leszel a 30 cm-n. :)
2018. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

3-as az úgy rendben van, vannak oktatók akik rendesek és elmagyarázzák, de vannak akik parasztok és ha kérdezed lebsz. Részben arra van ez az oldal is hogy itt kérdezhet.


Amit meg kell értened az hogy az első kerekek forognak, a hátsó kerekek egyenesen képesek csak menni. Mielőtt valaki beleokoskodik, persze vannak kivételek 4 kerék kormányzással. De 100% biztos vagyok benne hogy te nem olyanon tanulsz. A lényeg hogy ezt vizualizálnod kéne valahogy hogy első kerék forog, a hátsó csak egyenesen halad. És ha ez megvan akkor fejben meg kéne próbálnod vizualizálni hogy lehet parkolni vele.


A lényeg hogy az autó eleje fog jobban kilengeni, a hátuljának az állását lehet finomabban állítani. Illetve ha előre fele mész akkor a hátsó kerekek megpróbálják követni az elsőt, a közte lévő autó meg beakadhat. Ezért nem tudsz rögtön jobbra beparkolni ahogy haladsz a parkoló autók mellett. Ha tolatsz akkor "tolja" a hátsó kerekeket, és az elsővel azt mozgatod hogy melyik irányba szeretnéd tolni. Ezért is van hátsó kerék kormányzás a targoncákon, hogy kis helyen is könnyebben pozicionálni lehessen a gépet a felemelni kívánt raklaphoz.

De feltételezem hogy targoncád sincs amit elkérhetnél egy menetre... azon gondolkozok mi mással lehetne szemlélteni hogy működik ez. Ha olyan helyen dolgozol (esetleg diákmunkán) ahol van béka (az emelő izé amivel a raklapokat húzzák) akkor azt ha húzod akkor elől van a kormányzás, akkor megy előrefelé az autó, ha tolod akkor tolat az autó. Vagy ha van lehetőséged videójátékokban gyakorold. Sokat San Andreaseztem, de meg nem mondom már hogy ott mennyire realisztikus ez az elem. Viszont biztos megvan neked vagy egyik haverodnak a GTA5. Ott már máshogy kanyarodik az autó előre mint hátra. Azon az alapvető megértést el lehet érni. De majdnem bármilyen videojáték jó. Lehet neten is találsz valami parkoló szimulátort.

Most ki is próbáltam ezt. Nem olyan rossz:

[link]


Mert igazából szerintem az nem működik hogy bemagolja az ember hogy egy balra far parkolásnál "Balra koppanásig, ha befér addig engedem míg az autó párhuzamos nem lesz, akkor vissza egyenesbe és befejezem a parkolást" vagy párhuzamos jobbránál "jobbra valameddig, 45 fokban beállok, balra valameddig, befejezem a parkolást" vizsgán így is át lehet menni ha szerencséd van. De jobb ha nem bemagolod merre kell tekerni a kormányt, hanem megérted hogy működik és akkor ha egyéni szituációban találod magad akkor se fog gondot okozni.

2018. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Remek parkolási szimulátorokat lehet letölteni ingyenesen (parking game), ezeknek a többsége személyautóra elég jó szimulációt ad. Így látni fogod felülnézetből,mikor milyen kormánymozdulatra melyik sarka merre mozdul az autónak.
2018. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!