Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan büntettek meg a...

Jogosan büntettek meg a közteresek?

Figyelt kérdés
Győrben jártam és a városhatáron a füvön parkoltam, ott büntettek meg. Nekem fogalmam sem volt róla hogy győrben tilos parkolni a füvön. Egy átlagembernek honnan kellene tudni hogy melyik városban lehet parkolni és melyikben, mikor győrbe értem semmiféle táblát, kiírást nem láttam hogy a füvön tilos parkolni. Ha fellebbeznék erre hivatkozva akkor nyerhetek?
2018. nov. 21. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Kezdd ezzel:


[link]

2018. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Eleve tilos mindenütt a füvön parkolni, hacsak erre külön tábla nincs kitéve.
2018. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez baromság 2-es, a kreszben nincs benne.
2018. nov. 21. 12:52
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem is a kresz szabályozza, hanem helyi szabályozás, amik az aktuális település önkormányzatának honlapján elérhetőek.
2018. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogyha parkolni akarok valahol böngésszem át gyorsan több ezer rendeletet és módosítást. Eleve lehetetlen mivel lemerülne a telefonom. Valakinek meg nincs is internet a telefonján.
2018. nov. 21. 13:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kérdező, egyrészt megértem a problémádat, mert valóban nehéz minden egyes részletszabályról gyorsan tájékozódni, főleg ha úton van az ember. De a másik oldalról meg gondolj csak bele, hány különböző szabályt kellene kifüggeszteni még a városba bevezető minden szekérút mellé, ha hivatkozási alap lehetne a helyi szabályozás nem ismerete. Kis túlzással még a helyi építésügyi előírásokat is ki kellene tenni az alkoholfogyasztást a vonatkozó szabályozás és a füvön parkolás szabályai mellé. Nem egy reális elvárás ez sem.


Vagy csak gondolj bele abba, hogy kirándulsz egyet Lengyelországba (az általad ismert KRESZ ugyebár nem hatályos ott) és az első kiegészítő nyilas zöldnél belerongyolsz a keresztező forgalomba, mert nem tudtad, hogy elsőbbséget kell adnod a zöld jelzés ellenére. A kutya nem fog neked igazat adni, pedig hát nincs kiírva a határra, hogy mi is a helyzet a kiegészítő nyilakkal. És még ezernyi ilyen szabályt lehetne hozni.

2018. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Épeszű ember ilyenkor gyanakodni kezd és utánajár. Vagy leszarja és vállalja a következményeket.
2018. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hol volt ez pontosan? Általánosságban, ha nem egyértelmű, hogy a helyszín egy földút, gondozott a füves terület vagy a füves rész előtt járda van és csak azon keresztül tudnál felhajtani rá, akkor inkább ne állj meg ott, mert kétesélyes a dolog. A helyi rendeleteket senki az ég világon nem fogja elolvasni utazás előtt, szóval te vendégutazóként annyit tehetsz, hogy csak biztos helyeken állsz meg (kijelölt parkolóhelyeken vagy táblával egyértelműsített útszakaszon).
2018. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Jogosan.

"A szabály nem ismerete nem mentesít azok betartása alól."

2018. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
22%
Teljesen jogos. Az, hogy a KRESZben nincs benne, hogy nem lehet füvön parkolni, még nem jelenti azt, hogy ez elfogadott lenne. Azt sem írja, hogy nem parkolhatsz a Balaton közepén, a szomszéd kertjében, az Aggteleki cseppkőbarlangban, &c... Egyáltalán ahol autó legálisan nem fordulhat elő, ott -mivel nem kerülhet oda- a parkolás is szabálytalan. Ahol nem, ott azt külön jelzik...
2018. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!