Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha friss jogsival csinálok...

Ha friss jogsival csinálok balesetet ugyanúgy fognak bánni velem, mint akinek már évek óta van jogsija, vagy enyhébben veszik az ügyet? Tegyük fel, ha halálos baleset történik és én vagyok a hibás.2 hete vizsgáztam B kategóriából.

Figyelt kérdés
2018. nov. 23. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
pont ugyanúgy... semmi okuk enyhébben... de ne tegyük fel.. vagy figyelj oda és koncentrálj, vagy ne ülj autóba.
2018. nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Sok szempontot mérlegelnek, s az első válasszal ellentétben figyelembe veszik a gyakorlat hiányát is.

Az összes körülményt figyelembe véve ez lehet olyan is, ami az enyhébb ítélet felé közelít, de súlyosabb is lehet az ítélet.

Bűnügyben van minimum-maximum érték. A bírónak kötelező középről indulnia.

Mondjuk a minimum 4, maximum 8 év, akkor az alap a 6.

Ha van olyan, ami a javadra szól, akkor lefelé csökkentik, ha ellened, akkor felfelé.

2018. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értelek, ha kezdő vezetőként halálos balesetet csinálsz, akkor mi alapon kellene enyhébb büntetésre számítanod? Természetesen ugyanúgy fognak veled is bánni, mint aki évtizedek óta vezet!
2018. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Enyhítő körülmény pont hogy az lehet, ha mondjuk pl. 40 éve balesetmentesen vezet valaki.
2018. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!