Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ha motorral...

Szerintetek ha motorral átcsúsztam a piroson a vèda alatt megbüntetnek-e?

Figyelt kérdés
Ma mentem motorral lejtőn lefelè fèktávolságon belül a lámpa sárgára váltott ès mivel nem tudtam volna biztonságosan megállni, gyorsítottam, de a lámpa amikor a vonal előtt kb 3 mèterrel jártam átváltot pirosra. Szerintetek lesz bünti? A lámpa a vèdának háttal volt. Ha lesz büntetès kb mennyi lehet?

2018. nov. 24. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyivel mentél, hogy féktávon belül váltott sárgára ÉS PIROSRA IS?
2018. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
55 körül, de xar hátsófèkkel csúszós úton ès xar minősègű gumikkal
2018. nov. 24. 20:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Lejtőn lefele
2018. nov. 24. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Nekem M3 bevezetőnél volt nyáron egy pirosba csúszásom. (A vonalat a sárga elején hagytam el, de a lámpa piros volt mikor fizikailag alatta voltam.) Így nem tudom hogy szabálytalan voltam-e. Nekem nem jött ki.

Amúgy 100 ezer a piros lámpa és elméletben a véda rögtön rögzíti éjjel-nappal, és heteken belül nálad is van.


De ha olvasgatsz itt gyakorin vagy a péntek estiben akkor a tapasztalatok azt mondják hogy ez a "csoda" véda valójában a beharangozások ellenére segg hülye. Kéne minden szrt tudnia a sebességmérésen túl. Aztán még van amikor arra se jön ki a csekk.


Emellett sok nincs is mindig bekapcsolva.

Nem lepődnék meg ha megúsznád. És reménykedj benne, mert a piros az fix 100 rugó.


De természetesen a legjobb lenne hogyha úgy közlekednél hogy tisztában vagy a járművel és az időjárási viszonyokkal, és bármikor meg tudsz állni. A "csúszott" nem kifogás. Egy teherautó is befékezhetett volna vagy kihajthatott volna eléd és akkor most lehet korházban lennél.


Reméljük ezt megúszod, és a továbbiakban ebből is tapasztalatot gyűjtve (jobb sofőrré válva) közlekedsz.

2018. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó valamenyire most megnyugtatott a válaszod, remèlem nem lesz bünti, igyekszem majd körültekintőbben vezetni.
2018. nov. 24. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekek felejtsük el végre ezt a VÉDA megbüntet dolgot! A VÉDA nem büntet. A VÉDA csak rögzíti a szabálytalanságokat, amit egy humán munkatárs átnéz és ha ő is úgy ítéli meg, hogy szabálytalanságot csináltál, akkor ő megbüntethet. Na most, a sárga-piros lámpa az gumiszabály, mert lehet, hogy te úgy érezted, hogy nem tudtál volna biztonságosan megállni, ergo elvileg akár lehetett szabályos is az, hogy belecsusszantál lámpaváltás közben a pirosba.
2018. nov. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Annak esélyeit, hogy kapsz-e bírságot, jól megírták: vagy igen, vagy nem.

Egy válaszban szerepel a kérdezett pénzbírság összege, durván rosszul. Ténylegesen: 50-ezer Ft. Az összegtől nem térhetnek el, a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről szóló 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet 3. melléklete határozza meg.

[link]

A melléklet csaknam tizenegy éve, 2008. január 1-től, változatlanul, hatályos.

A jogszabályok hatályos teljes szövegei elolvashatók, például, itt:

[link]

[link]

2018. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
#4: "A vonalat a sárga elején hagytam el, de a lámpa piros volt mikor fizikailag alatta voltam." - Ahol van vonal, mindig az számít, a lámpa fizikai helye indifferens. Van, ahol a lámpa a vonaltól messze, a kereszteződés túloldalán van.
2018. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem lett belőle semmi :)
2019. jan. 8. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Na örülök.

Akkor fel lehet fogni egy tanulópénznek amit nem kellett kifizetni.

További sok csekk és balesetmentes kilómétert!

2019. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!