Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vadkárnál nem fizet a buztosító?

Vadkárnál nem fizet a buztosító?

Figyelt kérdés

Kint volt a vadveszély tábla, de szerencsétlen állatot nem elütöttem, hanem balról nekem szaladt, tehát oldalról kapott el. Ezután egy szemből érkező gépkocsi pedig nekiment és az a kocsi is erősen károsodott. Volt kint rendőr is, meg a vadásztársaságtól is egy vadőr. Azt mondták, hogy ikyenkor nekem kell (vagyis a biztosítómnak) rendezni a másik kocsiban keletkezett kárt és a jószág eszmei értékét is. De én megfelelően vezettem, hiszen nem elütöttem, hanem oldalról nekemjött. Lassan mentem, de mehettem volna 10-zel is akár.

Mit tehetek ilyenkor?



2018. nov. 25. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Fizet, ha az ilyen ügyekben tapasztalattal rendelkező ügyvéd jár el.
2018. nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De kinek a biztosítója, mert a vadásztársaságnak nem volt erre biztosítása. Elvileg pár éve erre nem kötelező és nekik nem nincs.
2018. nov. 25. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vadkárnál jobb nem hívni sem rendőrt sem senkit hanem tovább menni a francba és magad megjavítani a kárt.


Persze ha egy szarvast csapsz el akkor ez nem játszik mert akkor még a helyszínt sem tudod elhagyni. :D


Biztosító nem igen fizet erre, a vadásztársaság rád verheti a vad értékét, illetve ha ügyvédet fogadsz akkor meg fizetheted azt is szóval mindenképpen szívás vadat elütni.

2018. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress egy ügyvédet, ha már rendőrt hívtál!
2018. nov. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A te károd csak akkor fog megtérülni, ha van cascod vagy legalább egy vadkárra szóló kiegészítőd a kötelező biztosításodon.

Hogy a vadásztársaságon bármit érvényesíthetnél, erősen kétlem, de esetleg tényleg érdemes lehet ügyvéddel egyeztetni.

Azt viszont nem igen értem, hogy ebben az esetben akár a vadásztársaságot, akár a másik autóst miért neked kellene kártalanítanod (ill. a biztosítódnak). Így elsőre te nem okoztál kárt. Ezt viszont a biztosítóddal kell tisztázni, ő a fizetés mellett abban is kell hogy segítsen, hogy tisztázza a felelősségedet. Ha nem vagy felelős a történtekért, akkor egyikőtöknek sem érdeke, hogy fizessen, neked azért nem, mert veszítesz két bónuszt. Szóval ha valaki benyújt kárigényt ellened a biztosítódhoz, mindenképpen fontos az együttműködésetek.

2018. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, kint volt a "Vadveszély" tábla?

Mert ha nem, akkor neked semmi felelősséged nincs, a károdat a vadásztársaságnak kell megtérítenie, ha biztosítása nincs.

Ha kint volt, akkor meg a veszélyes üzemek találkozásának esete forog fenn, tehát mindenki állja a saját kárát.

A neten lehet erről cikkeket találni, pl.:

[link]

Azt nem tudom, mi a szokás a másik kocsiban esett kárral kapcsolatban, de az lehet a logika, hogy ha te nem ütöd el a vadat, akkor a másik kocsiban nem keletkezik kár. Ha 10-zel mész, akkor a vad meg tud állni időben.

Baromság az egész, hogy a szabályosan hajtó sofőr kárát nem állja a vadászok biztosítója, de a törvényhozók nagy százaléka vadászik.

2018. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!