Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss (1,5hónapos) jogosítvánn...

Friss (1,5hónapos) jogosítvánnyal merjek Budapesten vezetni?

Figyelt kérdés
2 hét múlva a családdal felmegyünk Budapestre és megvan a jogosítványom, vezetni szeretnék odáig meg igazából fent Pesten is csak nem voltam még akkora forgalomban, mint ami ott van. A forgalmi vizsgám elsőre meglett meg minden de azért mégis másabb lehet a fővárosi közlekedés mint egy megyeszékhelyi közlekedés (Pécsen vizsgáztam). Szerintetek? Mi a véleményetek? válaszokat köszönöm előre is :) 18/F

2018. nov. 28. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az útvonalat ismered akkor nincs probléma. Csak az elsőbbség adásra kell figyelned.

A legtöbb kereszteződésben lámpa irányítja a forgalmat, ami a legegyszerűbb mindennél.

2018. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát Pestre feltalálok meg minden de ott simán eltévedek, talán 2x ha jártam életemben ott viszont nyilván telefonba/gps-be be lesz nyomva hogy hova akarunk menni szóval az nem para annyira, csak még nem biztos hogy van elég rutinom
2018. nov. 28. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten más a KRESZ?
2018. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes jogsival vezettem le nyaralásnál egy hét alatt 800 km-t. Vissza úton át Pesten, aznap mentem kb 300-at. Túléltem, nem lett semmi bajom. Ennek már 2 éve. Azóta voltam már párszor egyedül is Pesten, személyautóval és furgonnal is. Nyugodtan mehetsz te is, csak figyelj jobban. Pesten kicsit türelmetlenebbek az emberek, szeretnék hírtelen bevágni a másik elé (legalábbis én ezt vettem észre). 19/F
2018. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Naja pesten menj lassabban, aki össze akarja törni az autóját az úgy is majd siet előre és találkozol vele újra a következő lámpánál :)
2018. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudni, érezni, hogy mennyire tudsz átgondoltan, kapkodás nélkül, de nem lassan, bizonytalanul vezetni idegen környezetben.

Mindez forgalom függő is, Budapesten is vannak nyugisabb viszonyok, meg hatalmas dugók is.

A GPS lehet segítség, de nem szabad vakon követni az utasításait, olykor a szabályoknak ellentmondó utasításokat ad (pl egyirányú utcába, a forgalommal szembe akar beküldeni), mindezzel együtt nagyon hasznos, de első a szabály

2018. nov. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha van Cascód és életbiztosításod, semmi problémád nem lehet. A családodnak se, ha van nekik is életbiztosításuk.
2018. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jana000 válasza:
100%

Figyelni kell, de kicsit túl van tolva ez a "Pesten nem lehet vezetni" dolog. Mindig figyelni kell, nem szabad "bele aludni" a vezetésbe. Egy vidéki nagyvároshoz képet is gyorsabb a forgalom, de ha sikerül felvenni a ritmust nem lesz gond.

Plusz ha GPS-el tervezed az utad, mindig próbáld figyelni hogy merre kell majd menni legközelebb, és aszerint sorolj be minél hamarabb, hogy ne a kereszteződés közepén vedd észre, hogy "baaaaz, itt kellett volna balra..."

2018. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!