Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ez rossz vezetési...

Szerintetek ez rossz vezetési szokás?

Figyelt kérdés

Ha valaki vakító lámpával este (letojom a kapcsolója milyen állásban van) rámtapad, elengedem a gázt és nem vagyok hajlandó a megengedett sebességgel sem menni, amig meg nem előz.

Sajnálom, hogy nem veszi észre, hogy a lámpája bevilágít a hátsó ablakomon.

Sőt, tükör nélkül sem szeretnék vezetni.


Ja és kérem csak 20évet betöltött válaszolók írjanak!


2018. nov. 29. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Igen rossz. Akkor inkabb indexelj jobbra hogy leallsz az ut melle amig elmegy.


En amugy azt szoktam csinalni hogy lejjebb tolom magam az ulesen vagy feljebb, vagy kicsitt jobbrabb, es akkor mar nem sut a szemembe.

2018. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Biztosan nem ezt a választ szeretnéd, de a teféléknek nem kellene vezetni. Mindenkinek bevilágít a mögötte jövő lámpája. Egy merő hiszti lenne az utakon, ha mindenki olyan lenne mint te.
2018. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem, semmilyen kritikától nem sértődök meg, kérek még válaszokat!
2018. nov. 29. 16:32
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem logikus, hogy ezt csinálod, de azért körülményfüggő, milyen úton van ez? Sima esetben én is ezt csinálnám, nagyon akarnám, hogy megelőzzön s nem ártok neki. De csak ha ketten vagyunk és lazán el tud menni, komolyabb forgalomban más, illetve ahol van minimális sebesség, ott se mennék gyökkettővel ennél komolyabb ok nélkül (bár ha annyira nem látok, hogy az még veszélyes, az elég ok. de az ilyesmi inkább csak zavaró, semmi egy szembevilágító naphoz képest).
2018. nov. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintetek este elvárhatom-e a másik autóstól, hogy ne tapadjon rám, ha már meg nem előz?
2018. nov. 29. 16:36
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
#2: Egyrészt nem, viszonylag kevesen vakítják el a többieket, másrészt a kérdező azt írta, hogy rátapad a másik. Ha valaki rámtapad, az egyrészt zavar, pláne vakító lámpával, másrészt feltételezem, hogy lassan megyek neki és úgyis meg akar előzni és segítem kisebb sebességgel... Indexelnék is, hogy előzzön, persze, de neki kellett volna előznie, nem tapadnia, az a rossz vezetés...
2018. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

Elég rossz szokás, veszélyezteted vele a másikat és saját magadat is, lásd: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

Jelezz neki mondjuk hátsó ködlámpával vagy elakadásjelzővel. Ha reflektorral jött mögötted, észre fogja venni és leveszi (ha nem paraszt), ha rossz a tompítottja akkor lehúzódsz, jobbra index és hadd menjen. Esetleg ha látod hogy reflektorral jött és nem volt hajlandó levenni, utána mész és feltolod neki te is, hogy érezze a törődést.

2018. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Én ugyanazt csinálnám mint az első válaszoló: ha nagyon zavar a hátulról jövő fénye, akkor inkább indexelek jobbra, mintha megállnék, egészen addig, amíg meg nem előz a zavaró jármű.

Ha az a ritka eset történik meg, hogy neki is pont akkor jut eszébe lehúzódni és megállni, akkor inkább megpróbálom lerázni valahogy. Például elmegyek másik utcán, vagy amennyire tudok és amennyire lehetséges, sietősre veszem a dolgot. Nyilván nem ez a legmegfelelőbb, hogy megyünk mint a veszedelem, de ha nem vagyunk képesek elviselni azt, hogy mások is részt vesznek a közlekedésben, akkor talán ez a megoldás is megteszi.

2018. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon rossz szokás. Nem mondom, hogy egyetértek a gyorshajtókkal, akik rád tapadnak, de ha nem kezdesz el gyorsítani, akkor ő sem fog tudni tolni és az első adandó alkalommal meg fog előzni. Ha elengeded a gázpedált és elkezdesz lassulni, akkor azzal csak azt éred el, hogy felb. az agyát és csakazértis tolni fog vagy rosszabb esetben elhúz melletted és befékez előtted, hogy még nagyobb kellemetlenséget okozzon neked. Tanulság az, hogy tartsd a megengedett sebességet, ne provokáld és akkor ő sem fog provokálni téged...
2018. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Igazad van kérdező, jópár autót vezettem már, és simán látszik, ha valakinek telibe világítod az utasterét. Ergo kisütöd a szemét.

Pláne kb 1996-tól szinte minden autón van fényszóró magasság állítás.

Vagyis jó eséllyel olyan mászik rád ilyen esetben, aki egy komplett pszichopata. Elnyomták, rosszindulatú, és a forgalomban tombolja ki az embergyűlöletét.

Engem is érnek napi szinten kellemetlenségek, de sosem olyanokon tombolom ki magam, aki nekem nem ártott.

Amúgy van az a verzió is, mint friss jogsis ismerősöm, fényszórója összevissza világít a golf 3-ján, és szinte szájhabzásig idegesíti magát, ha valaki előtte nem 110-zel megy országúton.

2018. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!