Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Titeket megtanítottak motorozn...

Titeket megtanítottak motorozni a jogosítvány megszerzésekor?

Figyelt kérdés
Ősszel raktam le a motoros jogsit, meglett minden elsőre. Ettől függetlenül hiányérzetem van, nem érzem magam biztosnak a dolgomban. Nézem most az Onroad friss sorozatát (Motorozási technikák) és kábé minden elhangzott mondat újként hat számomr. Az oktatók betanítottak a három vizsgapályára, a forgalomban meg a vizsgaútvonalakat gyakoroltuk. A fülesből csak a "Jobbra tarts, ne a belső sávban menj!", "Balra kanyarodás előtt felező!" rigmus szólt. Testtartást, motorkezelést meg hasonló dolgokat nem mutattak. Egy kicsit olyan érzés, hogy van jogsim, de attól még nem vagyok motoros. Sőt igen messze vagyok tőle! Autónál más volt, mert ott bizonyos táv megtétele után az ember megtapasztalja a saját bőrén a valós életet, jön a rutin magától, nem kell külön magyarázni.

2018. dec. 4. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez a valóság, amit leírtál. Külön motoros vezetéstechnikai képzéseken érdemes részt venni(én kötelezővé tenném), ahol tényleg rendesen megtanítanak a motorkezelésre, vészhelyzetek elkerülésére. Szerencsére több ilyen kurzus is van itthon, úgyhogy lehet válogatni, de ennek ellenére nagyon gyorsan elkelnek a helyek, úgyhogy résen kell lenni és előre foglalni. Mindenképp képezd magad, az érzéseid nem csalnak :)
2018. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem, de nem is vártam tőlük. Amikor odamentem, tudtam az egészewn alapokat, a rutinnál egy szót se szóltak és ott se voltak, tök magamtól körözgettem a pályán, a forgalomban az egyik üvöltött, a másik alig szólt 2 szót...

Én meg gyakoroltam, néztem a szememmel, levizsgáztam, utána pedig jó sokat motoroztam, hogy ne legyek totál ön- és közveszélyes, de jó sose leszek, nem baj, élvezetes így is.


Nem hinném, hogy egy oktatótól túl sokat várhatsz... Haladás, ha nem pszichopatát kapsz, ahogy olvasom a véleményeket. Az enyém kiakadt és nem volt hajlandó oktatni (rejtély számomra, miért), válthattam sulit.


Ha nem elég neked a bizonyos táv megtétele, akkor menj biztonságtechnikai képzésekre, van motorosoknak ilyen elég sok. Pályázhatsz is, együtt is motorozhatsz másokkal, tuti fel tudsz szedni valamit. Bár én együttmotorozáskor is csak a saját hipermiler fejem után mentem, meglepően összefér egy kellő sebességű társasággal :D

2018. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Vezetéstechnika, bocs, igen, az. Én és a szakszavak...
2018. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a saját motorommal mentem a forgalmi vizsgára, így utána már motoroztam is és idővel belejöttem. Persze nem a városban kezdtem hanem túráztam nyugis helyeken, és fokozatosan kézben lett a gép.

38N

2018. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Sőt! Amit a rutinpályán oktatnak az konkrétan életveszélyes, gondolok itt arra, hogy kanyarodás közben a fékkel kell játszani a nyolcasnál. Ha ez valakire ráragad és eljátssza nagyobb sebességnél is, akkor ott hal szörnyet a kanyarban! Nem is értem hogyan gondolják ezt komolyan oktatni.
2018. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az oktatók nem voltak idegbetegek, de látszott az egészen, hogy túl akartak lenni az egészen és minél többen menjünk át még az idén. Annak idején az autós oktatóm felelősséget érzett a tanítványaiért, mindenre kitért a biztonságoss vezetés érdekében. A motorral való közlekedés hatványozottan veszélyesebb üzem, ennek ellenére nem tapasztaltam lelkiismeretes oktatást. Minek fizettem az órákért, ha még ezután vezetéstechnikai oktatásra kell mennem, hogy élve visszatérjek egy rövidke túráról is?
2018. dec. 4. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!