Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetés közben enni szabályell...

Vezetés közben enni szabályellenes?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha veszek egy péksütit, és vezetés közben egyik kezem a kormányon, csuklóval váltok és közben majszolgatom a kajámat? Ilyet lehet vagy megrak érte a rendőr?
2018. dec. 5. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Ki rakna meg? Senkit nem érdekel a lukad száll már le ember...


:D


Kérdeztem 3 éve az oktatómtól, hogy ha most zabálnék egy sajtbureszt azt tiltaná e a kresz vagy mi a franc, aztán mondta a csávó, hogy nem, ha nem zavar engem, evidens bakker, mondtam, aztán ennyi, senki le sem tojja még a mobilozást sem... naagyon ritkán, de akkor az esetek többségében ide jönnek rinyálni a kis mobilozó veszélyeztetők, hogy " jaj de hát csak a Kanárim hívott, hogy hogy kell szűlni" Ne parázz ezen és nem kell magad megrakatni ha nem muszáj. Jó étvágyat.

2018. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Pfff dehogy!


Én is sokszor eszek-iszok a saját autómban.

(Cégesben necces mert kicsit a kormány)


Ezért jók az öreg hajókormányos mercik, combom közé kapom a kormányt aztán már ehetek is :D


(Persze nem lakott területen vagy főúton, M5-ösön... hanem mondjuk éjjel M6-oson ahol kb. nulla forgalom van)

2018. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 belapus ***** válasza:
89%

Valóban érdekes, hogy a hatóságok szerint csak a mobiltelefon kézben tartása veszélyes és tilos, de bármi mással - akár péksütivel - lefoglalhatod a kezedet büntetlenül.

Föltételezem azonban, hogy adott esetben - mondjuk bíróság előtt - ez nem enyhítő körülmény volna, hanem súlyosbító.

2018. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Néhány országban már nem csak a kézbentartott mobilhasználat is súlyosan sokba kerül, de az idén megtiltották a vezetés közbeni étkezést, és dohányzást is.

...még az automata váltós kocsikban is..

2018. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan, miből áll félreállni arra a három percre, amíg betolsz egy túrós batyut? Ha nagy a forgalom, gyakorlatilag bármikor eléd kerülhet egy szerencsétlen barom, ha meg kicsi a forgalom, akkor egy görény módon kihelyezett kátyúra vagy éhes vaddisznóra van esélyed. És akkor pont nem mindegy, hogy mennyi idő alatt reagálsz. Persze, tök kicsi az esélye, hogy gond lesz, de ha mégis, akkor eléggé kibåszol önmagaddal!
2018. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem sokkal jobban esik, ha vezetés közben eszek, legalább addig is jobban telik az idő. Ha csak ezért állok meg, akkor nem is tudom jó étvággyal megenni, mert sietek reflexből. Vezetés közben pedig elnasizgatok szépen. És ez nem vonja el a figyelmet, meg legyünk őszinték, amúgy sem kapaszkodik már senki 2 kézzel a kormányba a modern autókban, nincs is erre szükség.
2018. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Én le sem veszem a szemem az útról....

anyósülésen a kaja, pia, táska... odanyúlok és elveszem ami kell, nem kell odanéznem :D

2018. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

ha rossz a klima akkor veszélyes a kocsiban enni..

próbáltam, sajtburgert majszolom ablak lehuzva, a papirt felcsapja a szememre és nem látok semmit..


de a rendőr nem büntet, de a sajtbucival vigyázni kell ám ! :)

2018. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

A múlt századból itt ragadt kresz csak a kézben tartott rádiótelefont tiltja.

Kaja, pia, cigi, gps, tablet és társai mehetnek.

2018. dec. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dörmögő ***** válasza:
61%
Ha mobiltelefont eszel akkor megbüntet.
2018. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!