Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha átkelőhely hiányában az...

Ha átkelőhely hiányában az úton kelek át (kereszteződésnél), és már az úton vagyok, a később odaérő autósnak meg kell várnia, míg átérek, nem?

Figyelt kérdés
Szóval nem kerülhet ki? (Rááadásul nem abban az irányban amerre haladok...)

2018. dec. 6. 08:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Figyelj csak: nincs átkelőhely. Tehát: nincs átkelőhely. Akkor gondolkozz el, vajon ki van rossz helyen és kinek mi a kötelessége.
2018. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hát, akkor neked is némi frissítésre van szükséged kresszből...



A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,

a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),egyéb helyen bárhol,



Ez a szabályzat, kicsim.

2018. dec. 6. 08:55
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
Miért ne kerülhetne ki? Természetesen megteheti. Amit nem tehet: elüt vagy veszélyzetet. De ha nem zebrán haladsz át, akkor nincs elsőbbséged vagy előjogaid az autóssal szemben.
2018. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Átmehetsz, persze. Viszont ha jön autó, és oda is ér, amíg az úton vagy, akkor nem megfelelő időben mentél át, balesetveszélyes, és mivel nem akar elütni, ezért kikerül. Azért ezt gondold át, ha már annyira fent hordod az orrod, "kicsim".
2018. dec. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem tud biztonságosan megállni, természetesen kikerülhet, ezt te sem gondoltad komolyan "kicsim".
2018. dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

[link]


2-es ábra.


Úgy tűnik, a legalapvetőbb szabályokkal is gondok vannak.


Szóval okuljatok akkor. De legalább kiderült.

2018. dec. 6. 09:21
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
"A gyalogos az úttesten a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át, és csak akkor léphet az úttestre, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről."
2018. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

...ami megtörtént. Nem az autó alá ugrottam. Amikor elindultam még 150 méterrel arrébb kanyarodott be az útra. Amin 5km/h limit van, megjegyzem.


Vicces, amúgy, hogy a kérdésre való válasz helyett itt próbáljátok bizonygatni -a KRESZ-nek is ellent mondva - hogy én vagyok a hülye. Sokat vezetsz?

2018. dec. 6. 09:31
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Kicsim....

Istenem, ez a lekezelő ősbunkó stílus amit képviselsz... gondolom nő vagy, a hülyébbik fajta.

Minek írsz ki kérdést ha betéve tudod a kreszt? Ami egyébként nem kressz, hanem kresz, kicsim.

2018. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

2-es ábra? Akkor nem ártott volna a kérdésben is megemlíteni, hogy kanyarodó autóról van szó.

Legközelebb kérdezz rendesen, mielőtt belekötsz a válaszolókba.

2018. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!