Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A buszokra, kamionokra,...

A buszokra, kamionokra, teherautókra, és főleg a távolsági buszokra akik hosszú távon szállítanak utasokat vajon miért nem szerelik fel téligumival?

Figyelt kérdés

Az én meglátásom szerint csupán parasztvakítás és ezáltal az autósok lehúzása az egész amit magamon tapasztalok mivel 32 éve járok mondjuk így nyári gumival és semmi különbséget nem éreztem amikor volt egy új szett télim amit egy szezon után gyorsan el is adtam..


Csupán arra kell figyelni hogy a nyári ne legyen kopott és felkeményedett és így ugyanazt tudja mint amit télinek adnak el.


2018. dec. 7. 09:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A kérdésre is vársz választ vagy megelégszel annyival, hogy kifejtetted a véleményed a témában?
2018. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Válaszra várnék méghozzá meggyőzőre mert úgy látom sokan nézetik magukat hülyének.


...akkor? Te mit tudsz válaszólni esetleg?

2018. dec. 7. 09:36
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt a kamionokon jobb helyeken cserélik, buszokat nem tudom, azokat sose néztem ilyen szemmel. Másrészt ha te nem érzel különbséget téli és nyári szett között akkor ott nagy bajok vannak
2018. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Beviz Elek ***** válasza:

Irreleváns a 32 év tapasztalat ha abból mindössze egy télen volt téligumid. Vezethetsz 132-t is ha nem teszel fel téligumit és nem tudod megtapasztalni a különbséget.


Nem tudom hogy azon az említett télen milyen volt az idő és mennyit közlekedtél, de életem első telén (amikor volt jogosítványom tehát nem csak eldugott földúton vezettem) alkalmam volt 2 autóval is megtapasztalni hogy hogy viselkedik az adott autó hóban nyári, majd téligumival. Ég és föld volt a különbség, pedig akkor még tapasztalatlan, csóró seggdugasz voltam, a gumik is valami több éves hulladékok voltak. Később volt alkalmam megtapasztalni a 8 éves és az új téligumi közti különbséget is, ez szintúgy ég és föld.


Az említett nagyobb gépekre lenne tippem hogy miért nem tesznek téligumit. Télen a nedves úton kicsit óvatosabban, hóban (ez ritka, hiszen a főutakról hamar letolják vagy latyakosra tapossák) pedig sokkal óvatosabban kell vezetni, te képes vagy rá és sokan mások is. Képzeld el hogy a Waberersnek mekkora költség lenne minden járműre téligumit venni (nem olcsó és 12db/kamion), illetve ha már be is van szerezve akkor mennyi lenne a gumicserék költsége. Amennyiben az időjárás indokolná, megoldanák

2018. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Beviz, jól értem, hogy azzal érvelsz, hogy azért nem cserélnek télire egyesek, mert drága?

Akkor ez miért nem lehet érv Pistikének? Ő miért nem mondhatja, hogy neki drága, majd vezet óvatosabban, ahogy a kamijonosok is?

2018. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Pedig van benne valami. Akkora logisztikai és fizikailag is lehetetlen meló lenne a kamion hatalmas abroncsait cserélgetni, hogy inkább hagyják a francba az egészet. És a költségekről ne is beszéljünk.

A személyautós gumisoknál többszáz méteres sorok is előfordulnak novemberben, pedig max egy fél óra a gumicsere. Képzeld el kamionnál, ott egy fél nap alatt sem cseréled ki a gumikat, és akkor a rengeteg elveszített időről ne is beszéljünk.

Amúgy buszokon láttam, hogy van ilyen M + S minősítésű gumi a hátsó tengelyükön, aztán azzal mennek egész évben, pedig a mintázata nem hasonlít a személyautós sűrű mintázatú téligumijához. De biztos hogy téligumi (is). Lehet, hogy kamionoknál is előfordulnak ilyen gumik.

2018. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gumi van a buszokon, viszont azt látom, hogy amikor mindenki össze-vissza csúszkál, kapar a lejegesedett utakon akkor a busz simán ugyanazzal a dinamizmussal jön-megy mintha nyár lenne.
2018. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

3.

Pont a buszokat nem nézted ilyen szemmel? Mikor személyszállításról van szó több ember biztonságáról!

Másrészt azért nem érzékelek nagy különbséget mert van rutinom hogy a nyárival hogyan kell bánni télen.


4.

Lehet nekem azért nem volt számottevő a két gumi mert a 32 évből majdnem minden nap vezetek és van tapasztalatom, gyakorlatom mondhatjuk annyira mint a buszsofőröknrk, kamionosoknak, teherautósoknak akik szintén nyárival közlekednek?

Tehát az ember biztonsága nem olyan fontos mint a pénz a nagy gépek esetében?

Pedig ha elszabadúl egy kamion az autópályán az csodákra képes...


5.

Tapogatod a lényeget! Erről szól az egész!

Lehúzás és megint a buta személyautósokat szivatják.

2018. dec. 7. 11:47
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miért kaptam minuszokat, tényleg cserélik kaminokon is. Nekem egy ismerősömnek pl 20-22 kamionja van, mikor hogy. Volt szerencsém látni, Ugyanúgy cserélik, mint a személyautókon, krokodil alá, légkulccsal csavarokat lepörgetik, majd fel. Annyival tart csak tovább, hogy nem 4-5 hanem 8-10 csavar/kerék van.

Egyébként pedig általánosan 6 kerék van egy nyergesvontatón, esetleg 10 lehet a duplahúzós autókon, de 12-t nem szoktak cserélni, pótkocsit valahogy inkább hagyják

2018. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Beviz Elek ***** válasza:

#8

A volt párom anyja is kb 30 éve vezet, mégsem ülnék be mellé a kocsiba, az hogy elevickélsz A-ból B-be nem azt jelenti hogy mekkora nagy sofőr vagy. Nálam ott elvérzett a nagy tudásod hogy szerinted semmit nem ér a téligumi.

Ahogy #7-es is írta, én sem tudom milyen gumik vannak a buszokon, de amíg én a szívóbenzinessel, jeges úton 3.-ban alig tudtam felmenni a dombon mert elkapart ha minimálisan gyorsítani akartam, a busz kényelmesen megelőzött és simán otthagyott. Számít a tapasztalat is (friss jogsis voltam), de számít a jármű is.


Azt főleg nem értem hogy azért mert egy személyautóval közlekedsz, honnan tudod hogy milyen kamionnal vagy busszal menni?

2018. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!