Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntettek Németországban...

Megbüntettek Németországban 150 euróra mert lemaradt pótkocsimról egy műanyag darab, csinált egy hajszál karcolást egy dacia logan a motort alulról védő lemezén és a nő kihívta a rendőröket? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kérdezte hogy cash or credit card, mondtam kredit kártya, oda adtam kis ido utan visszahozta, ket papirt írtam ala, egyiken elismertem hogy valóban en okoztam a bajt, a masik egy sales slip kis cetli volt amin a büntetés osszege es a kártya számon van feltüntetve. Ez egy hete tortent de a penzt azota sem vontak le a kártyámról. Hogyan tovabb? Nem szeretném hogy 3 honap mulva megállítanak es 500 euro lesz mar kamatostól.
2018. dec. 17. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:

hogy vonnának le a kártyádról az engedélyed nélkül? ha ez így menne, akkor mindent levennének..majd felszólítanak, hogy utalj..


amúgy miért adod ki a kezedből a kártyád? ez érthetetlen.

2018. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ennyi aggyal minek mész ki egyedül külföldre, de egyáltalán minek hagyod el a házad...

Bármennyit levehetnek, ha kiadod a bankkártyád adatait...én bevonatnám és csináltatnék másikat, késöbb pedig fizetnék kpban.

2018. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hmm, sajnos nem tudtam hogy a hatóságokkal hogy müködik, de ezek utan biztosan mást csináltatok. Köszönöm a segítséget.
2018. dec. 17. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:
De az ilyenekre is szól a biztosítás, nem neked kell kp-val rendezni.
2018. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ha az okozott anyagi kár összegét kellett kifizetned, akkor tényleg megggondolatlanság volt fizetni, hiszen azt mindenképp fedezi a kötelező biztosításod, ez esetben csak a nemzetközi zöldkártyád kellett volna bemutatnod.


Ha viszont rendőr közúti bírságot szabott ki, mert pl. megsértetted a közlekedés biztonságát, akkor azt már nem a biztosítód fedezi, hanem te.

Tőlünk nyugatabbra több országban is teljesen elterjedt és elfogadott az offline fizetés dombornyomott kártyával. Én is fizettem már több országban is úgy, hogy egy mechanikus lehúzó masina indigóval átmásolta a kártya kidomborodó adatait egy fizetési slip-re és kész. A tényleges terhelés kb. csak egy hét múlva jelent meg a számlámon a slipet leadták a bankjuknak és az feldolgozta azt.


Nincs ezzel a módszerrel semmi baj, sőt, igazából ezért domornyomottak a komolyabb bankkártyák, hogy lehessen velük ilyen módon is fizetni. Ez így van kitalálva. Csak Magyarországon nem ismert ez a módszer és érthetően sokan tartanak tőle, teljesen feleslegesen.

2018. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos köszi a hozzászólásod, közúti bírság volt. Ennek most mar 3 hete de az én számlámon még nem jelent meg terhelés, ezért aggódok.
2018. dec. 24. 16:49
 7/9 anonim válasza:

Kaptál ott helyben bármiféle igazolást, nyugtát, slip-et, bármit, ami mutatja, hogy levonták (vagyis megpróbálták levonni) a kártyádról a pénzt?


Ha kaptál, akkor én nem nyugtalankodnék emiatt, te fizettél, ahogy kérték, ha technikai problémák miatt nem tudják levonni a pénzt, úgy gondolom, hogy nem a te hibád.


A lényeg, hogy a nyugta a kezedben legyen, így ha a jövőben esetleg számonkérnék tőled, hogy nem fizettél, akkor tudod lobogtatni.

Az meg abszolút nem a te kötelességed, hogy körmödet rágva figyelgesd a bankszámlakivonatokat, mikor vonják már le a büntetést. Te alávetetted magad az intézkedésnek, fizettél, ahogy kérték, ennyi. Más kötelességed szerintem nincs ebben az ügyben.

2018. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a cetlit kaptam: [link]



Ez később nem fog kamatozni? fél év múlva 500 eurót kérnek majd ezért félek.

2018. dec. 28. 20:36
 9/9 anonim válasza:

Nem vagyok jogász így pontos jogi tanácsot nem tudok adni.


De ha nekem a kezemben lenne egy ilyen fizetési igazolás, akkor teljesen nyugodtan aludnék. Én fizetési hajlandóságot mutattam az általuk megjelölt fizetési módszer szerint, ezt a nyugtával is tudom igazolni. Ha technikai hiba miatt nem tudták levonni a pénzt, az már nem az én felelősségem, ezért nem szabhatnak ki rám büntető kamatot, szerintem.


Ha mégis megpróbálnák és behajtási szakaszba kerülne egy nagyobb büntetőösszeg, akkor panasszal élnék ellene és bemutatnám a kapott nyugtát. Persze ekkor jogásszal is konzultálnék az ügyben.

2018. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!