Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külföldi rendszámmal kapok...

Külföldi rendszámmal kapok parkolási bírságot?

Figyelt kérdés
Üdv. Igazából arra lennék kíváncsi, osztrák rendszámos autóm van, és fizetős helyre állok meg, de nem fizetek a parkolásért, akkor be tudják rajtam hajtani a bírságot? Csak azért kérdem, mert Bécsben járt egyik ismerősöm Mo-i rendszámos autóval, és megbüntették. Kapot Mikuláscsomagot, de nem fizette be. Ez kb. 4 hónapja volt. Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 17. 13:22
 1/10 anonim válasza:
100%
Igen, és mivel EU-s, így külföldön is érvényes, és behajtják!
2018. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz, én is kaptam.

Be is fizettem már másnap, mert forintban jobban megéri, és mert nem kell az a sok hercehurca, ami ezzel jár.

Nincs szükségem arra, hogy megkeresést indítsanak ellenem.

2018. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem, sőt, kitüntetnek.
2018. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Büszke lehetsz magadra! Igen, be fogják hajtani és nem csak országon belül, hanem az EU teljes területén.
2018. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
5%

Szerencséd van mert a külföldi rendszámos autókat nem büntetik meg ha szabálysértenek,hanem lovagi érdemrendi fokozattal tüntetik ki a gazdájukat,jobb esetben ünnepi felvonulást is rendeznek neki azonnal ott a helyszínen..........

Egyebkent hallottál már arról hogy unio?!?Tudod az nem csak arra jó hogy elég egy személyi a határátkeléshez.......es ha valami csoda folytan mégis megbüntetnek legyél kemény és ne fizesd be......majd ráérsz akkor amikor már behajtásra van átadva az ügyed az eredeti összeg többszörösével!

2018. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nyugtasd meg az ismerősödet, nem sürgetik a bírság befizetését, de nem felejtenek, sokszor csak évek múltán jelentkeznek ismét, de akkor már az eredeti összeg többszörösét kérik, és jellemzően akkor már egy behajtó cégnek adták át az ügyet.
2018. dec. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy szóval se mondtam, hogy szbaálytalan voltam. NEM blicceltem. Csupán érdekelt a dolog, köszönöm a válaszokat? Akkor az ismerősöm aki nálam járt Bécsben, és megbüntették 2-4 hónapja(pontosan nem emlékszek) akkor befogják rajta hajtani a bírságot? köszi
2018. dec. 17. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen,, behajtják rajta. A labancok különösen szemetek ilyen ügyekben, még azt is be próbálják hajtani, ami meg sem történt.
2018. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A fillérkúrás netovábbja.
2018. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

és ha ukrán számos az autó?

Ukrajna nem eu tag, igy lehetséges az hogy nem tudják rajtad behajtani?

okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!