Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás az alábbi helyzetbe...

Ki a hibás az alábbi helyzetben szerintetek? Illetve van-e hivatalosan bejegyzett "területe/metszéspontjai" a kereszteződésnek?

Figyelt kérdés

[link] ,19.1060624,3a,75y,316.23h,77.22t/data=!3m7!1e1!3m5!1seaT9LjML0I49bCGaPsc6pQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DeaT9LjML0I49bCGaPsc6pQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D89.07516%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656



Az alábbi képen látható a kereszteződés. Én a jobb oldalról jöttem, és kanyarodtam balra, a másik autó kis ívben jobbra kanyarodott volna mellettem. Mint látható neki elsőbbségadási kötelezettsége van. Az én irányomból (tehát jobbról) csak balra lehet fordulni, erre egy fehér csíkozott felület is felhívja a figyelmet, magyarul leszűkíti számomra a kanyarodás ívét, így történt, hogy ő lassítás nélkül találta el a hátsó kerekemet. Kíváncsi vagyok Ti mit gondoltok!

A másik kérdés, hogy van-e szabály arra, hogy mi a kereszteződés területe? Mettől meddig számít kereszteződésnek? Táblák esetleg a járdaszegély sarkaitól számolják?


Előre is köszönöm! Kellemes ünnepeket.



2018. dec. 21. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt a link

2018. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Hivatalosan mindenképp ő, mivel táblája volt, de elég érdekes a kereszteződés, nem lehet, hogy szűkebben vetted a kelleténél a kanyart?
2018. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
91%

Ez swmmit nem szűkít le neked, kényelmesen el kellett volna férjetek.


Neki elsőbbségadás kötelező táblája van, addig rendben, de nem kellett volna keresztezzétek egymás útját, azt kell(ett volna) kideríteni hogy ki nem tud bevenni egy egyszerű kanyart.

2018. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt aztán nem szűkít le semmi semmit. Tökéletesen lehet balra NAGY ÍVBEN kanyarodni - ahogy kell.


A leírtak alapján 2 eshetőség van:


1) Te lecsaptad a kanyart balra kis ívben - ez esetben te vagy a hibás

2) ő nem fordult jobbra kis ívben - ez esetben ő a hibás


Ezt innen mi nem fogjuk tudni eldönteni.

2018. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nana, azért ha egy kicsit is hosszabb járgánnyal érkezik valaki és a balra kanyarodó tartja magát ahhoz, hogy nem érinti a forgalomtól elzárt területet, akkor szűkös tud ott lenni a hely. De ezt a kérdést is eldönti a macisajt.
2018. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy levágtad-e a kanyart, neki van táblája, neki kellett volna meggyőződnie, hogy elfér-e melletted.
2018. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó, ez nem igaz, mivel a jobbra kis ívben kanyarodónak nem kell elsőbbséget adnia a balra nagy ívben kanyarodónak, mivel nem keresztezhetik egymás útját.
2018. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A balra nagy ívben kanyarodó éppen kerülhet ki valami akadályt, tereptárgyat stb. A jobbra kanyarodó aki kell figyelni, hogy szabad-e az út.
2018. dec. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!