Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mióta van nyitva a folyamatos...

Mióta van nyitva a folyamatos forgalom számára a leállósáv az M5-ösön?

Figyelt kérdés

Tegnap megdöbbenve vettem észre, hogy az ünnepi forgalomra való tekintettel az M5-ösön megnyitották a forgalom számára a leállósávot is. Ilyet eddig még sose láttam, pedig jópárszor vezettem már rajta.


Az esti órákban haladtam Kecskemétről Szegedre és végig szinte folyamatos volt a forgalom a leállósávban, akár egy háromsávos autópályán. Sokan csak előzgetésre vették igénybe a jobboldali leállósávot, de akadt jópár autó, aki folyamatosan, nagy sebességgel húzott el benne az igen lassan haladó kocsisorok mellett.


Hol lehet erről többet olvasni, megjelent ez valahol a hírekben? Meddig tart ez a könnyítés, csak az ünnepek alatt lesz így megnyitva a leállósáv?



#M5 #leállósáv #ünnepi forgalom
2018. dec. 23. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ők azok, akik fontosabbnak gondolják önmagukat másoknál. Bármelyik autópályánkon láthatod őket, ha dugó van. Az M1-M5 tengelyen azért látványosabb ez, mert sok az igen hosszú útra vállalkozó,ráadasul a magyarnál lazább közlekedési kultúrájú országból származó sofőr.
2018. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Esetleg volt kint tábla? Németországban ez bevett szokás, hogy a leállósávból rendes sávot csinálnak, de ott jelzi egyértelműen a tábla is. Lehet csak a sok paraszt román és szerb ügyeskedik most az M5-ösön, a napokban katasztrófa az autópályás közlekedés miattuk.
2018. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Románoknak, bolgároknak évek óta "nyitva" áll ez a lehetőség :/
2018. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről miért nem találok sehol egy cikket? Szerintem a kérdező félrenézhetett valamit. A leállósávat legfeljebb akkor nyitják meg, ha építkezés van és ilyenkor is csökkentett tempó + sárga (ideiglenes) sávjelzés van felfestve. Nem lehet, hogy erről volt szó inkább?
2018. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es, nyilván irónia volt és azt nehezményezi a kérdező, hogy míg ő szépen cammog szabàlyosan, addig tömegek tesznek szert előnyre azáltal, hogy - adott esetben akár életveszélybe sodorva másokat - a leállósávon haladnak.
2018. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez ironia volt, akkor nagyon rosszul lett megfogalmazva, mert egyáltalán nem jön át. :)
2018. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!