Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen fajta villogás...

Az ilyen fajta villogás félreérthető autópályán?

Figyelt kérdés

Autópályán 100 körüli tempóval ment előttem egy autó a külsőben, mögöttem is jött egy autó, és a belsőben 4-5 autó egymás után, így tehát nem lehetett besorolni előzés céljából.

Amint ez a 4-5 autó elment a belsőbe belenéztem a tükörbe, és láttam,hogy a távolban jön még egy ami feltűnően egyre nagyobb, tehát nagy sebességgel érkezik.

Ezért maradtam a helyemen, a mögöttem lévő kirakta az indexet, de valószínűleg ő is látta, hogy érkezik egy autó a belsőben, így nem indult meg azonnal.

Viszont, hogy az index miatt, vagy a belsőben haladók miatt, nem tudom, de az érkező "nagy fekete luxusautó" elkezdett villogni.

Erre a mögöttem lévő szemmel láthatóan "bemozdult" a belső felé.

Szerencsére nem ment át, mert az érkező őrült egy kicsit sem lassított, a bemozdulásra hosszan nyomta a dudát, és egy hatalmas széllökés kíséretében elszáguldott a belsőben.

Ha azt nézem,hogy én 100-al mentem, akkor szinte biztos,hogy ő 200 körül járhatott.

Viszont amikor villogott hirtelen nekem is az jutott eszembe, hogy elenged, mivel ha sávváltás előtt villognak az jó esetben azt jelenti,hogy elenged.Persze látva, hogy nem lassít én nem mertem volna bemenni elé.

Akik a belsőben mentek azok nem voltak annyira közel még hozzánk sem, bár ha az az ember tényleg 200-al ment akkor elképelhető,hogy azért villogott nekik már messziről, hogy nehogy kicsit is lassítania kelljen.Vagy az indexelő autóst figyelmeztette,hogy nehogy elé jöjjön...Viszont ezt én magam is félreérthetőnek tartom.


Szerintetek?Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi jönne le ilyen esetben.

Remélem érthetően írtam.


2018. dec. 31. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Autópályán a villogás 99%-ban azt jelenti hogy "takarodj az utamból". Ha látja valaki, hogy jön a másik mint az ökör, akkor nem teszi ki elé a kocsit, akár villog akár nem.
2018. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Mikor másik sávban van az autó, alapvetően azt jelenti a villogás, hogy gyere be, beengedlek. Ez egy elég szerencsétlen szitu volt, amit leírtál. Jobban járt volna a 200-al döngetős, ha nem villog semmit.
2018. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha valaki autópályán a belső sávban villog az szinte kivétel nélkül azt jelzi, hogy "húzz az utamból". Ebben a szituban most pont semmi félreérthető nem volt.
2018. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

A villogás sosem teljesen egyértelmű, hiszen hivatalosan nincs ilyen jelzés, ergo mindenki úgy értelmezni, ahogy akarja.

Az előttem szólók úgy értelmezik, hogy autópályán "takarodj előlem" a jelentése. Van, aki városban is így használja, és van , aki autópályán is kiengedésnek érti.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy különböző országokban egészen eltérő jelentése lehet, illetve ebből kifolyólag egy külföldi számunkra egyértelmű helyzetben is értelmezheti másképp.

Szóval a fénykürt VALÓDI jelentése az, hogy PISZKOSUL VIGYÁZZ, MERT VALAMI OLYAN TÖRTÉNIK, AMIRE ODA KELL FIGYELNI.

2018. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Hát, a villogás szerintem is minimum félreérthető, sokkal egyértelműbb lett volna, ha felnyomja a reflektort folyamatosra, az valóban kifejezte volna azt, hogy "takarodj az utamból".
2018. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Az egyértelmű a folyamatos balra index lenne, de ezt senki sem használja.

Autópályán a szokásos jelentése a villogásnak az, hogy "takarodj".

2018. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Kevésbé tapasztalt sofőrnek lehet, hogy megtévesztő, de párezer km-t már vezetett sofőrök tudják, hogy autópályán (de máshol is) a nagy sebességgel érkező autó a legritkább esetben villog azért, mert éppen udvarias szeretne lenni. Jól írja a kolléga, hogy leginkább azt jelenti, hogy "takarodj előlem".
2018. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

be kell húzódni előzni, amikor bőven van hely. aki ezután utolér, az majd szépen megvárja, míg a következő lehetőségnél vissza tudaz sorolni. ha villog, akkor lehet visszavillotgni féklámpával, vagy szumplán szarni a hisztire.

autópályán össze vissza viklog a sok figyatékos, igazából nem jelent semmit

2019. jan. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt a tényt sokan itt figyelmen kívül hagyjátok, hogy a belsőben érkező autó nem a már előtte lévőnek (vele azonos sávban haladónak) villogott, hanem a még másik sávban, de az irányváltoztatását előre jelző autósnak.

Na, szerintem ennek semmi értelme, pláne ha 200-zal megy valaki, mert erre a sebességre nem feltétlenül számítasz még egy autópályán sem.

Amikor levillog valaki egy másikat, mert feltartja, mondhatni rendben van (nincs rendben, de elfogadott, megszokott). Viszont akkor villogni, amikor még a másik sávban van, az viszont nem elfogadott. Főleg amikor még relatíve nagy a távolság is közöttük.

Nekem is volt már olyan, hogy jeleztem, hogy sávot fogok váltani autópályán, miközben a belsőben már érkezett valaki, de nem villogtak le emiatt (mondjuk nem is akartam behúzódni elé, szándékát sem adtam).

2019. jan. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Megtévesztő és zavaró volt a mögötted haladó autó villogó indexe!
2019. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!