Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szűk úton két autó karambol...

Ha szűk úton két autó karambolozik, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Van egy szűk aszfaltos út, szélessége kb. 1 sávnak megfelelő.

Ha két szembejövő autó találkozik, mindkettőnek le kell húzódni a sáros padkára.


Nem várja meg még félre húzódok, nem fékez, nem húzódik jobbra, viszonylag nagy sebességgel nekem jön.


2019. jan. 2. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Rengetegen csinálják ezt amit írtál. Nem vár, nem lassít hanem határozottan jön. Ezért is van kamera a kocsimban.
2019. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 belapus ***** válasza:
75%

Egy tökéletes világban - ami azért annyira mégsem tökéletes, hogy ne lennének túl szűk utak - mindkét jármű vezetője lassítana, jobbra húzódna ( a sáros padkára is ), és elmennének egymás mellett.

Az általad vázolt esetben nyilván az a hibás, aki nem így cselekszik.

2019. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
79%

Én mindig megállok és várok míg elhalad mellettem.

Ki tudja ?!

2019. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha az adott helyen tábla nem szabályozta az elsőbbségi viszonyokat (nem szokás, az inkább csak rövidebb útszűkületeknél jellemző) és egyik autónak sem kellett akadályt kikerülnie, akkor a KRESZ 32. paragrafusa szerinti kitérés esete áll fenn. Ilyenkor mindkét félnek le kell húzódnia. Én nyilván inkább okos enged alapon lehúzódok, de amúgy egy baleset esetén viszonylag könnyű bizonyítani a járművek helyzete alapján , hogy ki nem húzódott le. Csak ugye kinek van kedve ehhez...
2019. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Hát ez sz*pás, nem szeretnék ilyen szituba kerülni.
2019. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos itt a budai részen is vannak dzsipóban pöffeszkedő sietős emberek..én félreállok, mert letol az útról..sérülésnél ő legfeljebb vesz egy másikat, főleg, ha a biztosítós, és a kiérkező rendőr is cimbora.


én meg járhatok a rendőrségre, biztosítóhoz, műhelyekbe...

2019. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy nehéz kérdés! Alapjában véve a KRESZ kimondja, hogy kölcsönösen le kellene húzódnotok, amennyire csak lehet. Igen ám, de ha az aszfalt már nem engedi jobban a lehúzódást és még úgy sincs elég hely, akkor a KRESZ nem mondja ki, hogy menj le a padkára, ami ki tudja milyen veszélyeket rejt magában... Szóval ha a másik autó teljesen az úttest szélén haladt, akkor is maximum csak részben ő hibás, hiszen ő amennyire csak tudott, lehúzódott. Azt senki nem várhatja el, hogy lemenjen az úttestről, amitől lehet megcsúszik és kipördül.
2019. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is van kamerám, pont ezért.

És nálunk is van hasonló szűk út, eddig még senki nem törte össze a kocsiját szándékosan. Lehet hogy az utolsó pillanatban, de lejjebb megy. Még a tükrök is ritkán érnek össze.


Amúgy az autók helyzetéből valóban lehet következtetni a történtekre, de ahogy előttem is írták, ha haver helyszínel, akkor nehezebb az ügy...

2019. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%

A kérdező azt írja, a másik nem várja meg, hogy ő lehúzódjon. Vagyis, a példa kedvéért, egyik se húzódott le az ütközés pillanatáig.

Na hát, van olyan helyzet, hogy a helyszínelés ki tudja mutatni, pl. féknyomokból, vagy hogy félrelökte a másikat, stb., melyik autó ment túl gyorsan. Akkor ő a hibás.

De nagyon gyakran nincs értékelhető nyom, mert mondjuk a másik se száguldott, csak 10-zel el akart menni, mert azt hitte, elfér. Ilyenkor meg, ha se nyom, se tanúk, se felvétel, se semmi, akkor döntetlen, nem lehet megállapítani, ki volt a hibás.

2019. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!