Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Kamionnal be lehet úgy állni valahova véletlenül, hogy a kamion ne tudja elhagyni a helyet?

Előfordulhat az egy kamionnal, hogy forgalomban úgy megáll valahol (kanyarodás vagy tolatás közben) hogy sem előre sem hátrafelé nem képes a kamion elhagyni a szituációt a környezet vagy a kamion megrongálódása nélkül, mert beszorul a forgalmi akadályok közé?

Ha igen, akkor ilyenkor mit lehet/mit szoktak tenni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kamion, közlekedés, forgalom

jan. 6. 03:41  Privát üzenet  

A válaszok
Ahova bement, onnan ki is tud tolatni, aztán lehet, eltart fél napig. Pl elnézi a címet, behajt a portán a francba, és csak tolatva tud visszajönni cikkcakkban.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont jan. 6. 05:40 Privát üzenet

Mondás úgy tartja, hogy "ahova betudsz tolatni, onnan ki is tudsz jönni, fordítva nem biztos"

Nyilvan hasonló szituációban én nem a kamionert aggodnek a legjobban, hanem a közlekedés többi résztvevőiért.

Tolató kamion mögé, mellé hajtó autósok gyalogosok, a direkt oktato autósok, hogy ő aztán nem megy arrébb oldjam meg stb stb stb.

Ha az általad ábrázolt helyzet bekovetkezne, én elsőként a hatóságot értesítenem hogy lehetőleg biztonságosan végre tudjam hajtani a tolatasr, manővert, ha valamiért nem menne, akkor a céget, hogy intézzen mentest.

De ilyen nem fog elofordulni, mert nem hajtok be olyan szűk helyre.

Ha még ott a keresett cég az általában alkalmas a nagy autók fogadasara. Legalábbis évek alatt meg nem találkoztam olyannal, ami ilyen extrém módon közelíthető lenne meg. Pedig sok helyet megjartam már.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont jan. 6. 08:39 Privát üzenet
John_McClane nevű felhasználó válasza:

Van ilyen, ilyenkor jön a hatóság és hoznak egy darut, a végén meg adnak egy combos számlát. :D

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont jan. 6. 09:02 Privát üzenet
Igen. Pl nagyon szűk utcába be akarsz fordulni. Az elejével mész, centizgetsz, aztán mikor már a szerelvény több mint fele befordult, rájössz, hogy a pótkocsi már nem fog beférni. Gyakoriak az ilyen szituációk, hogy már nem tud ilyenkor a sofőr onnan kitolatni ugyanazon a szűk íven, mint amin befordult.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont jan. 6. 10:37 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont jan. 6. 12:33 Privát üzenet

Csuklós busz azért nem jatszik, mert mechanikailag és/vagy elektronikusan le van határolva a becsuklás szöge, kamionnál (mármint nyerges szerelvénynèl) ez jóval tágabb.

Én speciel hallottam màr darus mentésről, amikor olyannyira reménytelen volt a kijutás saját keréken, hogy emelve kellett megfordítani a pótot.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont jan. 6. 13:22 Privát üzenet

Befordulni könnyű, de amikor ki kellene tolatni, még ha sokszor lehetséges is lenne, egyszerűen agyban nem fogja tudni az ember összerakni a dolgokat, mert annyi tényező van, hogy egyfelett tuti elfog siklani...

https://www.youtube.com/watch?v=ayfTxY4r_RY

https://www.youtube.com/watch?v=B7hsu_dS-oM

https://www.youtube.com/watch?v=OYdnpkMbSG8&t=1s

Nem direkt wabis videókat kerestem, csak ezeket tudtam fejből demonstrációképpen :D

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont jan. 6. 19:29 Privát üzenet

Csak ki jött valahogy.

https://www.youtube.com/watch?v=YR-oRmjZ8o4

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont jan. 7. 14:53 Privát üzenet
ja, úgy hogy a másik végén egy kamionmentő húzta el oldalra a pótkocsit szappanos vizen... nézd meg a videót amit linkeltem, ugyan ez az eset :D

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont jan. 7. 20:28 Privát üzenet
walk w1th mee nevű felhasználó válasza:

Pf,ez valami wabi gyülőlő k4cs4g fritz vagy francia lehet ez a youtubos csatorna:D

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont jan. 26. 13:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kamionos megköszönés?
Miért baj, ha nem állok be kamion mellé?
Éjjel, úton kóválygó kamiont hogy előzzek meg biztonságosan?
Mással is fordult elő már ez?
Véletlenül bukkantam erre a felvételre, és érdekelne, hogy lenne-e esetleg valaki, aki tudja, hogy hogyan működik ennek a kamionnak a váltója?
Nincs véletlenül valakinek ilyen kamionja? A kisfiam odáig van érte és sehol nem találom. Hol lehet venni?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!