Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel lehet menni?

Mennyivel lehet menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szerdán vizsgázok forgalmiból, úgyhogy el kéne egy kis tanács. Sokatok hülyének fog tartani emiatt, hogy felteszem. Ugyebár szekszárdon fogok vizsgázni, és a városban van kettő 30-as útszakasz. Nos a probléma az, hogy egyiknél sincs kitéve 30-as tábla, az egyiknél van kitéve egy gyerekekre figyelmeztető tábla. Tehát az a tábla akkor sebességkorlátozást tesz lehetővé? Sajnálom, eléggé kezdő vagyok ezen a szinten, holnap át is lapozom a könyvet. Csak jó lenne tudni, hogy pontosan milyen táblák is jogosítanak fel erre, mert vizsgán szerintem tuti figyelmen kívül hagyom az idegesség miatt. Köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 7. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
igen
2019. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Van egy ilyen elmebeteg szabály, hogy a "Gyermekek" tábla 30-as korlátozást jelent, de csak akkor, ha van kiegészítő táblája, amin van távolság és nyilak.


[link]


Én amúgy még nem nagyon láttam ilyen táblát a valóságban.

2019. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Úgy látom, a KRESZ vizsgád igen a szerencsén múlt.
2019. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Sokszor elmondtam, leírtam már, hogy a KRESZ tudás nem az elméleti vizsgán lesz fontos, ott a 10 hibapont lehetőség rengeteg, ellenben, a forgalmi vizsgán egyetlen szabálysértés miatt buktathatnak, arról nem is szólva, hogy a megszerzett jogosítvány birtokában már az oktató sem tud belenyúlni a kormányzásba, ha hibázik a vezető.

A forgalmi vizsgán semmi extrát nem kérnek, de nincs idő a szabályokon gondolkozni, azokat egyszerűen illik tudni, és azokat betartva közlekedni.

Az is biztos, hogy nem fogjátok bejárni az egész várost, de irányíthatnak olyan helyekre, ahol nem vagy ismerős, ott is tudni kell a szabályokat.


". Csak jó lenne tudni, hogy pontosan milyen táblák is jogosítanak fel erre" - igen, de ezt nem itt fogod megtudni, ha nem tanultad meg... Nem csak táblák, tábla kombinációk, de útburkolati jelek, vagy maga a szabály az, ami korlátozhat, vagy tilthat valamit.

Túlbonyolítani sem kell a forgalmi vizsgára készülést, de olyan nincs, hogy idegesség miatt figyelmen kívül hagysz valamit - azért vizsga, hogy figyelj.

2019. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Van két mondatod, amitől elképedtem.
2019. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

teló hülyéskedik.

Szóval az egyiknek az a vége, hogy tesz lehetővé. a másik a feljogosítanak erre.

Valami nagy gáz van nálad.

A sebességkorlátozás ()

2019. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
a sebességkorlátozás az utasít és tilt. utasít, hogy csökkentsd a sebességed, ha gyorsabb vagy, s megtiltja, hogy ffelé átlépd.
2019. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

jézusfaasza. én alapvetően jól tudom a KRESZ-t, meg próbálom követni a változásokat, de ez nekem is új volt.

köszi #2!

bagyon ráférne a magyar KRESZ-re egy komoly tisztázás. kevesebb szabállyal, egyértelmű jelzésekkel.

és persze következetes szigorú büntetéssel.

2019. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Valóban elírtam a kérdésben a ''...tesz lehetővé.'' mondatomat, eléggé fáradt voltam már, amikor írtam a kérdést, ezért elnézést kérek mindenkitől.
2019. jan. 8. 16:13
 10/17 anonim ***** válasza:

"a városban van kettő 30-as útszakasz (...) egyiknél sincs kitéve 30-as tábla"

Csak a Gyermekek tábla miatt gondoltad, hogy 30-as szakaszok? Vagy oktató mondta?

2019. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!