Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Hol vannak a hókotrók? Komárom-Esztergom megye.

Létezik az, hogy ma 10 óra körül elkezdett esni a hó, és délután 4-kor még nem járt hókotró a 10-es úton?

A bekötő utakon 30-40-nel araszoltak az autók, mert ott is csak 4 előtt jött egy kotró...de ezt már megszoktuk.

Más megyékben is ez van?

Keress kérdéseket hasonló témákban: forgalom, út, csúszás, , havazás

jan. 8. 19:10  Privát üzenet  

A válaszok
Csongrád és Bács-Kiskun megyében sincsenek takarítva az utak. Nincs pííz, kő stadionokra!

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont jan. 8. 19:13 Privát üzenet
Mikor pár éve volt az a nagy hó március 15-én, elsőnek a hókotrót húztuk ki az árokból... Egyébként Budapesten és környékén sem jobb a helyzet. Nagyobb utak fel vannak szórva itt-ott, de letolva nem láttam sehol 4 körül még

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont jan. 8. 19:15 Privát üzenet
Mondjuk az feltűnt nektek, hogy folyamatosan havazott? Tehát ha végig is ment valahol egy hókotró vagy szórógép, annak sok nyoma nem volt utána 20 perccel.

A válasz 9%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont jan. 8. 19:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3-mas: Nekem az tűnt fel, hogy a hókotrónak van egy jellegzetes nyoma az út szélén. Ott az a hó, amit lekotort az útról. Ma nem volt ott, hanem ott figyelt a nyomsávok között jó igényesen. Ahol pedig még a szél is fújt, ott rendesen letaposott hó állt a 10-es számú FŐúton.

Ha a kamionok nem csapják szét a havat, ott is mehetnének 40-nel a szgk-k.

# 4/10Időpont jan. 8. 19:30 Privát üzenet
#3: A nyoma a padkán a lekotort hóból képzett kis sánc lenne

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont jan. 8. 19:36 Privát üzenet
Jogos, de az út járhatóságán nem sokat javít, ha intenzív hóesés KÖZBEN tolják le a havat. Pár percig tényleg jobb, utána marad a csúszkálás. És éppen ezért nem a havazás alatt, hanem utána vezénylik ki a legtöbb gépet.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont jan. 8. 23:41 Privát üzenet
Ezért a pár centiért még felesleges is lenne szvsz. Max mellékutakon, ahol kevésbé nyomják le az autók, de ahogy én néztem főutakon még megmaradni sem volt ideje a hónak.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont jan. 9. 05:17 Privát üzenet
Felénk évek óta nem jár hókotró. Most is a szombati havat letaposták az autók, egybefüggő jég volt az egész út, és arra esett rá ez a hó. Ezt is letapossuk, és hetekig jégen közlekedünk. Csak akkor mozdulnak meg, ha extrém hó esik, vagy akkora hófúvások lennének, ami lehetetlenné tenné a közlekedést.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont jan. 9. 05:59 Privát üzenet
A kérdéses napon volt "szerencsém" az említett úton közlekedni és eléggé kellemetlen érzés volt, mert tényleg olyan érzése támad az embernek, hogy csak sápolják a semmire, - nem volt meggyőző az összkép ahhoz képest, hogy a szokásos sablon szerint minden érintett "fel van készülve".... - Elhárító, felelősséget lerázó, továbbtoló nyilatkozatokból. Az egészséges megoldásnak az tűnik, hogy belátható, megnyugtató időközönként fel-feltűnne egy-egy - fizikálisan tevékeny - munkagép (már csak az emberek megnyugtatására is). Beszéltem a páromnak vezetés közben arról is, hogy szerintem nem lenne túlzás, ha 4-6 falu, település egymással együttműködve fenntartana egy-egy korszerű hókotró (útfelület kezelő) járművet, - vélhetően ki tudná szolgálni az érintett településeket összekötő utak tisztítását egy ilyen gép - úgy, hogy meghatározott időközönként sorra kerülne minden feladat és megfelelően tisztán tudná tartani az érintett útszakaszokat. De ha ez nincs is így, addig biztosan tudná tartani a frontot, amíg a "nagyok" oda nem érnek. Az, hogy havazás után ráér, arról meg kellene kérdezni azoknak az országoknak a lakóit, útkarbantartóit is, ahol egy szuszra lehull időközönként 0,8 - 1,5 méter hó, - hogy vajon egyetértenek-e a "Pató Pál üzemmóddal"...

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont jan. 9. 18:43 Privát üzenet

#9: A környékről származom és a szüleimnél voltam pont a fentiek történtekor, és a pár éves márciusi hóhelyzetkor is. Sőt kint voltam, saját gázolajból menteni egy napot az elakadt autósokat.

Ez a több falu vegyen egy hókotrót nem megoldható. Egy ilyen gép 50-60 millió Ft, ha olyat akarsz, amit egész évben lehet használni valamire. Ráadásul ilyen viszonyok között nem is tudja ellátni egymaga ezt a feladatot. Nálunk traktorok vannak leszerződve a településen belüli hókotrásra, pár darab, de ezek sem győzik még a településen belüli úthálózatot sem tisztán tartani. Ráadásul magyar viszonyok között az egy folyamatos konfliktushelyzet lenne, hogy ki és mikor hova irányítja azt az egy szem gépet ilyen nagy területen.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont jan. 10. 07:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Komárom -Esztergom megyei kerékpárosok! Tudnátok rá válaszolni nekem?
A megyenevekben a kötőjelek, (pl:hajdú-bihar, szabolcs-szatmár-bereg, komárom-esztergom) Ezek csak a valaha volt szomszédos megye nevének megőrzéséül lettek a területleválasztások után?
Komáromból Pestre 2 vagy 3 megyei éves autópálya matricát kell vennem?
Kell-e fejérmegyei matrica, ha Budapestről Tatára megyek az M1-en, vagy elég a pestmegyei és a komárom-esztergom megyei?
Komárom- Esztergom megyében hol kaphatok csekket elsősegélyvizsgához?
Budapest-Szentendre-Esztergom-Komárom között járható e az út?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!