Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol vannak a hókotrók? Komárom...

Hol vannak a hókotrók? Komárom-Esztergom megye.

Figyelt kérdés

Létezik az, hogy ma 10 óra körül elkezdett esni a hó, és délután 4-kor még nem járt hókotró a 10-es úton?

A bekötő utakon 30-40-nel araszoltak az autók, mert ott is csak 4 előtt jött egy kotró...de ezt már megszoktuk.

Más megyékben is ez van?



2019. jan. 8. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Csongrád és Bács-Kiskun megyében sincsenek takarítva az utak. Nincs pííz, kő stadionokra!
2019. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Mikor pár éve volt az a nagy hó március 15-én, elsőnek a hókotrót húztuk ki az árokból... Egyébként Budapesten és környékén sem jobb a helyzet. Nagyobb utak fel vannak szórva itt-ott, de letolva nem láttam sehol 4 körül még
2019. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk az feltűnt nektek, hogy folyamatosan havazott? Tehát ha végig is ment valahol egy hókotró vagy szórógép, annak sok nyoma nem volt utána 20 perccel.
2019. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-mas: Nekem az tűnt fel, hogy a hókotrónak van egy jellegzetes nyoma az út szélén. Ott az a hó, amit lekotort az útról. Ma nem volt ott, hanem ott figyelt a nyomsávok között jó igényesen. Ahol pedig még a szél is fújt, ott rendesen letaposott hó állt a 10-es számú FŐúton.

Ha a kamionok nem csapják szét a havat, ott is mehetnének 40-nel a szgk-k.

2019. jan. 8. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#3: A nyoma a padkán a lekotort hóból képzett kis sánc lenne
2019. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Jogos, de az út járhatóságán nem sokat javít, ha intenzív hóesés KÖZBEN tolják le a havat. Pár percig tényleg jobb, utána marad a csúszkálás. És éppen ezért nem a havazás alatt, hanem utána vezénylik ki a legtöbb gépet.
2019. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezért a pár centiért még felesleges is lenne szvsz. Max mellékutakon, ahol kevésbé nyomják le az autók, de ahogy én néztem főutakon még megmaradni sem volt ideje a hónak.
2019. jan. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Felénk évek óta nem jár hókotró. Most is a szombati havat letaposták az autók, egybefüggő jég volt az egész út, és arra esett rá ez a hó. Ezt is letapossuk, és hetekig jégen közlekedünk. Csak akkor mozdulnak meg, ha extrém hó esik, vagy akkora hófúvások lennének, ami lehetetlenné tenné a közlekedést.
2019. jan. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
A kérdéses napon volt "szerencsém" az említett úton közlekedni és eléggé kellemetlen érzés volt, mert tényleg olyan érzése támad az embernek, hogy csak sápolják a semmire, - nem volt meggyőző az összkép ahhoz képest, hogy a szokásos sablon szerint minden érintett "fel van készülve".... - Elhárító, felelősséget lerázó, továbbtoló nyilatkozatokból. Az egészséges megoldásnak az tűnik, hogy belátható, megnyugtató időközönként fel-feltűnne egy-egy - fizikálisan tevékeny - munkagép (már csak az emberek megnyugtatására is). Beszéltem a páromnak vezetés közben arról is, hogy szerintem nem lenne túlzás, ha 4-6 falu, település egymással együttműködve fenntartana egy-egy korszerű hókotró (útfelület kezelő) járművet, - vélhetően ki tudná szolgálni az érintett településeket összekötő utak tisztítását egy ilyen gép - úgy, hogy meghatározott időközönként sorra kerülne minden feladat és megfelelően tisztán tudná tartani az érintett útszakaszokat. De ha ez nincs is így, addig biztosan tudná tartani a frontot, amíg a "nagyok" oda nem érnek. Az, hogy havazás után ráér, arról meg kellene kérdezni azoknak az országoknak a lakóit, útkarbantartóit is, ahol egy szuszra lehull időközönként 0,8 - 1,5 méter hó, - hogy vajon egyetértenek-e a "Pató Pál üzemmóddal"...
2019. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

#9: A környékről származom és a szüleimnél voltam pont a fentiek történtekor, és a pár éves márciusi hóhelyzetkor is. Sőt kint voltam, saját gázolajból menteni egy napot az elakadt autósokat.


Ez a több falu vegyen egy hókotrót nem megoldható. Egy ilyen gép 50-60 millió Ft, ha olyat akarsz, amit egész évben lehet használni valamire. Ráadásul ilyen viszonyok között nem is tudja ellátni egymaga ezt a feladatot. Nálunk traktorok vannak leszerződve a településen belüli hókotrásra, pár darab, de ezek sem győzik még a településen belüli úthálózatot sem tisztán tartani. Ráadásul magyar viszonyok között az egy folyamatos konfliktushelyzet lenne, hogy ki és mikor hova irányítja azt az egy szem gépet ilyen nagy területen.

2019. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!