Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Miért azt hallom mindenhol, hogy téligumi nélkül ne induljon útnak senki autóval ilyen hóban, és csúszós uton?

Szerintem téli vezetési gyakorlat nélkül nem kéne elindulni.

jan. 10. 12:50  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5 6

A vezetési gyakorlat meg a gumi KÉT feltétel, mindkettö kellene, hogy legyen.

Vezetési gyakorlatot lehet valamennyire helyettesíteni óvatosabb vezetési sítlussal, ha VAN téli gumi.

Téli gumi nélkül a leggyakorlottab vezetö is el száll, ha nincs szerencséje!

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/56Időpont jan. 10. 12:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szerintem, aki évekig vezetett télen is, az nyári gumival is elboldogul ilyen úton.

# 2/56Időpont jan. 10. 12:59 Privát üzenet
Általában el lehet járkálni nyárival is a télen, de most speciel nem az az időszak van. A nyárigumi most olyan ezeken a latyakos, felfagyott utakon, hogy 50-ről sem tudsz megállni normálisan, csak csúszol végig, mint a jegen. Illetve a legkisebb irányváltásnál is kitörhet az autó hátulja, lehet akármilyen gyakorlatod. Ha egyszer mész jó téligumival hóban, fagyban, akkor látszik meg a különbség.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/56Időpont jan. 10. 13:07 Privát üzenet

Kérdező..az a helyzet, hogy te csak itt vagy bátor. A hógumi(nem téligumi)az alapja, hogy megpróbálhassa a gyakorlatlan vezető is, mit tud csúszós úton...itt jön az intelem, hogy óvatosan. Szerencsére már keményen büntetik, ha valaki hóesésben, vagy havas úton nyári gumival akarja megmutatni, hogy a hülyék a többi autóban ülnek..sajnos kamionos is próbálkozik..csak nála milliós a kár, és jó, ha nincs sérült.

Minden nap vezetek, és látom(érzem) hogy hógumi nélkül nagy bajban lennék...persze tisztelet a kivételnek, gondolom te is az vagy, és nyárival próbálkozol..

csakazértis..

jó..jó...tudom...hatalmas vezetési gyakorlatod van, tehát nem probléma. Tiszelem a bátorságod(vagy inkább vakmerőséged?)

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/56Időpont jan. 10. 13:14 Privát üzenet
A téli vezetési gyakorlat is fontos, de a gumi is. Vannak olyan helyzetek, amikor hiába van gyakorlatod, nem tudod elkerulni a balesetet, ha a gumi szar és nagy a féktàv. Nem szabad útnak indulni nyárival. Akiknek nincs rá pénze menjen busszal ilyenkor.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/56Időpont jan. 10. 13:18 Privát üzenet
Nem ban az, hogy így gondolkodsz, már várják a szerveid. Baj azzal van, ha te túléled és valaki másnak lesz baja a te hülyeséged miatt.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/56Időpont jan. 10. 13:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szeintem aki ilyenkor csak téligumival mer elindulni, az nem tud vezetni.

# 7/56Időpont jan. 10. 13:28 Privát üzenet
Sok sikert hozzá, kell munka a balesetvizsgálóknak meg a temetkezési vállalkozóknak is.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/56Időpont jan. 10. 13:30 Privát üzenet
D. Brasco nevű felhasználó válasza:

ÍGy is van...igazad is van.....hogy aki télen csak téli gumival mer elindulni az életképtelen és vezetni nem tudó csíra......még isteni szerencse higy itt vagy te nekünk a nagy tapasztalt,mindent tudó,vezetésből ezer dolgot megélt,ki ha én nem okostojás megmondóember!!!

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/56Időpont jan. 10. 13:33 Privát üzenet
#7 Lefogadom, hogy még életedbe nem vezettél.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/56Időpont jan. 10. 13:34 Privát üzenet
1 2 3 4 5 6

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok működő, nem közismert vagy mindenhol hallható puskázási módszereket? (A "ne puskázz hanem tanulj" válasz nem érdekel. Lehetőleg észrevehetetlen legyen amire senki se gondolna.
Elegem van már abból, hogy csak ilyen ri*@nc csajok vannak mindenhol és egyszerűen már senki nem akar komoly kapcsolatot, úgy hogy a következő ötletem támadt. Vélemény?
Letezik hogy egy embert senki nem szereti. Kedveli? Mindenhol kikozositik? pedig joindulatu
Az osztalyomban mar lassan senki nem szeret senkit. Ez mindenhol igy van?
Annyira bénán vezetek! Mi a baj velem? Mindenhol eltévedek, meg félek hogy nekimegyek valaminek, a többi autós mindig dudál rám, pedig ha senki más nincs az úton nagyon jól megy. Mit csináljak?
Hogyan kezelhető, zavarodottság, csökkent tudatszint, elmebetegség vagy mit tudom én, fejsérülést követően, úgy hogy helyzethez illően jól kommunikálok, mindennel tisztába...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!