Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért azt hallom mindenhol,...

Miért azt hallom mindenhol, hogy téligumi nélkül ne induljon útnak senki autóval ilyen hóban, és csúszós uton?

Figyelt kérdés
Szerintem téli vezetési gyakorlat nélkül nem kéne elindulni.
2019. jan. 10. 12:50
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
73%

A vezetési gyakorlat meg a gumi KÉT feltétel, mindkettö kellene, hogy legyen.

Vezetési gyakorlatot lehet valamennyire helyettesíteni óvatosabb vezetési sítlussal, ha VAN téli gumi.

Téli gumi nélkül a leggyakorlottab vezetö is el száll, ha nincs szerencséje!

2019. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Szerintem, aki évekig vezetett télen is, az nyári gumival is elboldogul ilyen úton.
2019. jan. 10. 12:59
 3/56 anonim ***** válasza:
89%
Általában el lehet járkálni nyárival is a télen, de most speciel nem az az időszak van. A nyárigumi most olyan ezeken a latyakos, felfagyott utakon, hogy 50-ről sem tudsz megállni normálisan, csak csúszol végig, mint a jegen. Illetve a legkisebb irányváltásnál is kitörhet az autó hátulja, lehet akármilyen gyakorlatod. Ha egyszer mész jó téligumival hóban, fagyban, akkor látszik meg a különbség.
2019. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező..az a helyzet, hogy te csak itt vagy bátor. A hógumi(nem téligumi)az alapja, hogy megpróbálhassa a gyakorlatlan vezető is, mit tud csúszós úton...itt jön az intelem, hogy óvatosan. Szerencsére már keményen büntetik, ha valaki hóesésben, vagy havas úton nyári gumival akarja megmutatni, hogy a hülyék a többi autóban ülnek..sajnos kamionos is próbálkozik..csak nála milliós a kár, és jó, ha nincs sérült.


Minden nap vezetek, és látom(érzem) hogy hógumi nélkül nagy bajban lennék...persze tisztelet a kivételnek, gondolom te is az vagy, és nyárival próbálkozol..


csakazértis..


jó..jó...tudom...hatalmas vezetési gyakorlatod van, tehát nem probléma. Tiszelem a bátorságod(vagy inkább vakmerőséged?)

2019. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
91%
A téli vezetési gyakorlat is fontos, de a gumi is. Vannak olyan helyzetek, amikor hiába van gyakorlatod, nem tudod elkerulni a balesetet, ha a gumi szar és nagy a féktàv. Nem szabad útnak indulni nyárival. Akiknek nincs rá pénze menjen busszal ilyenkor.
2019. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
85%
Nem ban az, hogy így gondolkodsz, már várják a szerveid. Baj azzal van, ha te túléled és valaki másnak lesz baja a te hülyeséged miatt.
2019. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Szeintem aki ilyenkor csak téligumival mer elindulni, az nem tud vezetni.
2019. jan. 10. 13:28
 8/56 anonim ***** válasza:
87%
Sok sikert hozzá, kell munka a balesetvizsgálóknak meg a temetkezési vállalkozóknak is.
2019. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 D. Brasco ***** válasza:
91%
ÍGy is van...igazad is van.....hogy aki télen csak téli gumival mer elindulni az életképtelen és vezetni nem tudó csíra......még isteni szerencse higy itt vagy te nekünk a nagy tapasztalt,mindent tudó,vezetésből ezer dolgot megélt,ki ha én nem okostojás megmondóember!!!
2019. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
88%
#7 Lefogadom, hogy még életedbe nem vezettél.
2019. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!