Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért azt hallom mindenhol,...

Miért azt hallom mindenhol, hogy téligumi nélkül ne induljon útnak senki autóval ilyen hóban, és csúszós uton?

Figyelt kérdés
Szerintem téli vezetési gyakorlat nélkül nem kéne elindulni.
2019. jan. 10. 12:50
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
92%

"Szeintem aki ilyenkor csak téligumival mer elindulni, az nem tud vezetni."

Épp ellenkezőleg. Aki tud vezetni, és van egy kis józan esze is, az nyilvánvalóan a biztonságosabb körülményt fogja választani és nem kockáztat.

A májerkedő hülyegyerekek, akiket az esti hírekben látunk viszont, ők azok akik tojnak ilyesmire.

2019. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, itt a téli gumi és a téli vezetési tapasztalat nem egymás helyettesítői, hanem kiegészítői. Nem arról van szó, hogy abszolút lehetetlen nyári gumival eljutni télen A-ből B-be. Arról van szó, hogy a téli gumi fizikai tulajdonságainál fogva egyértelműen jobb tapadást biztosít, mint a nyári, tehát ha akár vezetési hibából (pl mert nincs meg a téli vezetésből a tapasztalat), akár más hibájából (pl vad, vagy vadbarom) hirtelen fékezned kell vagy irányt váltanod, egész egyszerűen jobb esélyeid lesznek az adott manőver sikeres befejezésére.
2019. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki téli vezetési gyakorlat nélkül nem menne ki a hóba, az sose szerezne téli vezetési gyakorlatot, szerintem ez hamar belátható.

Téli gumi nélkül meg nem szívesen állnék ki az udvarról ilyen időben.

2019. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
92%

Definiáld légy szíves, hogy mi neked az ilyen út.


Nem vezetési tudás kérdése, hogy nem tapad a nyári hóban, 6 fok alatt stb.

Két külön téma, a gumi és a vezetéstechnika

2019. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
91%
Gyűjts össze egy vezetés-technikai tréningre, hamar rá fogsz jönni, mennyire nincs igazad.
2019. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 dirtboy ***** válasza:
91%

/Szerintem téli vezetési gyakorlat nélkül nem kéne elindulni./


ha nem indul el akkor honnan legyen gyakorlata?

akik ma rutinos vezetők havas úton azok is egyszer rutintalanok voltak.

a rutint nem az autós boltban lehet megvenni hanem igenis menni kell,ésszel,illetve műúton,elhagyott rutin pályákon nem árt gyakorolni,farolgatni meg csúsztatni majd vissza szerezni az irányítást hogy ne forgalmas közúton éljük meg az ilyet elsőként ha úgy alakulna.

2019. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
90%

"Szeintem aki ilyenkor csak téligumival mer elindulni, az nem tud vezetni."


De, én is rengeteget mentem nyárival régen, nagy hóban. Fiatalabb is voltam, bizonyos szempontból jó móka is volt. De mivel felgyorsult a forgalom, már mindenki téigumival jár, és aszerint választja meg a sebességet is, te a nyárival már nem tudsz biztonságosan menni közöttük.

2019. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
58%

Tehát soha ne indulj el mert nincs gyakorlatod.


Ez igaz. Soha.

2019. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Havas, jeges, hókásás nyári gumival, akinek nincsen gyakorlata, az nem mer kiállni a parkolóból. Egyébként sportcipőben is tudsz járni hóban, ez olyan kb. Akkor inkább egy/4 új nyári gumi télen, mint egy/4 lefutott téli gumi, na az az a gumi ami nem tapad télen.
2019. jan. 10. 15:35
 20/56 anonim ***** válasza:
91%

Majd ha az autóddal csak járni fogsz a hóban, akkor tényleg nem sok értelme lesz a téliguminak.

Ilyenkor érzem azt hogy a jogosítványt IQ teszthez kéne kötni, hogy a hozzád hasonlók sose kerülhessenek volán mögé, kérdező...

2019. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!