Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért azt hallom mindenhol,...

Miért azt hallom mindenhol, hogy téligumi nélkül ne induljon útnak senki autóval ilyen hóban, és csúszós uton?

Figyelt kérdés
Szerintem téli vezetési gyakorlat nélkül nem kéne elindulni.
2019. jan. 10. 12:50
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
"Ilyenkor nem igazán szabad fékezni, mert megcsúszol." - Remélem, nem arrafelé vezetsz, amerre én gyalogosan közlekedek...
2019. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:
Gyalogosan remélem a járdán közlekedsz, meg a zebrán. Ha csúszós úton rálépsz a fékre megcsúszik a kerék, megszűnik a tapadás az úttal, de ha motorfékkel lassítassz, akkor nem, mert nem csúszik meg a kerék, és ha már lelassult az autó könnyebben megállsz.
2019. jan. 11. 14:29
 43/56 anonim ***** válasza:
100%
Igen, járdán, meg zebrán, ahol nincs zebra, ott meg körülnézek (mert van ilyen útkereszteződés is, tudod). De én nem tudom, hogy milyen gumi van a kocsidon, ergo, azt sem tudom, hogy hosszabb vagy rövidebb féktávra számítsak, és az ilyen hozzád hasonló hülyék miatt én hiába közlekedek gyalogosként szabályosan, nem bízhatok bennetek, hogy ti is odafigyeltek, és nagyon sok az ilyen idióta, aki nem figyel oda a többi közlekedőre.
2019. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
A "fék adagolása", mint fogalom szintén ismeretlen fogalom számodra, Kérdező?
2019. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mivel hatásosabb a két kereket lassító motorfék az összes kerékre ható üzemi féknél, amihez már vagy húsz éve blokkolásgátló is tartozik?

Egyszer kipróbálnál egy autót téli és nyári gumival is, nem ugatnád folyamatosan a baromságaidat.

2019. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok, nyilvánvaló hogy trollkodik! Ennyire hülye nem lehet valaki az értő olvasáshoz.
2019. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:
Földúton sárban is hasonló, mintha hóban mennél. Ha megcsúszik, miközben fékezel, el kell engedni a féket, és újra fékezni.
2019. jan. 11. 15:06
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont jobban szeretem, ha nem csúszik meg. Téli gumival nagyobb rá az esély.
2019. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
76%
Ember, a forgalomban lévő autók 98%-a már ABS-el felszerelt. Hallottál már róla, és tudod mire jó?
2019. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Szerintem is troll, ha nem, akkor meg hülye.


Amúgy meg kérdező, próbálj nyári cipőben havas-jeges járdán sétálni, amit nem csúszásmentesítenek. Apám tavaly így törte el a csuklóját. Hasonló az autógumi kérdés is. Hajrá. Mondanám, hogy a kórházaknak is kell meló, de ott ilyenkor amúgy is van a járdák nem takarítása miatt. Én sem véletlenül hordom ilyenkor a hótaposót, vagy amikor az nem volt, akkor jó csúszásgátló talpú más cipőt, de volt már, hogy zoknit is húztam csizmára, hogy ne csússzon annyira. A cipős hóláncot csak azért nem tettem még fel, mert azért részben eltakarítják a járdát, de aki próbálta, az nagyon hasznosnak tartja azt is olyan helyeken, amire kitalálták.

2019. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!