Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan közlekedjek?

Hogyan közlekedjek?

Figyelt kérdés

Nyáron megyünk majd Győrbe nyaralni.

Én eddig csak kisebb városokban vezettem, így a több sávos utaktól megy a több sávos körforgalomtól félek egy kicsit. Na meg az autópályától is.

Mire kell figyelnem arra?! Melyik sávban kéne "közlekednem"?! Az autópályán is valamennyit kell mennem de szerencsére csak pár száz métert elvileg. Ott mire figyeljek?! Na és bent a városban? Válaszokat előre is köszönöm

23N


2019. jan. 11. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Autópályára ne menj fel pár száz méter miatt!


Többsávos körforgalom: figyeld a belső sávba haladó indexét, ha jobbra villog, ne menj be mellé!

A többsávos körforgalom a legveszélyesebb közlekedési forma hazánkban, mindenki sajátosan értelmezi.

A lényeg: kihajtás előtt, ha sorolok ki a külsőbe, nem lehet mellettem jobbról autó, ha mégis van, az nem adta meg az elsőbbséget!

2019. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Lehetőleg mindig a legkülső (jobb oldali) sávban kell menned. Mindig figyeld a táblákat, hogy melyik sáv merre megy és annak megfelelően sorolj be.

Szerencsére Magyarországon elég jól ki vannak táblázva.


Autópályán a legkönnyebb vezetni, egy nehézség szokott lenni, a felhajtás. Itt annyira kell figyelni, hogy még a gyorsítósávban felvedd a forgalom tempóját, hogy könnyedén be tudj csatlakozni a forgalomba.

2019. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Győr, mint nagyváros... És csak nyáron mentek, és már izgulsz. Ne parázz már ennyire :)
2019. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

Nézegettem a térképet csak így tudunk menni más útszakaszt egyelőre még nem találtam

2019. jan. 11. 17:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A jobbratartást meg hasonlókat nem tanították?
2019. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mivel kis városban tanultam így ezzel nagyon nem foglalkoztak. De majd apa bevisz egy nagyobb városba gyakorolni 🙂
2019. jan. 11. 20:01
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
A szabályoknak megfelelően kell közlekedni! Autópályára pedig hülyeség felmenni <1 km miatt, mert gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy a legelső lehajtónál már jössz is le. Ha a GPS így tervezi az utat, akkor bíráld felül és inkább válaszd a főutat.
2019. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Hogyan? Csak ügyesen, ügyesen.
2019. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg érdekes lehetett nálatok a KRESZ-oktatás, ha itt kell megkérdezni, hogy melyik sávban kellene menned.


Az én tanácsom: használj GPS-t. Azon be lehet állítani, hogy ne vigyen fizetős útra. Én így járkáltam keresztül-kasul az elmúlt években az ország nagyobb városaiban, még térképen se mindig néztem meg előtte, hogy mi merre. Minden kanyarodást és kanyarodás miatti sávváltást mondott a gép.

Alapból mindig a jobb szélső sávban mész (kivéve előzés), és ha más okból kell elhagyni a külső sávot (pl. balra kanyarodás), azt mondani fogja a GPS.

2019. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Csapd fel a Google maps-ot, menj el benne egy nagyobb városba (vagy a leendő útvonalat járd végig) és street view-al nézegesd az utat. Ha valami nem tiszta, kérdezz meg valakit, hogy az adott helyen mit kell csinálni. Kezdőként én is így "gyakoroltam", ha nagyobb városba mentem.
2019. jan. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!