Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktál önkéntes rendőrködni?

Szoktál önkéntes rendőrködni?

Figyelt kérdés
Én igen, mikor valaki tolakszik vagy kivág elém hogy kb. satuznom kell akkor felállítom a fényszóróimat hogy bevilágítson az összes létező visszapillantó tükrébe, meg jó közel megyek hozzá. Meguntam a sok egoista tahót. Várom a ti tippjeiteket.
2019. jan. 12. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kereszteződésbe mentem egyenesen, olyan kereszteződés , hogy kicsit balra majd jobbra kell tartani, csávó mutatta, hogy "index" és mivel telefonált, én meg mutattam a telefont :D.
2019. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

" felállítom a fényszóróimat hogy bevilágítson az összes létező visszapillantó tükrébe, meg jó közel megyek hozzá."


Ezzel aztán nagyon megbünteted.

Ha ezt pont egy másik hozzád hasonló elmebeteggel csinálod, akkor az bele is fog állni a fékbe. Mondjuk nem lenne kár egyikőtökért sem.

2019. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy rávillantasz egy hosszút, "vedd már észre magad" üzenettel, még csak-csak belefér, de ennél hosszabban elvakítani valakit jóval nagyobb parasztság, mint bevágni valaki elé. És tényleg ott a rizikó, hogy beleáll a fékbe, te meg felrerántod a kormányt és beleszállsz az emberekkel teli buszmegállóba. Jó ez?


Ezzel együtt az igazán türhő, egyértelműen szándékos szabálytalanságokra én is felhívom az illető figyelmét, mert ha csak szó nélkül hagyja mindenki, akkor elterjed az adott jelenség, hiszen semmilyen negatív következménye nincs. És azt azért lássuk be: az emberek túlnyomó többsége bizonyos keretek között nevelhető és a legnagyobb tahókat leszámítva igenis van hatása annak, ha egy-egy manőverért állandóan båszogat a többi közlekedő.

2019. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem, dudálni is csak a legritkább esetben szoktam, ha tényleg veszélyes volt a manőver rám nézve.
2019. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ha valaki másokkal paraszt akkor annak a tudatában cselekedjen hogy vele is parasztok lehetnek az emberek.
2019. jan. 12. 10:06
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

ezért tartunk itt...honnan tudod kérdező, hogy a másik miért tette amit tett? he? te nem paraszt vagy, te beteg..


sok az egoista tahó? szörnyű elehet, sosem fogsz ebből az önkéntes rendőrösdiből kigyógyulni..persze jobban átgondolva, te ezt élvezed.. addig keresed a félreállítósdival, míg egyszer emberedre akadsz.


tudod itt a nagyfaluban percenként találkozni olyannal, akinek felfelé hord a tompítottja, vagy bevág, vagy nem indul időben a zöldnél, lassan megy mert ba.ztatja a telefonját, stb.....és akkor mi van? ezzel kell élni..

2019. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, én azt javaslom, hogy ne feltételezd minden esetben azt, hogy valaki bunkóságból szabálytalankodik. A múltkor besoroltam egy fovarisibcsomópontnál jobbra kanyarodáshoz a jobb külsőbe, erre alig száz méterrel a csomópont előtt látom ám, hogy a legbelső sáv megy bújtatàssal jobbra. Kitettem hát az indexet és bizony toltam a kocsi orrát három sávon át balra. Nem bunkóságból, hanem mert tévedtem és nem akartam feltartani a forgalmat arra várva, hogy mikor fogynak el a másik sávban. Senki sem drámázott, hogy mit furakodok...


Másik esetben sávelhúzás, mellettem autó nem figyel, megy egyenesen, alig kerülöm el az ütközést. Egy dudát nyomtam, hogy legalább legközelebb arra járva vegye már észre a hibát, de nem állítottam rá a reflektort, nem centiztem, nem mutogattam. Még amúgy ijedt meg jobban, azt hittem keresztbe teszi a vasat, úgy próbált korrigálni... ilyen idegállapotú sofőrt meg minek tovább stresszelni, őszintén?

2019. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"ilyen idegállapotú sofőrt meg minek tovább stresszelni, őszintén?"


Ez már egy másik kategória, aki nem tud vezetni az ne vezessen!

2019. jan. 12. 11:45
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Akinek meg nincs türelme a vezetéshez, ne vezessen!


Mindennapi életből részletek:

Kihajt elém, balra kis ívben, jobbra nagy ívben kanyarodik, neki akar jönni az álló autómnak, mikor az útszűkület miatt lehúzódom, az ő oldalán van útszűkület, úgy jön, mintha ott sem lennék...

Balra kanyarodnék, de nem lehet, mert folyamatosan jönnek, mögöttem a nagymenő meg jobbra, kergetne ki az elsőbbséggel rendelkező autó elé, a második dudaszónál kiszállok és megkérdem, mi a baja? előfordult már.

Ezek mindennapos dolgok.


Múltkor hajtok ki a főútra, féktávon jóval kívül, jön a suzukis, rágyorsítva, a birka mögöttem próbál utolérni, meg szinte nekem jönni.

Nálam úgy van a kihajtás nagyobb forgalomban, hogy egyenesbe fordulva 2.-ban 60, ha lakott területen kívül vagyunk, 3.-ban 80, legalább.

Ha így belém jönne valaki, nem én vagyok a hunyó!

2019. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Én végleg eltiltanálak a vezetéstől. Anyósülésre sem szívesen engednélek, ha te így viszonyulsz a dologhoz. Minden, mekkora tapló a másik, a közlekedés biztonságának szándékos veszélyeztetése az bűncselekmény.
2019. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!