Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Letört ablaktörlő karral...

Letört ablaktörlő karral lehet-e szabályok szerint közlekedni?

Figyelt kérdés

Vezetőoldali ablaktörlő kar elérés miatt letört nemrég.

Sajnos az ígért péntekre nem érkezett meg az alkatrész.

Természetesen ha nem esik se az eső ,se a hó akkor lehet-e vele a biztonság igényének eleget téve közlekedni ?


2019. jan. 13. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem, nem tudhatod, mikor van rá szükség. Ha van rá lehetőség, rakd át a jobb oldalit, amíg nem kapsz újat.
2019. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, senkit sem érdekel, mint a tükröt is be lehet hajtani ha közlekedsz, senkit nem érdekel, én meg nem is használom az ablaktörlőt pl. mert növeli a fogyasztást, tükör meg a légellenálást jobb a CW érték így.
2019. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Te jó ég...
2019. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Ne kozlekedj úgy. Én megtettem, oltári nagy szívás volt. Pont a szervízbe mentem (szinkronból is kiesett a két kar, otthon nem tudtam megbütykölni) amikor elkapott egy brutális felhőszakadás 10 perccel a cèl előtt. Nem láttam semmit, aztán rostokolhattam egy órát az út szélén, mikőzben mások sem láttak sokat. Szuperbiztonságos helyzet volt!


Most felhőszakadás nincs, de a felcsapódó latyakkal mit tudsz kezdeni?

2019. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem tiltja semmi, a szabály úgy szól, hogy biztosítani kell a megfelelő kilátást, tiszta legyen a szélvédő, ablakok, tükrök, stb. Most hogy ebben az időben ezt hogy tudod megoldani ablaktörlő nélkül, az más kérdés.
2019. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen ha nem esik semmi, akkor nyugodtan lehet közlekedni. A többiek nem tudom miért nem erre válaszoltak.
2019. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert baromságot írsz. A làmpát se szerelheted le, ha nincs sötét.
2019. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

De ha nincs benne izzó, a kutya se foglalkozik vele napközben hogy nem világít.


Kedves 1-es: az én kocsimon pl 2x akkora a vezetőoldali, mint az utas oldali lapát. Nem törölne sokat (ha egyáltalán át lehetne rakni).


Kérdező: ha nagyon muszáj, száraz időben mehetsz, fel sem fog tűnni senkinek.

2019. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!