Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Letört ablaktörlő karral lehet-e szabályok szerint közlekedni?

Vezetőoldali ablaktörlő kar elérés miatt letört nemrég.

Sajnos az ígért péntekre nem érkezett meg az alkatrész.

Természetesen ha nem esik se az eső ,se a hó akkor lehet-e vele a biztonság igényének eleget téve közlekedni ?

jan. 13. 13:24  Privát üzenet  

A válaszok
Elvileg nem, nem tudhatod, mikor van rá szükség. Ha van rá lehetőség, rakd át a jobb oldalit, amíg nem kapsz újat.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jan. 13. 13:33 Privát üzenet
Lehet, senkit sem érdekel, mint a tükröt is be lehet hajtani ha közlekedsz, senkit nem érdekel, én meg nem is használom az ablaktörlőt pl. mert növeli a fogyasztást, tükör meg a légellenálást jobb a CW érték így.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jan. 13. 13:34 Privát üzenet
Te jó ég...

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jan. 13. 13:40 Privát üzenet

Ne kozlekedj úgy. Én megtettem, oltári nagy szívás volt. Pont a szervízbe mentem (szinkronból is kiesett a két kar, otthon nem tudtam megbütykölni) amikor elkapott egy brutális felhőszakadás 10 perccel a cèl előtt. Nem láttam semmit, aztán rostokolhattam egy órát az út szélén, mikőzben mások sem láttak sokat. Szuperbiztonságos helyzet volt!

Most felhőszakadás nincs, de a felcsapódó latyakkal mit tudsz kezdeni?

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jan. 13. 14:22 Privát üzenet
Nem tiltja semmi, a szabály úgy szól, hogy biztosítani kell a megfelelő kilátást, tiszta legyen a szélvédő, ablakok, tükrök, stb. Most hogy ebben az időben ezt hogy tudod megoldani ablaktörlő nélkül, az más kérdés.

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jan. 13. 18:19 Privát üzenet
Természetesen ha nem esik semmi, akkor nyugodtan lehet közlekedni. A többiek nem tudom miért nem erre válaszoltak.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont jan. 13. 21:07 Privát üzenet
Mert baromságot írsz. A làmpát se szerelheted le, ha nincs sötét.

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jan. 13. 23:04 Privát üzenet

De ha nincs benne izzó, a kutya se foglalkozik vele napközben hogy nem világít.

Kedves 1-es: az én kocsimon pl 2x akkora a vezetőoldali, mint az utas oldali lapát. Nem törölne sokat (ha egyáltalán át lehetne rakni).

Kérdező: ha nagyon muszáj, száraz időben mehetsz, fel sem fog tűnni senkinek.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jan. 14. 14:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gördeszkával, görkorcsolyával és rollerrel hol lehet hivatalosan közlekedni?
Az ilyen kis új autókkal (pl: toyota yaris, hyundai i10) lehet normális közlekedni autópályán 150-el?
Biciklivel az országúton közlekedni szabályos?
Nem merek lendületesen közlekedni mint a korosztályom, ez tapasztalatlanságra vall?
Kerékpárral hogyan kellene szabályosan közlekedni a Megyeri úton (főút,2*2 sáv, nincs bringaút, szemben lévő oldalon van csak járda, felszerelés, kivilágítás rendben)?
A pedállal hajtott 4 kerekű bicikli még a bicikli kategóriába esik-e? Lehet vele törvényesen közlekedni, úgy mint biciklivel?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!