Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntet a rendőr? (gyerekülés)

Megbüntet a rendőr? (gyerekülés)

Figyelt kérdés
A gyerekem 8kg, vásároltam neki egy 0-18kg gyerekülést. Menetiránynak háttal bekötve nagyon kényelmetlen és macerás ki-be rakosgatni a gyereket. A szabály azt mondja, hogy 9kg-tól lehet menetiránynak megfelelően ültetni a gyereket. Ha a 8kg súlyú gyerekemet menetiránynak megfelelően ültetem be, akkor mire büntetne meg a rendőr? Egyáltalán honnan tudja, hogy mennyi a súlya? Valakinek van tapasztalata ilyenben?

2019. jan. 16. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Van náluk mindig mérleg az ilyen esetekre...
2019. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ne amiatt aggódj, hogy a rendőr büntet meg, hanem, hogy a gyereked meghalhat egy balesetnél
2019. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amiatt nem aggódom, hogy a gyerekem meghal, mert a kérdés csak feltételezés, de köszönöm az aggódást. Amúgy nettó 8kg gyereknek mivel lehet nagyobb baja menetiránynak megfelelően, mint egy 9kg gyereknek???

Ha háttal ültetem be, a lába nyomja már a háttámlát és nem tudja rendesen kinyújtani.

2019. jan. 16. 21:00
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Nagyon meglepődtem azon, hogy van náluk mérleg. Soha nem láttam még gyereket mérlegelni az út szélén. Ez tényleg így van?

2019. jan. 16. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak viccelt az első..

Párom rendőr. Nem fognak emiatt megbüntetni. Ha nem lenne gyerekülésben, akkor igen. Az az 1 kg nem oszt nem szoroz már szerintem.

2019. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#2: igen, nyilván azon az egy kilón fog múlni...
2019. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
41%

Nem vagyok rendőr, csak próbálok józan ésszel gondolkodni.

Ha az a gyerek menetiránynak háttal nem fér be az ülésébe, akkor menetiránynak megfelelően ültetem -testsúlytól függetlenül. A gyerek biztonsága fontosabb, mint a súlyhatár...

2019. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem dönthető az ülés?

Mert ami mindkét irányból köthető, az általában dönthető.

Ha háttal kötöd be, megdöntöd, és máris elfér a lába.


Nekünk 0-25-ös ülés volt, majdem 2 éves koráig háttal utazott, mert sokkal biztonságosabb.

9 kg-os gyereket sem szerencsés menetiránynak megfelelően kötni, mert még egy koccanástól is kitörhet a nyaka.

Soha nem azért kötöm be, hogy ne büntessenek, hanem hogy túléljen a gyerekem egy esetleges balesetet...

2019. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!