Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem használják a biztons...

Miért nem használják a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embert látok úgy vezetni, hogy nincs bekötve. Miért? Büntetik is és nem is biztonságos.

2019. jan. 17. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
mert idióták, azt utána hallani, hogy kirepült a roncsból és meghalt, az ilyet sose sajnálom
2019. jan. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Azt gondolják, hogy "Áh, 2-5 km.-ért minek azt?", csak ha esetleg egy ostorcsapásos sérülést szereznek, akkor kattan be nekik is, hogy "Ja, pedig ezt én is tudtam...".
2019. jan. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Én még a benzinkúton is bekötöm ha tankolás után 50 méterre porszívózni vagy mosni megyek, nekem ez alap báár Swiftem van, nem védene semmit, de már megszoktam. Pedig kövér vagyok és mégisem zavar az zavar ha nem vagyok belötve.
2019. jan. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
32%
Meg sok ember vezet ittasan ,meg sok ember stb stb stb.....hogy miért?mert egyszerűen leszarják!Mert velük ugysem történhet semmi baj,meg amúgy is miért pont most állítaná meg a rendőr meg különben is........
2019. jan. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 veterán vas ***** válasza:
85%

...és miért lopnak, és miért drogoznak, és miért dobálja ki a szemete az ablakon....stb?


Mert tudatlanok, és öntörvényűek.

Ne foglalkozz velük, joguk van ostobának lenni. :/

2019. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert cikinek találják! Nem menő. Rengeteg ilyen ember vesz körül, sőt sokan még rám is szólnak, hogy miért kötöm be magamat? Nem is értem őket. Nálam alap, hogy mindig bekötöm magamat. Sőt, én kifejezetten rosszul érzem magam, ha nem vagyok bekötve.
2019. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne viccelj, egy autósnak az rohadt megterhelő mozdulat! Megszokták, hogy ki se kell szállni, kinyílik a kapu és be tud menni az autóval. Megszokták, hogy a ledes lámpa magától kapcsol. Megszokták, hogy csak beülnek az autóba és kiszolgálja őket az egymás után sorozatban zöldre váltó lámpa (be vannak állítva így). Megszokták, hogy nem kell a nagyon fárasztó mozdulatsorral tekerni le az ablakot, csak gombot nyomkodni. Megszokták, hogy a seggüket és a kezüket is melegíti valami, nehogy picikét is fázzanak pár percig. Megszokták, hogy az indexet sem kell feltétlen kitenni, úgyse veszi észre rendőr. Megszoktak mindent, lusták, és ahogy előttem szóló írta, a lustaságtól kövérek is, mert még a gyalogláshoz pláne lusták, az ezerszer megterhelőbb, mint tekergetni az ablakemelőt vagy bekötni a biztonsági övet. Annyira lusták, hogy csak mérgelődni tudnak, ha 3 másodperc kiesik az életükből, mert valami miatt lassítani kell.

A biztonsági öv használatának a hiánya teljesen logikus következménye annak, ahogy teljesen és tudatosan elkényelmesítik az autósokat.

2019. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert sokan (tèvesen) úgy gondolják, hogy az ő èletük, az ő döntésük. Hozzát3ve a hülye sztereotíliát, hogy ők már hallottak olyanról, aki látott olyat, akinek egy távoli ismerősének a haverja olvasta valahol, hogy valaki így élte túl a balesetet.


Èn szóvá is teszem, ha ilyet látok. Megkaptam már én os, hogy nincs közöm hohhá. Hohy nincs-e? Nagyon is van. Mert azbilyen barom nem csak a saját életével játszik, de az én sorsommal is.

Emberek vagyunk, hibázunk olykor. Elbambulunk, félrenézünk. Elég ahhoz, hogy beledurrants az előtted haladóba.

Anyagi káros baleset esetén ez úgy folytatódik, hogy betétlap kitölt, okozót a biztosító visszasorolja és mindenki él tovább. Ha rendőri int3zkedes is van, akkor az okozó kap egy csekket is. De mindenki él.

Ha viszont a barom nincs bekötve, kiesik a kocsiból és meghal, az okozót lecsukják 1-3 évre, halálos baleset gondatlan okogása miatt. A szitu ugyanaz, cssk első esetben nincs halott. Min múlott? A biztonsági övön, meg a hülye gazdáján.

2019. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert az autósok ilyenek. Azt hiszik, nekik mindent lehet: nem teszik ki az indexet, oda parkolnak, ahova akarnak, és nem is fontos a szabáylok felét betartani, mert minek, mert őnekik nem kell. És ha ezt szóvá teszed nekik, te vagy a köcsög. EZEK AZ AUTÓSOK! Akik a környezetedet is tönkreteszik a benzinbűzzel, ami szerintük lényegtelen, mert a többi autós is ezt csinálja. Rajtuk nem kell csodálkozni. De magukkal szúrnak ki, ha öv nélkül karamboloznak és meghalnak. Te az ő érdekükben figyelmeztetnéd őket, de nem, te vagy a köcsög, ha szólsz nekik. Ennyit erről. Ez van!
2019. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!