Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is felesleges...

Szerintetek is felesleges havat lapátolni?

Figyelt kérdés
Mi az, hogy köteles vagyok elhánni a havat az előttem levő járdárol? Ki az a marha aki ezt kitalálta? Elesett egy ember elöttünk és leállt fenyegetőzni h feljelent, először rámjött a kacagás, azt hittem viccel, de kiderült hogy nem, aztán majdnem tettlegessé vált a dolog , a baltát a fejébe állitottam majdnem, itt tartunk h esik 10 centi hó és erről szólnak a hírek az ujságban , tévében? Ha júliusban esne megérteném...agyhalott lett az egész világ! Akkor mérnem takaritja el a közmunkaprogram? He? Ezek után még hozatni fogok, nem hogy elseperni!

2019. jan. 23. 10:04
1 2 3
 1/23 D. Brasco ***** válasza:
30%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__97..


Szerintem ezek a kérdések feleslegesek!

2019. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Mi csúszik jobban, a letaposott havas vagy felolvadt, majd visszafagyott jéggel borított jàrda vagy a feketére tolt, szóróanyaggal síkosságmentesitett felület? Melyik kevésbé balesetveszélyes? Van-e ennek fényében értelme a kérdésednek?
2019. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Menj el elmekórházba, kezeltetni magad.
2019. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Remélem nem szoktál morogni azért,ha valahol nincs ellapátolva és azt is,hogy ha a lábad kitöröd miatta akkor nagyon jót fogsz nevetni :)

Én se szeretek havat lapátolni és a járdán bokáig érő hóba taposni,jégen csúszkálni stb de amikor autóval vagyok akkor az se tetszik, ha az út nincs letakarítva.. szóval lapátolom a havat előttünk.

2019. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha már ekkora paraszt vagy én már csak poénból is jelezném az önkormányzatnak, hogy nem takarítod el a havat magad elől.
2019. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Jólvan akkor, kényeskedjetek ti is
2019. jan. 23. 10:41
 7/23 anonim válasza:
73%
Es meg kepes kiirni kerdesnek. Kepzeld koteles vagy na bumm, remelem foljelentett 😂
2019. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%

Én se nagyon értem a dolgot amúgy.

Szóval köteles vagy magad előtt lapátolni a havat, ez eddig oké. De ha nem vagy otthon, mert dolgozol, kórházban vagy, elutaztál vagy tényleg bármi és valaki akkor megy előtted vagy csúszik el akkor már fel is jelenthet?? Azokat kéne jelentgetni akik az ereszt kivezetik a járdához, hogy ha esik már akkor is tiszta víz meg sár minden, télen meg direkt oda folyatja a vizet ami később megfagyhat és akkor az már tényleg csúszik. De most, hogy szegény idős néni maga előtt nem tudja ellapátolni, mert még a házba is bizonytalan a járása, vagy valaki 12órázik és végig szakad a hó, akkor már fel is lehet jelenteni, hogy nem lapátol?? Téli időszakban otthon kéne ülni végig és várni a havat és esetleg a gyalogost kísérni??

Van olyan település, ahol ilyen kicsi hótolóval végig tolják a járdákat, a közmunkások besegítenek, ahol nincs rendes járda csak föld ott meg szórják kaviccsal vagy homokkal. Egyértelmű aki tudja megcsinálja a maga előtti részt, esetleg a szomszédnál is, mert nincs otthon és így besegítenek egymásnak, vagy lakatlan a ház vagy tényleg bármi. De akinek nincs lehetősége lapátolni és segítséget se kap??

Ja és mi van azokkal a házakkal amik az örökségről való lemondás miatt az álamhoz került?? Az előtt ki takarítja vagy kit lehet olyankor jelenteni, hogy nem tett eleget a törvénybe foglalt kötelességnek??

2019. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Reggel eltakarítod, meg amikor hazamész, azt természetesen nem várják el hogy melóból hazarohangálj ha leesik fél centi hó :)
2019. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
15%
Én még a kocsiról amit az ablaktörlő leszed az lejön, majd tippelek, hogy lesz e valami akadály, sok nyámnyila sznob... hihetetlen.
2019. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!