Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ismertek olyan útkereszteződés...

Ismertek olyan útkereszteződést, amiben? (lent tovább)

Figyelt kérdés

... a találkozó útsávok felfestéssel rendelkeznek, és semmiféle közlekedési tábla vagy lámpa vagy más efféle jelzés nem szabályozza az elsőbbséget (magyarán jobbkezes kereszteződés)?

Jó lesz bármilyen linkelt kép, google maps, bármi. Én akárhogy bújom a térképet, nem találok ilyet. Köszönöm előre is a segítséget!



2019. jan. 25. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Az útburkolati jelek is szabályozhatják az elsőbbséget.

Ahol vannak felfestett útburkolati jelek, mégis egyenrangú utkeresztezödések vannak, kb két lehetséges helyen keresd.

1 - bevásárló központok parkolói

2 - lakó-pihenő övezet.

Többnyire még ott is fölé-alá rendeltek a keresztezödések, de találni egyenrangút is, ami sok vezetönek fel sem tünik (pl Debrecen, Tesco parkoló)

2019. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Nos, Debrecenben összesen három Tesco-t talált nekem a Googlemap. A Tesco Extra a város közepén van, ennek a parkolójában nincs középen felfestés az útburkolaton, csak nyilak mutatják a haladási irányt.

[link]

A másik kettőnél van felfestés, de ahol beletorkollanak a másik útvonalba, ott a Tesco szupermarketnél elsőbbségadás tábla van kitéve

[link]

a másiknál pedig az aszfaltra van felfestve ugyanez

[link]


Én ezeket találtam Debrecenben, ezek egyike sem felel meg a kritériumoknak.

2019. jan. 26. 02:16
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Olyan is ér, ahol csak az egyiknek van felfestése, a másiknak nincs, de egyenrangú?

Mert a solymári Auchan parkolója tele van ilyennel.

Sajnos ennél jobb képeket nem találtam, de talán ezen is látszik.

[link]

[link]

2019. jan. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos itt sincs az útburkolatra szaggatott fehér vonal felfestve. Ez is az előző hozzászólás első helyszínéhez hasonló, aszfaltra festett nyilak jelzik a haladási irányt, nem választja el a két sávot a sávelválasztó felfestés (mi ennek a felfestésnek a hivatalos neve?), de köszönöm a válaszod.
2019. jan. 26. 10:55
 5/11 A kérdező kommentje:

A kérdést egyébként a Totalcar cikke ihlette, erről lenne szó:

[link]

A cikkben szereplő képeken látható forgami helyzetekre keresnék példát az országban. Elég lenne csak egyetlen egy is, ahol két olyan egyenrangú út találkozik kereszteződésben, amelyek középen szaggatott vonallal vannak felfestve, de mint a képeken is látható, semmiféle tábla vagy más egyéb dolog nem szabályozza az elsőbbségi viszonyokat. Én sehol nem találkoztam ilyen kereszteződéssel, gondoltam megkérdezem itt, több szem ugye többet lát, hátha valaki már találkozott ilyen útkereszteződéssel.

2019. jan. 26. 11:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Terelővonalnak hívják.


Olyat, hogy egyenrangú kereszteződésben mindkét úton legyen terelővonal felfestve, még én sem láttam, pedig én már bejártam az ország nagy részét.

Olyat ahol csak az egyik úton van festve a fenti példákban láthattál.

2019. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Már kérdezted ezt, s legalább 4 választ is adtam.

A kérdésed az volt, hogy lehetséges-e, hogy itt is vannak terelővonalak, ott is, mégis egyenrangú.


Erre igenlő a választ, hiába küzdesz ellenünk. Én sem tudok neked mutatni képet, de elvileg lehetséges.


Az viszont az egymillió kilométered után elég gáz, ha azt gondolod, hogy a terelővonalak szabályoznak elsőbbséget.

Nem, nem szabályoznak.


A Stop táblánál lehet stop vonal is, de ha csak vonal van, tábla nincs, akkor az csak sorminta.

Terelővonalnál lehet még szerepe ott, ahol egy sáv megszűnik. Ott annak van elsőbbsége, akinek nem kell terelővonalat átlépnie.


Kérdezd meg még ezerszer. Én már nagyon unom.

2019. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6-os, köszönöm, tehát terelővonal. Már nem emlékeztem rá.

Én sem találkoztam még soha ilyennel, ezért vetődött fel bennem a kérdés.


#7

"Már kérdezted ezt, s legalább 4 választ is adtam."

Kár, hogy egyik sem volt értékelhető, mert nem a feltett kérdésre válaszoltak.


"Erre igenlő a választ, hiába küzdesz ellenünk. Én sem tudok neked mutatni képet, de elvileg lehetséges."

Elvileg lehetséges, de akkor már legalább hárman vagyunk, akik sok kilométer után se soha nem találkoztak ilyen útkereszteződéssel. Meghitelezhetjük akkor, hogy nagy valószínűséggel ilyen nem is létezik, csak elméletben?


"Az viszont az egymillió kilométered után elég gáz, ha azt gondolod, hogy a terelővonalak szabályoznak elsőbbséget."


Nem gondoltam ilyet, és nem is kérdeztem ilyet egyik kérdésemben sem, szóval ezt hiába írod le, ez nem hogy nem a kérdésre válasz, de még csak köze sincs a témához. Továbbá stop tábláról sem kérdeztem semmit, stopvonalról sem és megszűnő sávokról sem. Arra kérnélek, hogy ha már egyszer kényszered van arra, hogy választ írj a kérdéseimre, akkor legalább a kérdésre válaszolj, és ne egy csomó más, nem a kérdéshez kapcsolódó dologról írogass. Köszönöm!


A többieknek is köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. jan. 26. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rövid válasz: nem
2019. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem találtam egyet:

Bp. XI. kerület Alabástrom utca és Bazsalikom utca kereszteződése.


(A Google képen még nincs rajta, azóta felújították)

2019. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!