Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan akar feljelenteni a...

Jogosan akar feljelenteni a szomszéd irodaház ügyvezetője?

Figyelt kérdés
A történet egyszerű, de mégis bonyolult. Van egy családi házam és nemrég a szomszéd családi házat megvette egy vállalkozó, az egy kisebb irodaházat épített belőle. Az irodaházba egy cég költözött. A probléma ott kezdődött hogy az irodaházban belül van kb. 3 parkoló, az irodaház előtt is 3 parkoló, de az irodában vagy 20-an dolgoznak és reggeltől estig parkol 3 autó az én házam előtt is. Emiatt én sosem tudok megállni, a garázsbejáróm elé nem tudok állni mert kilógna a kocsi hátulja az amúgy forgalmas útra. Ez terület kavicsos közterület, de azt találtam ki hogy beültetem tujákkal az egészet, mivel hiába közterület a telek és az út közötti területet kötelező a tulajdonosnak karbantartani. Hát én így tartom karban, beültetem. Én se tudok megállni, de legalább ők sem. Az ügyvezető persze elkapott az utcán üvöltve hogy fel fog jelenteni és el kell tüntetnem a tujákat onnan.
2019. jan. 31. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Tegyél ki megállni tilos felhívást stb és feljelented a fazont képekkel bizonyítva hogy kiszorítanak a saját területről törvényt sértve .
2019. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Közterület. Az átalakításhoz engedély kell, ellenben nem tilthatod meg hogy ki allhat oda.

Mert közterület

2019. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. javallom a törvények olvasását hogy kinek kell rendben tartani a területet az uttestig.
2019. jan. 31. 17:28
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen de nem átalakítani hanem rendben tartani . Nem ugyanaz.
2019. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

A rendben tartásba az is belefér, hogy megakadályozza a szabálytalan parkolást. Márpedig az útpadkán parkolás az.

Máshol ezt 3-4 darab mázsás sziklával oldották meg.


Nem kell tuját tenni, elég befüvezni, és ha ráparkolnak, rájuk havni a közterületfelügyeletet parkrongálásért. Azt hiszem ez a neve a zöldfelületre parkolásnak.

2019. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Az ingatlan előtti terület közterület.

2. De a parkosítása nem engedélyköteles. Sőt, igazából dícséretes.


Mivel a terület korábban sem volt parkolóhely, ott szabálytalanul várakoztak a dolgozók autói. Szóval túl sok értelme nem lenne erre hivatkozva a hatóságokhoz fordulnia a kisfőnöknek.arról nem is beszélve, hogy igazából semmi törvénybe ütközőt nem csinálsz.


Arra persze készülj fel, hogy adott esetben kihajítják a tujáidat, de az már lehet büntetőjogi kategória.

2019. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
szerezz valami üzemképtelen teherautót állj meg az ő háza előtt és hagyd ott
2019. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól írja, aki azt írja, hogy a terület karbantartása a te (mint tulajdonos) feladatod, de fás szárú növényt feltehetőleg csak önkormányzati engedéllyel ültethetsz. Lehet, hogy tévedek, de úgy tudom, ez nem országos, hanem helyi rendeletek alapján van így. Kis falvakban nem valószínű, de ahol irodaház van, ott legalább 99 %, hogy egy ilyesmi engedélyt kell írnod a jegyzőnek:

[link]

"Debrecen – Fát ültetni kizárólag önkormányzati engedéllyel szabad a házunk elé, az előkertbe."

[link]


A garázsbejáród elé nem parkolhat senki az engedélyed nélkül. Ha te beállsz orral, akkor annyira kilóghat a kocsid fara, mint amennyire az út szélén parkoló kocsik oldala.

Amúgy meg semmi más jogod nincs a házad előtti közterülethez, mint a bejárat szabadon hagyása.

2019. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Köszönöm hogy elmagyaraztad és nem nekem kellett szenvedni a hozzaszolasom bizonyitasaval.

Reszben a munkám része így évente többször harcolok a kozteresekkel. Volt hogy a terkovet nem engedték otthagytam sarasan mert papirom volt róla hogy tilos.

Máskor meg a novenybe kötöttek bele mert az itt írt tuja nem őshonos, ezért tajidegen.

Tablat se szabad kirakni mert nem közlekedésmernok a kérdező, tervezés majd engedélyezés után lehet.


Ennyi röviden

2019. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Fát nem ültethetsz ki, mert az átalakításnak minősül és nem látott károkat is okozhatsz vele (pl. légkábelbe belenő).
2019. febr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!