Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináljak, hogy ne féljek,...

Mit csináljak, hogy ne féljek, ha túl gyorsan megyek? Ha többet vezetek, könnyebb lesz?

Figyelt kérdés
1 éve van jogosítványom, napi szinten vezetek, hetente haza is megyek az egyetemről. Haza az út 140 km, szerencsére végig jó, szóval nem kátyús, hepehupás, és jól belátható az egész. Ha másokkal megyek (pl. barátnőm, barátom), és én vezetek, mindig mondják, hogy menjek már gyorsabban, senki nincs előttünk, vagy ha van, simán előzhetem, stb. Alapból 90-nel lehetne menni, amikor lejövünk az autópályáról, de a legtöbben 100/110-zel mennek, az még nekem is jó szokott lenni. De 130-140 körül már félek, vagy nem tudom. Pedig jó az autóm, nem is pici, biztonságos, nem érződik rajta, ha gyorsan megyünk, de előzéskor is félek, hogy esetleg hamarabb ér oda a szembejövő és összeütközünk. Sötétben mégrosszabb, mert ha nincs bekapcsolva a GPS, és nem látom magam előtt az utat, félek gyorsan menni, mert sosem tudom, hogy mikor jön éppen 1-1 kanyar, vagy emelkedő, ami miatt esetleg nem látom a szembejövő lámpáját...
2019. febr. 10. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

barátnő, barát ne pofázzon bele a vezetésbe :)


Országúton nem véletlenül 90km/h a max.

Nem védett útról van szó, nem autópálya!!!!


Hiába biztonságos a kocsid, ha lesodródsz 110-120-al az útról és telibe kapsz egy fát akkor ott fogtok meghalni azonnal.

2019. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Utasnak kuss van!
2019. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Főúton ne is menj 130-140-nel.

Ezek az utak egyszerűen nincsenek ekkora sebességre tervezve.

Sötétben meg pláne ne menj gyorsan, bármikor jöhet egy vadállat vagy egy kivilágítatlan részeg biciklis, stb.


Az utas meg ne pofázzon bele a vezetésbe.

2019. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Apukám ott sem nagyon megy 150 alatt, bár igaz, ő már vezet kb 30 éve. Nyilván én sem évtizedes rutint várok magamtól, de bárki mellett ülök úgy, hogy az adott illető vezet, sosem látom, hogy félnének, vagy bármi.
2019. febr. 10. 20:47
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Már bocs de apád nagy gyökér lehet ha 30 éves tapasztalattal így vezet.... én a helyedben nem ülnék be mellé és számítanék arra, hogy egy nap majd a halottas kocsi fogja hazavinni.
2019. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj gyorsan. Ennyi.

Akinek nem felel meg a sebesség, azt rakd ki, és menjen haza taxival. Vagy lehet kussolni. Ne neked kelljen rettegni (vagy meghalni), csak mert az utasoknak nagy a szája.

2019. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták ne menj gyorsan... (még szerencse,hogy nem azt mondják ugorj a kútba) Te vagy a sofőr,így a tiéd a felelősség!! Ha baleset van és túléled/élitek hiába mondod azt,hogy hát azt mondta x/y,hogy menjek gyorsabban. Tiéd a felelősség.

Amúgy sokszor baj pláne fiataloknál,hogy nyomom neki,hogy hű menő vagyok, a haverok buzdítanak,hogy toljad neki...aztán igen,van dögivel ilyen baleset halállal.

Mivel a kormány mögött lévőé a felelősség ,így ő is a főnök!!Szóval ha valakinek valami nem tetszik az nyugodtan kiszállhat és mehet busszal.

2019. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:
4%

Annyival menj amennyit biztonságosnak érzel. Ha van benned valamennyi érzék a vezetésben (ellentétben sok gyakoris válaszolóval) idővel egyáltalán nem lesz zavaró a gyorshajtás.

Vannak olyan szakaszok egyes főutakon ahol 150+ sem jelent problémát.

Ne lépd át a saját korlátaidat, de nem kell komolyan venni amit itt sok nyúlbéla ír.

2019. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam a kérdésedet és a leírást is alatta, ez most komoly, vagy csak trollkodsz? 1 év alatt, annak ellenére, hogy napi szinten vezetsz, egyszerűen nem tudom elhinni hogy még mindig félsz előzéskor, sötétben pedig félsz vezetni GPS nélkül(????) a kanyarok és az emelkedők miatt. A hülye utasaid pedig még durvább gyorshajtásra buzdítanak...

Sajnálom hogy ezt kell mondanom, de ha nem trollkodsz akkor vedd elő még egyszer a tananyagot és olvasd el újra az elejétől a végéig!

2019. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem, képzeld, nem trollkodok. Nyilván nem a városban félek, hanem mikor megyek a vaksötétben 110-zel úgy, hogy fogalmam sincs, éppen mikor lesz kanyar, ami előtt lassítanom kéne mondjuk.

Előzni sem szeretek, mert nem volt mindig ennyire erős autóm, először anya régi kocsija volt az "enyém", ami egy sima Fiat 500-as volt, azzal pedig tényleg para volt előzni, mert alig gyorsult, folyamatosan úgy éreztem, hogy nem fogok időben visszaérni a saját sávomba, és belém jönnek szemből. Hiába olvasgatnék bármit, a sötétben attól nem látnék jobban, és előzéskor sem érezném magam nagyobb biztonságban!

2019. febr. 11. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!