Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nekem akart segíteni a kamionos?

Nekem akart segíteni a kamionos?

Figyelt kérdés
Mentem reggel sűrű forgalomban, beértem egy lengyel kamiont. Megelőzni nem tudtam, mert mindig jöttek szembe vagy nem láttam be normálisan az utat. Közben szép lassan kialakult egy sor. Időnként kihúzódtam körbenézni, olyankor a három furgonnal hátrébb lévő kamionos rámvillogott. Azt hittem ő akar előzni, úgyhogy visszahúzódtam. Ezt eljátszottuk még 3-4-szer, végül az utolsónál már előzésbe kezdtem. Szerintetek segíteni akart vagy ő akart előbb előzni (hosszú egyenes következett)?

2019. febr. 11. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Azt jelezte, hogy menjél már, te szerencsétlen!
2019. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kérdés, én közel vagyok az 1 millióhoz, és nem ismertem ezt a jelzést. A lengyelek, románok, stb nagyon sok ilyet tudnak és használnak, franc sem érti mindet.
2019. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ezeket figyelmen kívül kell hagyni, ugyanis egy esetleges baleset kialakulásakor nem hivatkozhatsz arra, hogy neked villantottak... ugyanez az úgynevezett "leindexelés" szeretett kis hazánkban: még kezdő koromban egyszer majdnem bedőltem egy ilyen hülyének, aki leindexelt én hozzáfogtam volna előzni, aztán eközben jöttek szembe. Szóval azt hittem segíteni akart, holott magasról tett az egészre és ha beleset lett volna ő egyből azt mondta volna, hogy kérem én csak megállási szándékot jeleztem... ezekkel nagyon vigyázni kell! Az a biztos amiről megbizonyosodtál!
2019. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy voltam vele, hogy a hátulról villogtatás általában valami aggresszív szándékot takar, azért húzódtam vissza. Azért lett gyanús a végén, mert mindig volt egy kis "szünet", nem jött senki szemből.


Másra bízni én sem szeretem az előzést, mert nem tudhatja a másik mit bír az autóm, meg hogy én mennyire vagyok tapasztalt sofőr.

2019. febr. 11. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy azt akarta jelezni hogy mehetsz , de mi van ha mégsem. Erre nem lehet alapozni, mert egyszer nem jön be , akkor mit csinálsz.
2019. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Na én befékeztem volna párszor váratlanul a kamionos előtt a helyedben, tanulja csak meg hogy rám nem villoghat következmény nélkül.
2019. febr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
fékezgetsz előtte de ha a következő parkolóban meg kiszed az autóból és lebasz 1-et csak nézel majd mint hal a szatyorban hogy most ezt miért :DD Hülye fhaszfej
2019. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!