Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki évek óta nem vezetett...

Aki évek óta nem vezetett autót, lejárt a B kategóriás jogsija és vesz egy oktatótól órákat (szintén B kategóriára), az tanulóvezetőnek számít?

Figyelt kérdés
2019. febr. 11. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Iiiigy van. Nalunk keresztapamnak jart le x ideje, ujra vizsgaztattak es megbukott, aztan mikor atment ugyanugy friss jogsisnak szamitott es egy evig kikellett tennie a T betur a kocsira.
2019. febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%

Ha lejárt a jogosítványod, meg kell csináltatni az eü. alkalmassági vizsgálatot a háziorvosnál, aztán bejelentkezel az okmányirodába, ahol igényelsz új jogosítványt. Megkapod és vezethetsz. Nem kell újra vizsgáznod.

És két éve lejárt jogsimat újítottam meg, mert munkahelyváltás miatt szükség volt rá. Azóta vezetek.

Ha te órákat szeretnél venni egy oktatótól megteheted, de nem kell újra levizsgáznod. Ha akarod kiteszed a T betűt, ha nem, akkor nem.

2019. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

#2 Tökéletes válasz.


Nem kell újra vizsgázni.

2019. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi hogy tanulóvezető vagyok-e jogilag amikor sok év kihagyás után lejárt jogsival elmegyek egy oktatóhoz hogy újratanuljak pár dolgot amit elfelejtettem? Egy métert se gurultam évek óta autóval, párhuzamosan parkolás egyáltalán nem menne például. Ha csinálok egy balesetet akkor ki a felelős az oktató vagy én? Azt tudom hogy aki még nem vizsgázott le és nincs jogosítványa annál az oktató felelős mindenért.
2019. febr. 11. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorló órákat csak úgy vehettem, hogy az első alkalommal bemutattam a jogsimat az oktatónak. Jogsi nélkül nem mehettem volna.
2019. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogosítvánnyal rendelkező is tanulhat oktatótól, ha annak szükségét érzi, de lényeges különbség, hogy nem gyakorló vezető (tanuló), hanem felelős vezetőnek számít.


A tanuló státusznak megvan a jogi háttere is, nem csak annyiból áll, hogy beül az illető egy oktató mellé, és mehetnek gyakorolni...

A tanuló be van regisztrálva a HKH-nál, van egy vezetési kartonja, ami feljogosítja az oktató felügyelete alatti tanulásra, ami a sikeres vizsga után azonnal megszűnik (sikeres forgalmi vizsga után az oktató vezet, ha el kell vinni a vizsgázót pl az állomásra).

A jogosítvány kézbevétele után már felelős vezetőként ülhet a volán mögé, igénybe vehet további segítséget akár oktatótól is, de nem az oktató a felelős vezető az autóban.

2019. febr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Az oktató el fog hajtani a halálba, a kezdő fiataloknak sem bírnak elég vezetési időt biztosítani, sokszor hónapokat kell várni a kresz vizsga után, hogy legyen egy szabad hely.
2019. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4-re:


Nem számítasz jogilag tanulóvezetőnek. Háziorvosnál jelentkezel a jogsid érvényességének megújítása miatt, az igazolással elnyargalsz az okmányirodába és miután onnan megkaptad az érvényes jogsit, azután vehetsz órákat oktatótól.

Ebben az esetben jogilag te vezeted az autót, melletted az oktató csak utas. Ha hibádból karambolozol, te felesz érte, nem az utasként melletted ülő oktató.

2019. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs jogosítványod, tanulóvezető vagy és az oktatód felel érted. Ha már van jogosítványod, akkor nem vagy tanulóvezető, jogilag te felelsz az autóért és a biztonságotokért.
2019. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!