Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad-e fekvőrendőrön - a...

Szabad-e fekvőrendőrön - a többi szabályt betartva - előzni?

Figyelt kérdés

Egyszerű helyzet: adott egy széles utca harmincas övezetben, kereszteződés nélkül, fekvőrendőrrel a közepén. Azon kívül hogy szokatlan és nem néz ki jól, szabad-e az ezen történő áthaladáskor max. 30-al előzni?


Le van valahol írva, hogy egy harmincas övezetben lévő nem egyirányú út = egy sáv?


Belegondolva még ideális is: a két jármű egymás mellé érve közel azonos sebességre lassít. A megelőzött, ha addig lassan haladt, tehát okot adott az előzésre, valószínűleg ekkor is lassan fog. (Elméletileg nem is akadályozhatná az előzést gyorsítással.)



2019. febr. 22. 19:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt: a magánvéleményetek érdekel ugyan, de elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy a KRESZ mit mond erre, és ha tilos akkor miért.
2019. febr. 22. 19:11
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A KRESZ nem tiltja a lassító bordán előzést, azért nem szokás ott előzni, mert, ahogy a nevében is benne van "lassító", ami többek között azt is megakadályozza, hogy az előzéshez szükséges sebesség különbség kialakuljon, általában nem alkalmas a kialakult helyzet az előzéshez.

Nem tilos, de a másiknak nagyon lassan kell haladni, hogy azt biztonságosan meg tudd előzni, ne vágd oda az autót a rendőrhöz, és ne haladj sokáig a másik sávban.

2019. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az én kérdésem az, hogy melyik idióta előz egy fekvőrendőrön, ha utána a kereszteződés miatt úgyis satuféket kell nyomnia? A kérdés teljesen értelmetlen, de nem azért mert a KRESZ tiltja, hanem gyakorlati okokból.
2019. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Végülis mondjuk egy terepjáróval miért ne előzhetnél meg egy tuningolt autót, aki éppen gyökkettővel próbál átbukni a fekvőrendőrön? Bár őszintén, még sosem láttam senki fekvőrendőrön előzni, jómagam sem tettem ilyet, pedig nem vagyok egy mintasofőr.
2019. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Én már előztem fekvőrendőrön keresztül.

Egy suzukis papa minden fekvőrendőr előtt szinte állóra fékezett, pedig ilyen 15-20-szal gond nélkül át lehetett huppanni rajtuk. A 3. ilyennél meguntam és megelőztem. Bár lehet, hogy ez már nem is előzésnek számít, csak kikerülésnek.


(A KRESZ nem tilt semmi ilyesmit.)

2019. febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is előztem már fekvőrendőrön. Az autó nem köszönte meg, a másik kocsiban ülő mama szemrehányóan nézett...
2019. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha az előzés öt feltétele egyszerre teljesül, akkor megelőzheted.


A satufékes felvetéshez:

1. Nem csak kereszteződésekben lehet lassító borda. A környékünkön sok van „félúton” is.

2. 20-30 km/óra sebességről nem igazán lehet satuzni.

2019. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki az a barom aki lepontoz mindenkit?
2019. febr. 24. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!