Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorosok, akkor is előztök...

Motorosok, akkor is előztök általában, ha előttetek már jeleznek előzési szándékot?

Figyelt kérdés
Épp teherautó előzéséhez készültem lejtőnek felfele, mikor beért egy motoros. Az indexem előbb raktam ki, húzodok balra, mire hátulról bevág mellém. Én visszakaptam a kormányt, közben a motoros mögött se tudtam már menni, mert addigra "Előzni tilos" jött. Első mérgemben akartam nyomni egy rövid dudát neki, de mondták mellettem, hogy azzal csak én tűnök bunkónak. Kb 20 kilométert követhettem a teherautót, mire meg tudtam előzni. Oké, hogy egy motor kb 2-3 másodperc alatt letud egy előzést, de azért na... Mondom ezt úgy, hogy évek óta használok 125-ös nagyrobogót városban, tehát én is szeretem a kétkerekűeket. Milyen gyakran mentek bele ilyesmibe?

2019. febr. 26. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem védem a motorosokat, mert elég sok hajmeresztő dolgot tud jó pár ember csinálni.

De attól, mert te hirtelen vetted észre, hogy melléd ért, lehet, hogy ő már hamarabb elkezdte az előzést, csak nem nézted a visszapillantóba.

2019. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont, hogy néztem. Direkt megvártam, hogy megy-e, mikor utolért. Jeleztem, tükröt meg mindig használok előzés előtt.
2019. febr. 26. 17:13
 3/11 dirtboy ***** válasza:

biztos van aki csinál ilyet,sok a paraszt a motorosok közt is.

volt ma ilyen szituációm,egy faluból kifelé jövet beértem 3autót,az első és második közt valami balhé lehetett mert indokolatlanul lassan ment,látszódott hogy direkt feltartja a másodikat.

jött egy nagyobb kanyar,a harmadik sem előzött miatta.

aztán hogy jött az egyenes számítottam rá hogy rakja is az indexet és előzi de nem.

szerintem rám várt hogy el húzzak aztán kezdett bele.

2019. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha történik veled egy ilyen, akkor annak az egy motorosnak a viselkedését, miért kéred számon azonnal az összes motoroson? Ugyanezt eljátsszák bárkivel autóval is, főleg ha te voltál tutyimutyi.
2019. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem látszik a kérdésen, hogy hirtelen felindultságom miatt született. Mostmár lehet nem fektetnék bele energiát.


Mitől tutyimuság, ha előzékeny vagyok, hiszen vártam hogy megy-e ő először? Vagy hogy balesetet előzök meg? Hárman két sávban nem mehetünk egymás mellett, igaz-e?

2019. febr. 26. 22:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább defenzív próbált lenni a kérdező, ami nem hátrány, a motoros meg tetvészkedésnek érzékelte, ami viszont egy kasztnival nem védett embertől elég nagy vakmerőség, mert gondolom nem 15-tel mentek.
2019. febr. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tutyimutyi voltál-e, én csak írtam, hogy nem tudjuk pontosan, hogy nézett ki a szitu. Szerintem legközelebb nem kellene várnod, hogy mögötted majd eljön-e vagy sem. Ha előzöl, akkor előzzél és akkor egyértelmű, hogy ki volt előbb, ha így is balesetet okoz magának, akkor az ő baja. Kicsit rideg felfogás, de így talán nem születnek hirtelen felindulásból ilyen kérdések.
2019. febr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hisz leírtam a történetet. Beért hátulról a motoros, a "beért"-en van a hangsúly, nagy sebességgel érkezett mögém. Nem bal sávban jött, mielőtt megint a tükörkérdést hozná fel bárki is. Nem a teherautó fenekében mentem, így a felező átlépése nélkül is beláttam, hogy belefér még az előzés. Mivel nagy sebességgel jött mögém, gondoltam, azzal a lendülettel megy is tovább, így vártam pár másodpercet, hogy megy-e akkor elsőnek. Ekkor még teljesen motoros fejjel gondolkodtam, hisz én is használok motorkerékpárt. Minden motoros egyben autós is, ugyebár. Nem élt a lehetőséggel, így én jeleztem és húzódtam ki balra. Ekkor lódult neki ő is hátulról, majdnem vitte a tükrömet, ha nem húzodok vissza jobbra. Itt váltottam át haragba és nyúltam a kormányközép felé, csak rámszóltak.
2019. febr. 27. 12:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem. Nem nagyon tudok továbbra sem mit mondani, jol tetted, hogy megörizted a hidegvéred, hogy probáltál szabályos lenni, többet nem nagyon tehetsz. Az ilyen idiotákkal meg nem kell foglalkozni. Pont most egyorája mikor mentem, zold lámpán át lassan haladó hosszu sort végigelözött egy audis a kanyarodosávban, ahol nekik piros volt, majd a legvégén beeröszakolta magát elénk. Hát ennyi...aki idiota, az motoron és autoban is az. Ahogy irtad is, aki motoros az tuti autos is.
2019. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem a motorosok csinálják hanem pár ember. Ő amikor autóban ül akkor is megcsinálja. Csak az autó azért több fizikai határt szab a hülyéknek, a motor nem...
2019. márc. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!