Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mentem a munkaba, es a felhajt...

Mentem a munkaba, es a felhajto savrol beakartak vagni?

Figyelt kérdés
elem hirtelen de mar a felhajtosav elfogyott ezert nem tudott. Egy kover idegbeteg csavo volt. Ezutan mentem 80 as tempoval kb mert mindenki ennyivel ment elottem, ez az urge meg vegig villogott mogottem a szemembe mert ideges volt hogy nemtudott elem vagni, ezutan sikerult elem hajtania es hirtelen lefekezett, ekkor megtudtam enis allni, de ezutan megint eljatszotta szandekosan es neki mentem kicsit, megalltunk es meg o volt felhaborodva meg ordibalt h igy ugy megol ha lett karcolas a kocsija meg anyazott termeszetesen, en halalnyugodtan mondtam oke. Ezutan beszalltunk a kocsiba es mentunk tovabb mert nem lett semmi karcolas. Rendort persze nem akart hivni, ha mondtam volna vmit ordibalt hogy kussoljal. Es meg o mondta h en minek vezetek. Vélemény?

2019. márc. 4. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Használok kamerát, ha ilyen lett volna , elmentem a felvételt, hívok rendőrt és feljelentem közúti veszélyeztetésért. Büntetőfékezgetést büntetik. Mondjuk ha kiszállt volna és kiabált volna velem le is fújtam volna gázsprayvel. :)
2019. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Na már attól elkapott a harci ideg, amit leírtál.

Amúgy is rúgok az ilyen típusú emberekre, én nem is tudom mit csináltam volna...

Gondolom nem vagy egy 3 ajtós szekrény, hogy mert veled ilyen stílusban pattogni az ürge.

2019. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudsz mit tenni. Én nem értem, hogy aki ilyen idegbeteg, az miért ül autóba. Azt sem értem, amikor megy egy hosszú sor, sehol sincs hely, akkor minek türelmetlenkedik valaki, hiába előzne meg, akkor is csak ugyanúgy tud haladni.

Viszont a felhajtónál, ha sor van, akkor én be szoktam mindig engedni egy autót. Meg figyelek, ha valaki sávot akar váltani, akkor is segítek, beengedem. Mert én azt sem szeretem, amikor valaki azon erősködik, hogy márpedig elé senki sem mehet be.

2019. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem anno azt tanították, hogy ha felhajtósáv jön, és én már látom, hogy onnan jönnek autók, akkor idő előtt sávot váltok, hogy a felhajtó sávból nyugodtan kitudjanak jönni az autók. Így nem lesz az a gond mint nálad volt. Ha ezt csináltad volna, akkor később nem lett volna a veszélyes fékezések, akadályozások.

Mondjuk velem nem szórakozott volna, mert van kamerám, és az első ütközésnél ki sem szállok a kocsiból, hanem rendőrt hívok, majd a felvételt át is adtam volna nekik mint bizonyíték.

2019. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
De tényleg? Te miért nem mentél másik sávba ha láttad, hogy a felhajtó sávból jönnek autók? Neked kellett volna sávot váltani idő előtt vagy ha nem tudsz, akkor lassítani annyira, hogy a felhajtó sávból kitudjon jönni az autó.
2019. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1 sav volt amin mentem kifele a varosbol es egy jobbrol felcsatlakozo sav volt ami elfogyott mikor elem akart vagni, nem volt masik sav amibe atmentem volna
2019. márc. 4. 09:53
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
#5 azért mert a kérdezőnek volt elsőbbsége, és az elsőbséggel azt csinálasz amit akarsz, mondjuk gyúrmázni vagy kerámiát nem tud vele csinálni, de nem kell azon görcsölni, hogy kit, mikor ,hol, merre,miért engedjen be. Nehogy már a kérdező legyen a butus.
2019. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Számtalanszor láttam ezt a másik oldalról is. Jönne az ember a felhajtón, be is férne, de az úton jövő gyökér rágyorsít, hogy ne férjek be. Persze aztán emiatt megállva baromi jönnyű akkora lyukat találni a forgalomban, ahova az ember álló helyből indulva befér.

Ezt megelőzendő, már akkor bejövök (hiába van még záróvonal), amikor elkezd gyorsítani... Az meg hogy megelőz és elém vágva besatuz... ahhoz két ember kell, Az egyik amelyik előz, a másik amelyik hagyja hogy megelőzzék. Ha látom hogy már dugja kifelé az orrát, nem hagyok egy autónyi helyet az előttem lévő mögött.

2019. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem csak arra alkalmas emberek vesznek részt a forgalomban és ahogy régen a kocsisok is összeverekedtek olykor, van, akinek a 21. században sem sikerül levetköznie a régi reflexeket és olyan apróságokból csinál életveszélyes helyzetet, mint a kérdésben leírt történet szereplője.


Amit szerintem lehet tenni:

- elkerülni a konfliktushelyzeteket, pl lassítással beengedni azt, aki be akar sorolni. Nem muszàj, főleg nem kötelező, de egy mérlegelendő opció

- ha látod, hogy a mögötted jövő berágott rád valamiért, érdemes minél távolabb tudni magadtól. Engedd el, amint tudod, de számíts a “büntetésre”

- okos enged alapon kérj elnézést azért, amit el sem követtél. Nekem ez ugyan már sok lenne, de a konfliktusokból eredő veszélyhelyzetek kockàzatát minimalizálja. Szóval ha nagyon pragmatikus alkat vagy és félre tudod tenni az érzelmeidet ehhez, akkor ezt is lehet.

2019. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Városi ember nagy problémája a sávváltás.


Ha normálisan áll a dolgokhoz, kiteszi az indexet és vár, akkor még fékezéssel is beengedem. Ja, Audi A4-el vagyok.

Meg a zipzár elvnek is működnie kéne.


Ha meg nekem fogy el a sávom...

Az ipse annyira gyorsít, hogy éppen ne tudjak sávot váltani, utána a sebességemre le lassitva jön mellettem.

:-)

2019. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!