Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ennyire öreg embereknek...

Az ennyire öreg embereknek miért kell vezetniük?

Figyelt kérdés

Tegnap egészen sokáig ment előttem egy 106-os Peugeot, amit egy nagyon idős néni vezetett.

Alapesetben teljesen indokolt lett volna ha végig a dudán hasalva megyek mögötte, mivel a hót üres körforgalomnál a macisajtot stopként értelmezte, 35-ös tempónál minden kanyarnál intenzív fékezésbe kezdett, hisz nehogy kisodródjon ekkora sebességgel.

Ha 600 méteren belül fordultak ki a mellékútról elé, arra szintlén úgy érezte,hogy indokolt fékezni.

Mindezt úgy,hogy folyamatosan tartotta a 35 de max 40-es tempót.Szemből pedig végig jöttek.

Igazából semmit nem csináltam, mentem mögötte, igyekeztem visszafogni magamat, a saját érdekemben.Ez sikerült is, nem toltam, nem dudáltam rá egyszer sem, nem villogtam, mert nem lett volna értelme, és csak rontottam volna a helyzeten.

Egyszerű megváltásként éltem meg mikor balra indexelve egyenesen elhagyta a kanyarodó főutat, de mostanáig sem jöttem rá,hogy miért hosszabbítják meg egy ilyen ember jogosítványát?Nincs családja aki rászólna, hogy figyelj mama, a legátlagosabb sofőrből is idegbeteget csinálsz a közlekedési moráloddal, ne csináld?!Vagy esetleg ő nem érzi úgy hogy ezt már nem kéne?

Vagy legalább a szerelője szólna rá a heti fékbetétcsere periódusnál...és még mennyi ilyen van?!


2019. márc. 20. 04:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Én azon a véleményen vagyok, hogy ezerszer jobb, ha valaki túl óvatos, mint ha balesetet okozna azzal, hogy próbál a többiekhez alkalmazkodni, miközben már a reflexei nem a régiek. A személyes körülményeit pedig nem ismerheted: könnyen lehet, hogy nincs más reális alternatívája, mint a vezetés. Nyilván van az a szint, amikor már másokra nézve is veszélyes egy idős embert forgalomba engedni, de ezt meg te mögötte haladva nehezebben tudod eldönteni, mint egy orvos, aki százával vizsgálja az emberek alkalmasságát.
2019. márc. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
Ismételd meg a kérdést, ha bácsi leszel.
2019. márc. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy az orvos nem talalt olyan egeszsegugyi problemat ami miatt nem vezethetne az egyatalan nem azt jelenti hogy nem eletveszelyes amit csinal. Sokszor az indokolatlanul lassan haladas is legalabb annyira veszelyes mint aki gyorsabban megy. Szerintem aki nem tud lakott teruleten kozelkedni 45-50-el, azon kivul 80-al az ne vezessen. Olyan nincs, hogy nincs mas alternativa, ott a tomegkozlekedes.
2019. márc. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Az en aposom is így vezet, pedig csak 50 éves. Ő sem megy 40-nél többel a városba, mert egy kihalt városban laknak. Ő úgy áll ehhez hozzá, hogy ő csinálja jól. Ha elmegy vki mellette 50-el, akkor röhög, hogy majd jól megbünteteti a rendőr. A körforgalom előtt megáll és szétnéz. Szóval szerintem ez a néni már fiatalabb korában is így vezetett
2019. márc. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Amit a néni csinál az veszélyes és szabálytalan is. Aki nem tudja, nem képes vagy nem akarja a forgalom ritmusát felvenni annak nincs helye az utakon. És nem, nem a közlekedés összes többi résztvevőjének kell alkalmazkodni egy-egy ilyen alkalmatlan sofőrhöz, hanem fordítva. A vezetésre alkalmasság pedig nem merül ki az orvosi alkalmasságban, hiába lát valaki jól és jó a vérnyomása is, ha nem mer a forgalommal autózni és retteg a volán mögött az ugyanúgy alkalmatlan, és le kell szedni az utakról. A személyes körülményei pedig (amivel az első mentegeti) teljesen irrelevánsak, teljesen mindegy hogy van-e más reális alternatívája, mint a vezetés, aki nem tud vezetni, mindegy milyen okból, az ne vezessen.
2019. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb balesetet mégsem a lassú hajtással követik el, hanem a gyorshajtással. Nem hiszem, hogy ezek az emberek túl messzire elautókáznak, akik így vezetnek max a boltba mennek. Autópályára pl. tuti nem mennek fel, viszont nekünk, dinamikusabban vezetőknek fel kell tudnunk ismerni a szöszmötölős sofőröket, és figyelni rájuk.

Van pl. az utcánkban egy bácsi, aki mozgássérült. Tud járni, csak nehezen. Az utcánktól kb. 1.5 km-re van a bolt. Busz nem jár be ide. Hogy járna szegény bevásárolni, ha nem autóval?

Korra kiválogatni, hogy ki vezethet és ki nem, diszkrimináció lenne. Egy másik szomszédom közel 80 éves, de még mindig hibátlanul és dinamikusan vezet. Egész életében sofőr volt, és gépjárművezető oktató is volt.

Az orvos ezt nem tudja kiszűrni, abban viszont igazad van, hogy ha már nagyon nem megy, a hozzátartozóinak kéne figyelmeztetni. Viszont a mai világban arra már senki nem képes, hogy az idős rokona elintéznivalóit átvállalja. Így aztán örülnek, ha a mama még be tud vásárolni egyedül.

2019. márc. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Mert fél a néni.. nem tudsz mit csinálni, szemét, hallását,vérnyomását vizsgálják orvosin.
2019. márc. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
A 25 év alatti sofőrök több és súlyosabb balesetet okoznak, mint a 80 felüliek. Na ebből vond le a konklúziót.
2019. márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Konklúzió: Magyarország átlagéletkora 76 év (2017-es adat)... Vagyis matematikailag nagy a valószínűsége, hogy 80 éven felüliek NAGYON KEVÉS közlekedési balesetet fognak okozni. :-)
2019. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
Felejtsük már el ezt a “forgalom ritmusa” meg a “lassan hajtás balesetveszélyes” lózungot, mert baromság. Tuti hogy mindenki tud az életéből hozni olyan helyzetet, amikor kénytelen volt a többieknél lassabban haladni. Ezt egyszerűen muszaj belekalkulálnia annak, aki amúgy lendületesen haladna. Én sem szeretek båszakodni, de volt, hogy elromlott a turbó, volt, hogy lázas voltam és orvoshoz mentem kocsival és volt, hogy lábsérültként utaztam, kertem a sofőrt, hogy ne menjen gyorsan. Most ezért megköveznétek, ha előttetek szårakodnék? Legyünk már kicsit toleránsabbak, legalább az utakon...
2019. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!