Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi közlekedési helyzetb...

Az alábbi közlekedési helyzetben mi az eljárás? Illetve az ilyen sofőröknek evvel mi a célja?

Figyelt kérdés

A Mátrából lefele jövet, ami kanyarog összevissza, jöttem szerintem egy átlag feletti tempóval, amivel utolértem a többieket, szerintem gyorsabban mentem a kelleténél az útviszonyok szerint.

Ehhez képest végig úgy jött mögöttem egy 60-as nagysasszony a terminátor napszemüvegével, hogy a lökhárítója kb az enyémet súrolta végig.

És közben grimaszolt, meg kalimpált, látszott, hogy nagyon akar(na) rohanni. Valami nagyobb, új Toyotában ült.

Nekem egy régi autóm van, 1 éves jogsim van.

Szerintem ha ennél gyorsabban mentem volna, már a bokrok között lennék. Végig vagy fél méterre jött mögöttem.


Ki akart nyírni? Rossz napja volt? Utálja az embereket?

Félreállni nem tudtam, jöttek szemből rengetegen, útpadka meg sok helyen nincs a korlátok miatt többnyire.



2019. márc. 21. 01:01
 1/10 Szecessziós Vájling ***** válasza:
33%
A Mátrában, Mecsekben, de újabban a Bükkben is nagyon gyakori a hétvégi turista, aki soha életében nem vezetett még hegyi, szerpentines útszakaszon, képtelen észlelni az ebből adódó veszélyeket, így nem is érzi, hogy hol van a biztonságos sebesség felső határa. Akármelyik irányba is jöttél le a hegyről, gyakorlatilag mindegyik szakasz halálútként szerepel a közlekedési statisztikákban - most már tudod, hogy miért.
2019. márc. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Egyenesben ha nem jön senki szemből, akkor lassítás, jobbra index, aztán hadd menjen.


Ha nagyon közel jön, akkor lassíts, akár ilyen 10 km/h-ra. Aztán vagy rájön, hogy mi a baj és utána normális távolságot tart vagy elborul az agya és megelőz akár a kanyarban.

2019. márc. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha tolnak, szabadulj a helyzetből. Állj ki egy buszmegállóba vagy bekötőútra. Veszítesz 10-20 másodpercet, cserébe biztonságban haladhatsz tovább. Ha ez nem opció, a féklámpa felvillantása, majd finom lassítás egy kritikusan alacsony tempóra (ami mellesleg a mögötted jövő fékútját is rövidíti!) már reakcióra készteti a mögötted jövőt, ami lehet lemaradás, vagy előzés.
2019. márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Mosd le jó alaposan a szélvédőket.
2019. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Aki itt lepontozott mindenkit, az miért tette?
2019. márc. 21. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem pont hogy nem hétvégi turista volt, hiszen azok ott is lassan mennek ahol nem kéne, mert nem ismerik az utat. (Ezt magamon is tapasztalom) hanem pont hogy nagyon ismerhette az utat, gyakran jár arra, tudja melyik kanyar milyen, mennyire lehet ott gyorsan menni. Az ún. hétvégi sofőrök pont nem arról híresek hogy tolnak le az útról.
2019. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván az a célja, hogy gyorsabban akar haladni, mivel túl lassú neki a tempó.

Mivel előzni nem tud, ezért téged akar gyorsabb haladásra kényszeríteni.

2019. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Végig 40, 50, 60-as tábla van kint.

Sokszor még többel is mentem.


És mert siet, az ok arra, hogy veszélybe sodorja a közlekedés többi résztvevőit?


Pusztuljon el az ilyen, meg az összes, én kívánom nekik ezt.

2019. márc. 21. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor le kell lassítani olyan sebességre hogy adott 1-2 méteres követési távolság megfelelő legyen. Volt hogy egy távolsági busznál főúton lelassítottam 10 km/h-ra, mert tényleg 1 méterre jött a seggembe. De a ködlámpa és ablakmosás is sokszor bejön.
2019. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én fejemben mindig az fordul meg ilyenkor hogy amikor én vittem a beteg gyerekemet orvoshoz és útközben rosszabodott az állapota.

Forgalom miatti tehetetlenségből adódóan sokan nem képesek úrrálenni magukon .

Sír a gyerek, haladni nem lehet.

Soha nem tudhatjuk kit mi hajt !

2020. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!