Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normálisnak tartjátok, hogy...

Normálisnak tartjátok, hogy sokan éjszaka száguldoznak?

Figyelt kérdés

Gyakran járok haza éjszaka, és a faluba egy több kilométer hosszú, újraaszfaltozott, kátyúmentes belátható út vezet.

Nem akarok álszenteskedni, én is gyakran megyek 110-120-al itt éjszaka, a 90-es tábla ellenére.

Szemből szinte sohasem jön senki, a falu irányába viszont többen is.

Minden éjszaka legalább 1 vagy 2 autó úgy tapossa neki, hogy 120-as tempóval úgy érzem mintha állnék.

Még a kocsim is megérzi a szelet amit csapnak amikor elmennek mellettem.

Nem akarok nagyot mondani, trafi sincs a szememben, de sokan mennek 200-hoz közel, a tükörben is mindig csak két fény, ami pillanatok alatt megnő, széllökés, és másodpercek múlva már a hátsó lámpák eltörpülnek vagy el is tűnnek előttem.


Nem is az a veszélyes, hogy ütköznek valakivel, hanem elég egy kis hiba, az út mentén kevés fa van, de ha a szántóra repülnek be abban sem lesz köszönet.

Róka is szokott az úton ácsorogni, és néha még a 120al is úgy érzem, hogy hülyeség autópálya tempóban menni, de azért 150 felett?!Nincs az ilyeneknek egy csepp veszélyérzetük sem?


2019. márc. 23. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan hogy minek van a piacon 1000-1300 köbcentis sportmotor, miért akar az ember magának halált venni milliókért? Ezekre sem lehet választ adni, aki meg szereti az ilyesmit, rábízza a szerencsére a dolgokat, főleg ekkora tempónál.


Emlékszem annak idején egy 125-ös robogóra volt pénzem, mert az autóra is szükség volt, utána alakultak a dolgok, 600-as motort vettem, annak ellenére hogy a vételár lefedte volna az 1000-es típusokat is, de nem akartam rögtön a legnagyobbat, 28 évesen ráadásul :D


A robogóm végsebessége súrolta a 120-at de szinte már tartani nem bírtam magam úgy kellett ráhajolni a műszerfalra.

600-asnál meg a tankra támasztott állal mentem 230-270 körül, foltokat láttam csak.



Hogy minek vettem? Erre azt tudom mondani hogy érdekel a sebesség, autónál nem tudom megfizetni azt a kategóriát ami képes lenne nyújtani a 250-280as tempót.

Nyugodtan lehet mindkettővel 40-70-el gurulni, de nem erre vette az ember, arra ott az Opel Astra, Swift.

2019. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Se az éjszakai, se a naplai száguldozást nem tartom értelmes cselekedetnek.
2019. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán tavaly vagy tavalyelőtt volt Bakonysárkánynál egy halálos baleset, szarvas ugrott az autó elé éjjel. Addig oké, hogy valaki azt állítja magáról jól vezet, a kocsi is jó meg az út is, de előre nem látható probléma bármikor lehet. Ha elkerülni lehetetlen lassabb tempónál nagyobb eséllyel ússza meg sérülésekkel a dolgot. Persze kilencvenes tempóval is lehet halálos egy baleset.
2019. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezt el kell fogadni. Mondjuk én is oda szoktam neki lépni, az az igazság.
2019. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felelőtlenek az emberek. Nem gondol bele, hogy a saját és mások életével játszik.


Nem érdekli a saját élete, a tied meg aztán végképp nem.

2019. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!